Lietuvos ambasadorių klubas

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    Lietuvos ambasadorių klubas
    Ambasadorių klubas.png
    Forma Asociacija
    Įkurta 2014 m. lapkričio mėn.
    Vadovai Algimantas Rimkūnas
    Būstinė Vilnius
    Adresas J. Tumo-Vaižganto g. 2, Vilnius
    Tinklalapis www.ambasadoriai.eu
    El. paštas Airida.Zalieckaite@urm.lt
    Telefonas +370 706-52.946
    Kodai Juridinio asmens kodas: 303564443
    Lietuvos ambasadorių klubas (LAK) – organizacija, kurioje gali dalyvauti įvairiose pasaulio šalyse reziduojantys Lietuvos ambasadoriai, Užsienio reikalų ministerijoje dirbantys ambasadoriaus rangą turintys diplomatai, taip pat aktyvią diplomatinę veiklą pabaigę ambasadoriai.

    Tikslai, vizija, misija, uždaviniai

    Tikslai:
    1. Stiprinti Lietuvos Respublikos tarptautinį autoritetą, ugdyti ir stiprinti Lietuvos diplomatiją bei jos tradicijas;
    2. Rūpintis tūkstantmete Lietuvos diplomatijos istorija, jos asmenybių bei faktų deramu įamžinimu;
    3. Palaikyti ryšius su Lietuvai akredituotais užsienio valstybių ambasadoriais ir analogiškais ambasadorių (diplomatų) klubais užsienyje.
    4. Vienyti klubo narius, skatinti jų bendravimą, rūpintis ambasadorių statuso ir socialinių garantijų įgyvendinimu;
    5. Kaupti ir skleisti ambasadorių veiklos patirtį, turinčią praktinės reikšmės kasdieniam diplomatų darbui.

    Veikla

    Klubas vadovaujasi 2019 m. liepos 9 d. patvirtintais įstatais.

    Siekdamas savo tikslų, Klubas vykdo šią veiklą:

    • Skatina Klubo narius perteikti savo patirtį ir žinias atsiminimuose, apybraižose, audiovizualinėje medžiagoje;
    • Siekia, kad Klubo narių patirtis būtų prieinama visiems diplomatams, o taip pat mokslininkams, rašytojams ir žurnalistams;
    • Leidžia knygas ir kitus leidinius, audiovizualinę medžiagą apie Lietuvos diplomatiją;
    • Teikia visuomenei informaciją savo internetinėje svetainėje;
    • Rengia diskusijas, konferencijas, seminarus, forumus ir kitus renginius;

    Lietuvos ambasadorių klubo premija

    Lietuvos ambasadorių klubas įsteigė kasmetinę premiją magistro programų absolventams už geriausią magistro baigiamąjį darbą politikos ir tarptautinių santykių mokslų temomis. Lietuvos ambasadorių klubo premijos komisiją sudaro LAK valdyba ir du nepriklausomi užsienio politikos ekspertai. Pateiktus kandidatų darbus komisija vertina remdamasi temų aktualumu, analitiškumu, informatyvumu ir dokumentalumu. Taip pat atkreipiamas dėmesys į minties dėstymo originalumą ir kalbos taisyklingumą. Svarbi ir išliekamoji darbo vertė. Premijos įteikimo ceremonijoje dalyvauja LAK prezidentas ir valdybos nariai. Po apdovanojimų vyksta diskusija, kurios metu aptariama magistro darbo idėjos kilmė, darbo rengimo metodologija bei tolimesni absolventų akademiniai planai.
    LAK premija už geriausią magistro baigiamąjį darbą 2020 metais
    LAK premija už geriausią magistro baigiamąjį darbą 2019 metais












    Organizacinė sandara

    Klubo veiklą planuoja ir klubui vadovauja Valdyba, kuri išsirenka klubo Prezidentą. Valdybą sudaro Prezidentas, Viceprezidentas, Kancleris ir šeši Valdybos nariai (iš viso – 9 nariai). Valdybos pirmininkas yra klubo Prezidentas. Lietuvos ambasadorių klubas turi revizorių. Revizorius yra vienasmenis Klubo kontrolės organas.

    Narystė

    Klubo nariais gali būti:

    • įvairiose pasaulio šalyse reziduojantys Lietuvos ambasadoriai;
    • Užsienio reikalų ministerijoje dirbantys ambasadoriaus rangą turintys diplomatai;
    • aktyvią diplomatinę veiklą pabaigę ambasadoriai.

    2020 m. klubui priklausė 105 nariai.

