Jaunieji krikščionys demokratai

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
Jaunieji krikščionys demokratai

Jaunieji krikščionys demokratai (JKD) - Lietuvos jaunimo organizacija, bendradarbiaujanti su Tėvynės sąjungos bendrija Lietuvos krikščionys demokratai ir kitomis visuomeninėmis organizacijomis. Pirmininkas - Artūras Skrinska.

Organizacijos tikslai ir veikla[taisyti]

JKD tiki, jog jaunas žmogus turi jausti atsakomybę dėl savo tautos ir religijos išsaugojimo. Krikščioniškųjų vertybių turi būti laikomasi visuomet, tai neturėtų būti mados reikalas, tačiau asmens negalima versti elgtis prieš savo valią, išskyrus tuos atvejus, kai tokia veikla kenkia aplinkiniams. Tautiškumo išlaikymas ir stiprinimas - svarbi priedermė.

Vizija - pilietiškai aktyvus jaunimas, turintis tvirtus vertybinius įsitikinimus. Išlaikydami ir puoselėdami krikščioniškosios demokratijos vertybes, Jaunieji krikščionys demokratai ugdo Lietuvos pilietinį sąmoningumą, iniciatyvumą tam, kad patys kurtume savo ir Lietuvos ateitį pasaulinėje bendruomenėje. Vertybės: demokratija, pagarba individo teisėms ir laisvei, solidarumas, subsidiarumas.

Dauguma JKD narių yra katalikai, bet yra ir protestantų bei stačiatikių.

JKD rengia įvairiausius seminarus bei konferencijas Lietuvos bei tarptautiniu mastu, organizuoja diskusijų klubus, kurių metu aptariamos aktualiausios jaunimui temos. Bendradarbiauja su kitomis jaunimo organizacijomis, dalyvauja LiJOT veikloje.

JKD yra Europos liaudies partijos jaunimo grupės (YEPP) steigėjai ir tikrieji nariai. Ketverius metus YEPP valdyboje dirbo Lietuvos atstovas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų jaunimo organizacijos[taisyti]

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų įstatuose (140 str.) nustatyta, kad TS-LKD pagal atskiras sutartis bendradarbiauja su trimis jaunimo organizacijomis:

Nuorodos[taisyti]


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.

Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+2649-0=2649 wiki spaudos ženklai).