Labardžių pagrindinė mokykla

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Rietavo savivaldybės
Labardžių pagrindinė mokykla
Gyvenvietė: Labardžiai
Įkurta: 1917 m.
Uždaryta (prijungta): 2008 m.
Mokinių skaičius 63
Mokytojų skaičius 14
Mokyklos direktorė(-ius) Elena Buržinskienė

Rietavo savivaldybės Labardžių pagrindinė mokykla – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Rietavo savivaldybėje, Labardžiuose, vykdanti priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir papildomo ugdymo programas lietuvių kalba. Įstaigos kodas 291132120. Steigėjas Rietavo savivaldybės taryba.

Istorija

Pirmoji mokykla Labardžiuose atidaryta 1917 m. ūkininko Montvydo troboje. Mokytoju dirbo Mažutis, vaikus jis mokė ne tik aritmetikos, gramatikos, istorijos, bet ir kitų disciplinų, net vokiečių kalbos. Gyvenimo ir darbo sąlygos Labardžiuose buvo sunkios, todėl mokytojai dažnai keisdavosi. Nuolat buvo keičiama ir mokyklos vieta. 1925 m. ji veikė ūkininko Juozo Matyžiaus sodyboje, nuo 1929 m. - pas Antaną Vaičiulį. 1948 m. Labardžiuose gyvenusių stambių ūkininkų Adelės ir Prano Jasų šeimą ištrėmė į Sibirą. Liko tuščias didelis namas. Tada į jį perkėlė pradžios mokyklą.

1951 m. mokyklai suteiktas septynmetės statusas. Didėjant mokinių skaičiui, senajame name visi besimokantys nebetilpo, todėl 1961 m. buvo pradėtas statyti mūrinis mokyklos priestatas, kuriame dabar veikia kultūros namai. 1962 m. mokykla tapo aštuonmete. 1973 m. Labardžių aštuonmetė reorganizuota į pradinę, 1993 m. sausio 11 d. mokykla reorganizuota į devynmetę ir vėl pradėjo veikti Labardžiuose, 1994 m. ji tapo pagrindine.

Ugdant ir lavinant mokinius, Labardžiuose daug dėmesio skiriama popamokinei veiklai. Veikia dainavimo, choreografijos, anglų, rusų kalbų, raiškiojo skaitymo, dramos, sporto būreliai.

DirektoriaiAutoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 102% (+2470-60=2410 wiki spaudos ženklai).