Kauno Valdorfo mokykla

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės:54°55′46.11″N 23°58′1.51″E / 54.929475°N 23.9670861°E / 54.929475; 23.9670861

Kauno Valdorfo mokykla, VšĮ
Kauno Valdorfo mokykla, VšĮ herbas
Kauno Valdorfo mokykla, VšĮ
Gyvenvietė: [[Kaunas]]
Įkurta: [[2010 m. m.]]
Mokinių skaičius 143
Mokytojų skaičius 18
Mokyklos direktorė(-ius) Vilma Šlentnerienė

Kauno Valdorfo mokykla, VŠĮ – nevalstybinė gimnazijos tipo, netradicinio ugdymo mokykla Kaune, Šiaurės pr. 11. Mokoma lietuvių kalba. Mokykloje veikia ikimokyklinio-priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programos, paremtos Valdorfo pedagogikos principais.

Mokyklos ugdymo programos skiriasi nuo Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos bendrųjų programų ne tiek mokomosios medžiagos turiniu, kiek tuo, kada, kas ir kaip yra mokoma. Jos remiasi pasauline Valdorfo pedagogikos praktika, atsižvelgiančia į stebėjimais grindžiamas išvadas apie vaiko raidos dėsningumus, esminius augančio žmogaus poreikius skirtingais amžiaus tarpsniais. Ugdymo programos yra nuolat atnaujinamos, nes kiekvienas mokytojas apibendrina savo mintis, stebėjimų išvadas, kuriomis gali remtis ir kiti mokytojai.

Į mokyklą priimami įvairių socialinių sluoksnių, religinių įsitikinimų, skirtingų gabumų vaikai. Specialių poreikių vaikų bei vaikų, atėjusių ne į pirmąją klasę, priėmimo galimybės yra svarstomos mokytojų kolegijoje. Darbui Valdorfo mokykloje būtiną specifinę profesinę kompetenciją mokytojai įgyja baigę seminarų kursą, organizuojamą tarptautinių metodinių centrų ar jų padalinių Lietuvoje bei atskirų Lietuvoje ir užsienyje veikiančių Valdorfo iniciatyvų tarptautinių projektų-seminarų ar kursų metu.

Istorija[taisyti]

Mokykla pradėjo veiklą, steigdama atskiras Valdorfo klases prie įvairių bendrojo lavinimo mokyklų Kaune:

Direktoriai[taisyti]


Nuorodos[taisyti]


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius (+3358-14=3344 wiki spaudos ženklai).