Kelionė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
Dažnai keliaujama į šiltuosius kraštus
Žygis kalnuose
Senoliai Šiauliuose keliauja Salduvės parku nuo piliakalnio link Talšos ežero

Kelionė (nuo žodžio kelias) – geografinės vietos pakeitimas, fiziškai judant iš vienos vieto(vė)s į kitą. Keliaujama įvairiais būdais; tam gali būti naudojamos transporto priemonės.

Lietuvos Respublikos valstybinio turizmo depratamentas prie Ūkio ministerijos kelionę apibūdina taip:

Turistinė kelionė - iš anksto už bendrą kainą parengtas arba siūlomas įsigyti turizmo paslaugų rinkinys, kurį sudaro ne mažiau kaip dvi turizmo paslaugos (apgyvendinimo, vežimo, kita esminę kelionės dalį sudaranti turizmo paslauga, nesusijusi su vežimu ar apgyvendinimu), ir jeigu ši turistinė kelionė tęsiasi ilgiau kaip 24 valandas arba į ją yra įtraukta nakvynė.[1].


Kelionių rūšys[taisyti]

Kelionės būna įvairios, priklausomai nuo savo pobūdžio:

  • Poilsinės kelionės, tai viena labiausiai paplitusių kelionių formų, kurios metu keliautojai ilsisi subalansuotu rėžimu, lanko įvairius lankomus objektus, tačiau didžiausia laiko dalis yra skirta pasyviam poilsiui. Viena populiariausių poilsinių kelionių formų yra Kruizinis turizmas.
  • Kultūrinės kelionės, taip pat vienos populiariausių iš kelonių. Kultūrinės kelionės yra pasirenkamos norint geriau susipažinti su šalies kultūra, renginiais, kalba, kasdieniu vietinių žmonių gyvenimu.
  • Pramoginės kelionės - kuomet pagrindinis kelionės tikslas yra patirti kuo daugiau nuotykių, išbandyti kuo įvairesnių pramogų (nardymas, slidinėjimas, įvairūs žygiai, važinėjimasis po safari džipais).
  • Verslo kelionės – įvairios konferencijos, seminarai, įvairios parodos, į kurias atvyksta atstovai ir dalyviai iš įvairių šalių.
  • Sveikiatinimo kelionės kai vykstama medicininais tikslais atsatyti sveikatą (sanatorinis/SPA turizmas).
  • Sportinės kelionės- dažniausiai, tai sporto sirgalių (fanų) vykimas stebėti sporto renginių (pvz., Olimpiada, pasaulio futbolo čempionatas ir pan...)
  • Religinės kelionės - siekiant aplankyti šventas vietas, atlikti relgines apeigas.
  • Juodasis (nelaimių) turizmas - kuomet keliaujama į "karštuosius taškus" (šalis nukentėjusias nuo stichinių nelaimių arba karinių konfliktų vietas) dažniausiai dėl patiriamo didesnio adrenalino.
  • Sekso turizmas, kai pagrindinis kelionės tikslas yra seksualinis pasitenkinimas.


Nuorodos[taisyti]


Šaltiniai[taisyti]


Vikicitatos

Wikiquote logo
Puslapis Vikicitatose


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius (+4459-84=4375 wiki spaudos ženklai).