Kauno bigbendas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką

Kauno bigbendas – vienintelis Lietuvoje profesionalus džiazo orkestras, veikia Darbo rūmuose. Įsteigtas 1991 m. Steigėjas - Kauno miesto savivaldybė. Vadovas - Arvydas Butas; iki 2009 m. rugpjūčio 27 d. vadovavo orkestro įkūrėjas, muzikas, dirigentas Romualdas Grabštas.

Veikla[taisyti]

„Kauno bigbendas“ aktyviai dalyvauja ne tik Kauno, bet ir visos Lietuvos muzikiniame gyvenime. Su orkestru bendradarbiauja Lietuvos džiazo instrumentalistai ir vokalistai – Petras Vyšniauskas, Valerijus Ramoška, Vytautas Labutis, Saulius Šiaučiulis, Arvydas Jofė, Olegas Molokojedovas, Eugenijus Kanevičius, Arkadijus Gotesmanas, Pavelas Giunteris, Vytautas Mikeliūnas, Neda Malūnavičiūtė ir kt.

Sukurti projektai su pasaulyje žinomais džiazo kūrėjais ir atlikėjais – Roger Pontare (Švedija), Jukka Linkola, Eero Koivistoinen (Suomija), Barbara Dennerlein (Vokietija), Daniel Messina (Argentina), Frank Mantooth, Randy Brecker, Jiggs Whigham (JAV), Arkady Shilkloper (Rusija), Henk Meutgeert (Nyderlandai), Richard Galliano (Prancūzija) ir kt. Orkestras yra gerai žinomas už Lietuvos ribų: koncertavo įvairiuose festivaliuose Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Estijoje, Latvijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose.

Orkestro repertuaras aprėpia plačios stilistikos kūrinius nuo klasikinio iki šiuolaikinio džiazo. Bigbendas yra įvairių netikėtų projektų iniciatorius ir dalyvis, tokių kaip edukacinio ciklo „Džiazo pamokos“, „Džiazas prie Gariūnų“, 2002 m. „K+M+B bliuzo maratonas“, „Konrado džiazo klubas”, „Būgnų šou”, „Nuo džiazo iki bliuzo”, „Jazz & Breakdance show”, „Samba Del Gringo”, „Šokiai! Gros džiazas!” ir kt. Koncertuose pasirodo ne tik orkestras, džiazo atlikėjai, bet ir cirko, pantomimos, teatro, kino, dailės meistrai.

Nuorodos, šaltiniai[taisyti]

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 104% (+2512-0=2512 wiki spaudos ženklai).
  • Edvinas Giedrimas – redaktorius – 0% (+0-106=-106 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Google paieška
Spausdinti/eksportuoti