Liaudiškų šokių ansamblis „Želmenėliai“

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).

    Liaudiškų šokių ansamblis „Želmenėliai“liaudies šokių ansamblis, veikiantis Šiauliuose, miesto kultūros centre, Aušros alėja 31; LT-76300 Šiauliai.

    Veikla

    Įkurtas 1969 m. Ansamblyje šoka įvairaus amžiaus vaikai, jaunimas ir suaugusieji. Nuo pat įkūrimo „Želmenėliai“ dalyvauja visose Šiaulių miesto, Lietuvos dainų ir šokių šventėse Vilniuje, taip pat įvairiuose festivaliuose ir konkursuose, kur ne kartą pelnyti laureatų bei diplomantų vardai.

    Repertuaras įvairus: klasikinio šokio pamoka su L. Bartusevičiūte (autorė Loreta Bartusevičiūtė), B. Pavlovskio vieno veiksmo baletas „Snieguolė ir septyni nykštukai“ (V. Brazdylio pastatymas), įvairių autorių charakterinių šokių programa „Nuo polonezo iki rokenrolo“, XVI–XVIII a. istorinių šokių programa „Kai grožis prabyla iš amžių tolimų...“ (choreografija T. Zinčiukienės), šiuolaikinio ir liaudiško šokio sintezė „Gegula raiba“ (choreografija P. Fokino), lietuvių liaudies šokių programa „Čir vir vir pavasaris“ (J. Lingio, L. Kisielienės, T. Kalibataitės ir kitų autorių sukurti šokiai).

    Lietuviški „Želmenėlių“ šokiai įvertinti žiūrovų ne tik Lietuvos miestuose ir kaimuose, bet ir daugelyje užsienio šalių: Prancūzijoje, Olandijoje, Švedijoje, Rusijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Italijoje, Šveicarijoje ir kitur.

    Ansamblis „Želmenėliai“ Šiauliuose organizavo tarptautinius šokių festivalius „Te visad šviečia saulė“, „Atiduokim žemės rutulį vaikams“ ir „Sveiks, svieteli margs!“ [1]

    Vadovai

    Įvertinimas

    • 1973 m. konkursas „Pora už poros“ – 1 vieta;
    • 1975 m. konkursas „Žiogeliai meistreliai“ – 1 vieta;
    • 1976 m. – pavyzdinis liaudies kolektyvas;
    • 1982 m. konkursas „Pora už poros“ – 1 vieta;
    • 1986 m. konkursas „Pora už poros“ – 1 vieta jaunimo tautinių šokių grupėje;
    • 1987 m. – 1 vieta visoms „Želmenėlių“ grupėms dainų ir šokių šventės konkursuose (visos grupės pripažintos absoliučiai geriausiomis);
    • 2004 m. konkursas „Aguonėlė“ – 2 vieta;
    • 2005 m. – „Aukso paukštė“ (Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas).

    Šaltiniai

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Rimantas Lazdynas – autorius – 100% (+2889-0=2889 wiki spaudos ženklai).