Jaunųjų tautininkų organizacija

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
Jaunųjų Tautininkų Organizacijos Herbas

Jaunųjų Tautininkų Organizacija (JTO) įkurta Kaune 2007 m. vasario 25 d., kaip savarankiška, visuomeninė Lietuvos jaunimo organizacija. Jaunųjų tautininkų organizacija remią Tėvynės sąjungą - Lietuvos krikščionis demokratus (TS-LKD), taip pat TS-LKD tautininkų frakciją.

Steigiamajame suvažiavime buvo patvirtinti JTO įstatai, išrinkta valdyba ir Organizacijos prezidentas, kuriuo tapo VDU studentas Žilvinas Leškevičius (nuo 2008 m. - jis taip pat yra ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Tarybos narys nuo Tautininkų frakcijos).

2008 m. viduryje JTO turėjo 230 narių[1], skyrius Kaune, Vilniuje, Kybartuose (Vilkaviškio raj.), Veiviržėnuose (Klaipėdos raj.), Jonavoje, Švėkšnoje (Šilutės raj.)[2]. Centrinė organizacijos būstinė yra Kaune, Laisvės al. 99.

Organizacijos tikslai ir veikla[taisyti]

Tai jaunimo organizacija siekianti ugdyti, Lietuvos jaunimo iniaciayvumą, kūrybiškumą ir pilietiškumą. Jaunųjų Tautininkų Organizacijos veikla grindžiama tautinėmis vertybėmis. JTO siekia stiprinti Lietuvos jaunimo pasididžiavimą savo tauta, pasitikėjimą Lietuvos institucijomis. Tai Organizacija turinti savo garbės kodeksą, vertybęs ir aiškiai išsakytus tikslus ir uždavinius. Prioritetinis JTO tikslas ir uždavinys - apjungti ir ruošti Lietuvos jaunimą integracijai į politinį, ekonominį, socialinį ir kultūrinį šalies gyvenimą.

Organizacija rengia akcijas, tautai svarbių datų ir švenčių minėjimus, turistinius žygius. 2007 m. liepos 20-23 d. Kašelių kaime (Šakių raj.) įvyko pirmoji JTO vasaros stovykla, o 2008 m. birželio 21-28 d. - antroji vasaros stovykla prie Vištyčio ežero (Vilkaviškio raj.). Stovyklos metu yra dainuojama tik lietuviška muzika, prisimenami lietuvių liaudies papročiai. JTO stovyklose griežtai draudžiamas alkoholis.

Bendradarbiavimas su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais[taisyti]

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų įstatuose (140 str.) nustatyta, kad TS-LKD pagal atskiras sutartis bendradarbiauja su trimis jaunimo organizacijomis:

Šaltiniai[taisyti]

  1. Jaunieji patriotai žygį pradėjo nuo Vištyčio, Tėvynės sąjungos žinios, 2008 m. liepos 10 d., nr. 28 (138), p. 5.
  2. JTO skyriai

Nuorodos[taisyti]

Oficiali svetainė

Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.

Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+3140-0=3140 wiki spaudos ženklai).