Karikatūra

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Anglija (ministras pirmininkas Viljamas Pitas jaunesnysis) ir Prancūzija (Napoleonas) dalijasi pasaulį“. Viena garsiausių politinių karikatūrų,
autorius Džeimsas Gilrėjus.

Karikatūra (it. Caricaturecaricare – perkreipti, iškreipti) – grafikos žanras, satyrinis arba humoristinis piešinys, išjuokiantis arba pašiepiantis žmogaus ar visuomenės ydas.

Kaip literatūros žanrui, būdinga metaforiška, hiperbolizuota, alegoriška, groteskiška kalba, netikėti sugretinimai, šaržo elementai.

Žymūs karikatūristai[taisyti]

  • Džordžas Krukšenkas – žinomas dėl karikatūrų, nukreiptų prieš britų karališkąją šeimą ir aukščiausius valdžios pareigūnus. Vėliau, nubaustas pinigine bauda, perėjo prie socialinio gyvenimo scenų vaizdavimo. Iliustravo Čarlzo Dikenso kūrinius.
  • Onorė Domjė – sukūrė per keturis tūkstančius litografijų politine, socialine ir kasdiene tematika.
  • Tomas Nastas laikomas Jungtinių Valstijų politinių karikatūrų tėvu.
  • Aleksandras Gardas – sukūrė daugiau nei 700 karikatūrų, vaizduojančių verslo įžymybes.
  • Elas Hiršfeldas – žinomas dėl gerai suderintų juodos ir baltos motyvų Brodvėjaus įžymybių karikatūrose. Taip pat vaizdavo politikus, dainininkus, televizijos įžymybes.
  • Mortas Drekeris – karikatūruoja kino filmus ir televizijos laidas. Kūrybai būdingas fotografijos tipo meninis vaizdavimas (karikatūrinio motyvo įterpimas į nuotrauką).
  • Robertas Riskas – žinomas amerikiečių retro stiliaus karikatūrų autorius. Darbai publikuojami žurnaluose „Rolling Stone“, „Playboy“, „Vanity Fair“ ir „Interview“.
  • Deividas Levinas – žymių politikų ir rašytojų karikatūristas. Žinomas dėl karikatūrų, spausdinamų „The New York Review of Books“ ir „Playboy“. Pirmosios pasirodė 1963 metais.

Taip pat skaitykite[taisyti]

Commons-logo.svg.png Vikiteka: Karikatūra – vaizdinė ir garsinė medžiaga

Vikiteka


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+3624-0=3624 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Google paieška
Spausdinti/eksportuoti