Leonardas Bagdonas

  Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
  Leonardas Bagdonas

  Gimė 1915 m.
  Padriečiuose, Veiverių vls., Marijampolės aps.

  Veikla
  JAV lietuvis, ekonomistas, visuomenės veikėjas

  Leonardas Bagdonas (1915 m. Padriečiuose, Veiverių vls., Marijampolės aps. – † ?) – JAV lietuvis, ekonomistas, visuomenės veikėjas.

  Gyvenimo kelias

  Baigęs Kauno Aušros gimnaziją, Vytauto Didžiojo universitetas studijavo teisę ir ekonomiką, žinias gilino dar Berlyno universitete.

  Dirbo ekonomistu Lietuvos geležinkelių valdyboje Kaune ir Vilniuje. 1944 m. pasitraukė į Vokietiją.

  Iš Augsburgo 1949 m. persikėlė į JAV. Apsigyveno Niujorke, Niujorko valstija, dirbo Bank of America tarpt. skyriuje, po kelerių metų buvo paskirtas Kalifornijos valstijos vyriausiuoju mokesčių inspektoriumi San Franciske.

  Sukūrė kompiuterinę kontrolės sistemą, vė­liau pritaikytą ir kitose valstijose.

  Kelerius metus buvo JAV Lietuvių bendruomenės San Francisko syriaus pirmininkas, rinko duomenis apie trėmimus ir žudynes sovietų okupuotoje Lietuvoje. 1955 m. minint JT dešimtmetį, Oaklande, Kalifornijos valstija, surengė demonstraciją prieš SSRS delegacijos vadovą V. Molotovą. Duomenis apie sovietų okupantų represijas Baltijos šalyse įteikė Kubos ambasadoriui, kuris juos išdėstė jubiliejinėje sesijoje. Už tai L. Bagdonui buvo pareikšta JAV Valstybės sekretoriaus padėka, o SSRS žvalgybos agentai kelis kartus mėgino jį nužudyti. Buvo išrinktas JAV respublikonų partijos Kalifornijos asamblėjos pirmininku ir rinkiminėse kampanijose daug prisidėjo prie prezidento R. Nixono pergalės.

  Šaltiniai


  Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

  Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+2377-0=2377 wiki spaudos ženklai).