Konstitucijos prospektas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Konstitucijos prospektas
Konstitucijos prospektas
Gyvenvietė: Vilnius
Ilgis: 2 km
Pradžia: Kalvarijų gatvė
Pabaiga: Saltoniškių žiedas
Miesto dalys: Šnipiškės
Konstitucijos-prospektas.jpg
Konstitucijos prospektas žiūrint nuo Kalvarijų gatvės
Konstitucijos prospektas. Verslo ir prekybos centras „Europa“

Konstitucijos prospektas - Vilniaus miesto gatvė prasidedanti nuo Saltoniškių žiedo iki Kalvarijų gatvės, buvusi Ukmergės gatvės atkarpa (iki 2002 metų).

Konstitucijos prospekto aplinka[taisyti]

Konstitucijos prospekte yra „Europos“ verslo ir prekybos centras. 2004 metais pripažintas geriausiu daugiafunkcinės paskirties projektu Vidurio ir Rytų Europoje. Prekybos centras sujungtas su septynių aukštų automobilių stovėjimo aikštele, turinčia daugiau nei 1000 automobilių stovėjimo vietų. Verslo centras „Europa“ yra aukščiausias komercinės paskirties pastatas Lietuvoje. Jo aukštis - 33 aukštai. Tarp 20-ies aukštų Vilniaus miesto savivaldybės pastato ir „Europos“ prekybos centro yra „Europos“ aikštė, kurioje įrengtas fontanas. Be savivaldybės, toje pačioje gatvės pusėje yra apskrities administracijos pastatai ir kiek toliau daugybė komercinės paskirties pastatų, o taip pat moksleivių rūmai. Kitoje Konstitucijos prospekto pusėje yra didžiausias šalies viešbutis „Lietuva“, pastatytas dar sovietmečiu bei sporto, pramogų ir verslo centras „Forum Palace“. Be pastatų Konstitucijos prospekte yra ir nedidelis parkelis.

Istorija[taisyti]

  • 2002 metais minint pirmosios Konstitucijos 80-metį, ši gatvė Vilniuje įgavo Konstitucijos prospekto pavadinimą.
  • 2004 metais dėl padidėjusio automobilių ir pėsčiųjų srauto gatvė buvo išplatinta iki 7 eismo juostų. Pėsčiųjų zonos dešinėje gatvės pusėje (žiūrint nuo viešbučio „Holiday-Inn“ pusės) plotis dabar siekia 20 metrų. Padidintas skaičius šviesoforų ir perėjų, iš kurių dvi požeminės. Atnaujinta estetinė prospekto pusė: labiau apželdinta, sutvarkyti šaligatviai ir dviračių takai. Dešinėje Konstitucijos prospekto pradžios pusėje esantis parkelis atnaujintas ir sutvarkytas. Taip pat išspręsta automobilų statymo problema suprojektavus papildomą požeminę automobilių aikštelę, kuri įrengta po visu „Europos“ kompleksu.
  • 2010 metais šioje gatvėje buvo surengtas pirmasis oficialus Lietuvoje gėjų paradas, sukėlęs didelį ažiotažą visuomenėje.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+3268-0=3268 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Spausdinti/eksportuoti