Janina Masevičienė

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    Janina Masevičienė
    Guostagalio mokyt.Masevičienė.jpg

    Gimė 1930 m. vasario 25 d. (94 m.)
    Ruslių kaimas, Lygumų seniūnija

    Veikla

    Alma mater Šiaulių pedagoginis institutas


    Janina Masevičienė (1930 m. vasario 25 d.) – biologijos mokytoja


    Mokytojos 90 gimtadienis

    2020 m. vasario 25 dieną buvusi Guostagalio mokyklos mokytoja Janina Masevičienė šventė savo 90 metų jubiliejų.

    30 metų minėtai mokyklai atidavusi biologijos mokytoja, šia proga gavo labai daug sveikinimų iš savo artimųjų, buvusių kolegų ir mokinių. Labai keistas tas žmogaus amžius – pats jo nejauti, tik į kitus pažvelgęs matai, kaip greitai bėga laikas.

    J. Masevičienės kelias į mokyklą vedė nuo Ruslių kaimo Lygumų seniūnijoje, kur 1930 m. gimė ūkininkų šeimoje. Kaip pati pasakoja, tėvai turėjo žemės, kurią dirbo. Brolis ir keturios seserys turėjo galimybę rinktis, kuo būti. Janinai nuo pat pradžių patiko mokytis mokykloje, vėliau suprato, kad nori būti mokytoja. Baigusi Pakruojo vidurinę mokyklą iš pradžių atsidūrė Šiaulių rajone, Kužių mokykloje. Iš ten kartu vyru Stanislovu 1962 metais, kai šeimoje buvo gimę abu vaikai: Eugenijus ir Violeta, atvažiavo į Pakruojo rajoną. Vyras Papušų kaime (Guostagalio sen.) pradėjo dirbti direktoriumi, o Janina – mokytoja. Dirbdama, neakivaizdiniu būdu įgijo Šiaulių pedagoginio instituto pradinio mokymo pedagogikos ir metodikos specialybę, vėliau, mokėsi ir baigė biologijos specialisto kursus mokytojų tobulinimosi institute. Visą laiką mėgusi šokti ji ima vadovauti šokių kolektyvams. Po pamokų ruošia vaikus ne tik renginiams mokykloje, bet ir Dainų šventėms. 1975 metais guostagaliečiai vaikai turėjo progos pristatyti save ir mokyklą Linkuvoje vykusioje mokyklų šokių kolektyvu apžiūroje, kur laimėję šią apžiūrą dalyvavo šventėje sostinėje.

    Tiek mokiniai, tiek kolegos, pasakodami apie mokytoją J. Masevičienę pažymi jos humoro jausmą, gebėjimą pakelti nuotaiką, paguosti, užjausti. Kaime gyvenantys žmonės pažymi, jog visada malonu susitikti mokytoją Janiną. Ji visada pakalbins, ras linksmą žodį, nevengs papokštauti, tačiau visada išliks maloni, neužgaus pašnekovo nei bereikalinga replika ar netinkamu komentaru. „Kad ir kaip moka papokštauti, tačiau visada jausdavosi, jog tai mokytoja ir niekada nepasielgs netaktiškai,“ – pasakoja Birutė.

    Pati mokytoja Janina yra įsitikinusi: „Ką duodi, tą ir gauni atgal“. O davė ji ne tik mokiniams mokykloje, bet ir Guostagalio kaimo gyventojams. Dažnai pagelbėdavo kultūros namuose ir padėdavo paruošti spektaklius, pasirodymus. Dirbo ji ir moterų ansamblio vadove tuo metu, kai nebuvo vadovo, o moterys norėjo dainuoti. „Bendrauti visada būdavo smagu, mėgau pati dainuoti, tai ir kitiems padėti nebuvo sunku,“ – pasakoja mokytoja. Išėjusi iš mokyklos J. Masevičienė - dažna viešnia įvairiuose renginiuose. Ima rašyti eilėraščius, kuriuos perskaito savo buvusiems kolegoms. Vėliau, kai vienai gyventi tapo sunkiau, išvažiuodavo pas dukrą Violetą į Vilnių, tačiau pavasariais grįždavo į Guostagalį, nes pasiilgdavo savo namų, ten paliktų kolegų. „Gyvenome tame pačiame name, vaikščiojome pro tas pačias duris, kalbėdavomės pravėrę langą, žinojome viena kitos rūpesčius ir džiaugsmus, – savo sveikinime Janinai rašo jos kolegė Aldona Urbonavičienė su savo vyru, taip pat mokytoju, Jonu. – Gyvenimas eina tolyn ir dovanoja Tau gražų 90 –ies metų jubiliejų. Tokia proga norisi palinkėti širdimi nepasenti niekados!“. „ Į Jūsų jubiliejinį vainiką įdedu gėrį, sumanumą, linksmumą, kūrybingumą ir šilumą, kurią aš pastebėjau būdama šalia. Tegul Jus lydi sveikata ir didžiulis noras gyventi!“ – skrieja sveikinimas nuo Janinos K.

    Prie šių sveikinimų norisi prisidėti visiems ją pažįstantiems. Sveikatos ir artimųjų meilės!

    Alma Bajalienė

    •„Mokytojos 90 gimtadienis“//„Auksinė varpa“, 2020 m. kovo 4 d.



    1975 m. dainų šventė Pakruojyje mokytoja Janina Masevičienė

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Emilija Stanevičienė – autorius ir redaktorius – 105% (+5812-271=5541 wiki spaudos ženklai).