Laima Ragulytė - Ožiūnienė

  Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
  Laima Ožiūnienė

  (Ragulytė)

  Laima Ragulytė-Ožiūnienė1977.JPG

  Gimė 1959 m. gegužės 12 d. (64 m.)
  Pakruojo rajono Butėnų kaime

  Veikla
  Linkuvos gimnazijos matematikos ir ekonomikos mokytoja

  Išsilavinimas 1977 m. baigė Linkuvos K.Požėlos vidurinės mokyklos LIII laida
  Alma mater VVPI fizikos-matematikos fakultetas

  Laima Ragulytė-Ožiūnienė (g.1959 m. gegužės 12 d. Pakruojo raj. Butėnų kaime) — Linkuvos gimnazijos matematikos ir ekonomikos mokytoja.

  Biografija

  Gimė 1959 m. gegužės 12 d. Pakruojo raj. Butėnų kaime. Kolūkiečių šeimoje dar augo brolis ir sesuo.

  1977 m. baigė Linkuvos K.Požėlos vidurinės mokyklos LIII laidą. Tais pačiais metais įstojo į VVPI fizikos-matematikos fakultetą. Įgijusi matematikos mokytojos kvalifikaciją pradėjo dirbti Pasvalio raj. Deglėnų aštuonmetėje mokykloje. 1983 m. pradėjo dirbti Linkuvos K.Požėlos vidurinėje mokykloje.

  Linkuvos gimnazijoje kaip auklėtoja išleido 73, 81, 89, 97 abiturientų laidas

  2004 m. suteikiama matematikos mokytojo metodininko kvalifikacinė kategorija.

  Šiandien 2023-06-21 nuoširdų ačiū Linkuvos gimnazijos kolektyvas daugybę kartų pasakė puikioms kolegėms – mokytojoms Nijolei Vengraitienei ir Laimai Ožiūnienei! Po ilgų mokymo metų rugsėjo 1-ąją šios mokytojos į mokyklą jau negrįš – jos palydėtos į kitą, naują gyvenimo etapą.

  Mokytojos Nijolė ir Laima – matematikės, puikiai ruošusios mokinius olimpiadoms ir konkursams, diegusios nuoširdžias vertybes, daugybę dešimtmečių kūrybiškai vykdžiusios ne tik tiesiogines pareigas. Linkuvos gimnazijos direktorė Daiva Danielienė jautriai pastebėjo – be galo gaila išeinančių kolegių, kurios daugybę metų kūrė gimnaziją.

  Mero Sauliaus Margio padėkomis už ilgametį darbą mokytojas apdovanojo vicemerė Simona Lipskytė ir tarybos sekretorė Paulina Macevičienė. Gražus sutapimas – abi mokytojos buvo vicemerės ir sekretorės auklėtojos.

  Prisiminimai

  Cquote2.png

  Visada išliks atmintyje šeimininkiškas ir labai tėviškas direktoriaus Jono Klikūno požiūris į mokyklą, į mokinį. Įsimintini jo auklėjimo metodai. Užtekdavo vienos direktoriaus replikos ir pats didžiausias neklaužada suprasdavo savo vietą. Jo dėka mokykloje jausdavomės saugūs ir kartu norėjome būti šeimininkai. Per darbų pamokas dirbdavome mokyklos darže, 10-11 klasėse daug prakaito tekdavo išlieti prie statomo mokyklos bendrabučio, kai turėdavome neštuvais išnešti nereikalingas žemes, bet nekildavo jokių problemų, nes darbas mus tik džiugindavo, o dirbti kartu buvo linksma ir įdomu. Kiekviena klasė turėjome mokykloje tvarkomą teritoriją. Mūsų klasės buvo „garbingas“ trikampis prie paminklinio akmens, mes žinojome, kad jis turi būti visada tvarkingas, nes tai – mūsų aplinka, mūsų klasė, mūsų mokykla. Mes didžiavomės, kad esame Linkuvos vidurinės mokyklos mokiniai. Liko neišdildomi mūsų mokytojų Emilijos Stanevičienės, Nijolės Marcinkutės, Onos Štarevičienės, Algirdo Šidlausko, Zitos Mališauskienės, Bernadetos Dičpetrienės , Zenono Stanevičiaus vardai ir veidai, mes, buvę mokiniai, dėkingi už jų kantrybę, žinias ir atsidavimą pedagogo profesijai. Jų dėka ir mes šiandien esame mokytojai. Likti mokytoju savoje mokykloje - tai dvigubas įpareigojimas, nes turime dirbti už save ir neapvilti mus mokiusių Mokytojų ir savos Mokyklos.


  Laima

  Cquote1.png
  Cquote2.png

  10 klasėj, klasėms susijungus, auklėtoja tapo L.Ožiūnienė. Iš pradžių buvo nejauku, nedrąsu, kad nesusigyvensim, bet visai be reikalo. Prisimenu ją kaip labai rūpestingą, visada siekiančią, kad auklėtiniams būtų viskas gerai, teisingą, kruopščią.


  Joana Račkytė-Gelžinienė

  Cquote1.png


  Nuorodos

  Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

  Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Emilija Stanevičienė – autorius – 98% (+5832-0=5832 wiki spaudos ženklai).
  • Vitas Povilaitis – redaktorius – 3% (+204-106=98 wiki spaudos ženklai).