    Veiklos istorija

    2014 metų birželio mėnesį Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su buvusiais ir esamais Lietuvos ambasadoriais. Pirmiausia jis trumpai apžvelgė Lietuvos užsienio politikos aktualijas (pasibaigusį Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai, Lietuvos narystę Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje, siekius stoti į Ekonominio bendradarbiavimo ir vystymo organizaciją (OECD)). Pripažinęs, kad susitikimo tikslas – pasidalinti gerąja patirtimi, idėjomis, aptarti buvusių ambasadorių poreikį ir galimybes nuolat palaikyti ryšius su diplomatais, suburti juos į neformalų klubą, L. Linkevičius pakvietė atvirai ir draugiškai diskusijai. Susitikimo metu buvo nutarta steigti Lietuvos ambasadorių klubą.


    2015 metų lapkričio mėnesį Lietuvos diplomato dienos proga buvo surengtas iškilmingas minėjimas, kartu veiklą oficialiai pradėjo Lietuvos ambasadorių klubas. Renginyje diplomatinės tarnybos atstovus pasveikino ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Šventiniame koncerte dalyvavo Mikalojaus Konstantino Čiurliono kvartetas, saksofono virtuozas Petras Vyšniauskas, dainininkė Jazzu, kiti garsūs atlikėjai.


    2016 metų gegužės 17 dieną Užsienio reikalų ministerijoje surengtas Lietuvos ambasadorių klubo forumas, skirtas mūsų šalies tarptautinio pripažinimo ir tarpvalstybinių santykių atkūrimo 25-erių metų sukakčiai paminėti. Sveikindamas forumo dalyvius, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžė, kad svarbu ne tik prisiminti, bet ir pagerbti tuos Lietuvos politikus bei diplomatus, kurie prieš 25 metus dalyvavo įtvirtinant mūsų šalies nepriklausomybę ir atkuriant diplomatinius santykius su pasauliu. Prisiminimais apie 1991 metų įvykius pasidalijo buvę užsienio reikalų ministrai Algirdas Saudargas, Antanas Valionis, buvęs viceministras Valdemaras Katkus, signataras Česlovas Okinčicas, signataras ir Lietuvos diplomatinės misijos Rusijoje vadovas Egidijus Bičkauskas, ambasadoriai Halina Kobeckaitė, pirmasis Lietuvos ambasadorius Estijoje Sigitas Kudarauskas, pirmasis Lietuvos ambasadorius Belgijoje, Nyderlandams ir Liuksemburgui Pranas Kūris, buvęs Lietuvos informacijos biuro Briuselyje vadovas Rimantas Morkvėnas, žurnalistė Rita Miliūtė.


    Lietuvos ambasadorių klubo nariai 2016 metų gruodžio 7 dieną susitiko su Prezidentu Valdu Adamkumi. Per susitikimą Užsienio reikalų ministerijoje kalbėta apie Lietuvos diplomatijos patirtį ir misiją, prisiminti įdomiausi Prezidento ir ambasadorių bendradarbiavimo epizodai. Taip pat buvo aptarta naujausia V. Adamkaus knyga „Pokalbiai nesilaikant protokolo“. Susitikimo vaizdo įrašą galima rasti LRT „Mediatekoje“.


    Susitikimas su Prezidentu Valdu Adamkumi
    2017 metų sausio 23 dieną Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekoje įteikta šios rašytojos vardo literatūrinė premija. Šiemet apdovanojimo laureatu tapo istorikas Alfonsas Eidintas už knygą „Pūga prie Mėmelio. Atvadavimo saga“. Ją išleido Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras. Skaitykite daugiau: Istorikas A. Eidintas apdovanojamas už „Pūgą prie Mėmelio“.


    2017 metų gegužės 18 dieną Užsienio reikalų ministerijoje buvo pristatytas ambasadoriaus Jono Paslausko filmas „Blyksniai“. Po premjeros įvyko pokalbis su juostos autoriumi ir herojais.64 minučių trukmės filme – unikalūs ir jaudinantys kadrai apie pirmuosius mūsų diplomatijos bei protokolo tarnybos darbus 1991-1993 metais.
    Ambasadoriaus Jono Paslausko filmo pristatymas apie pirmuosius mūsų diplomatijos darbus


    2018 metų vasario 8 d. Klubo valdyba susitiko su Užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi. Susitikimo dalyviai aptarė Klubo veiklą ir planus. Sutarta plėsti Klubo narių patirties perdavimą jauniesiems diplomatams skaitant paskaitas, vedant mokymus. Standartu turėtų būti ir naujai paskirtų ambasadorių bendradarbiavimas su toje šalyje prieš tai dirbusiais ambasadoriais perduodant naudingus kontaktus, patirtį, informaciją, konsultuojantis. Susitikimo dalyviai taip pat apsikeitė nuomonėmis aktualiais užsienio politikos klausimais.


    2018 m. balandžio 9 d. Lietuvos ambasadorių klubas pakvietė į ambasadoriaus Algirdo Kumžos, Klubo Prezidento, naujos knygos „Kuksando: kelio knyga“ pristatymą Užsienio reikalų ministerijoje. Renginio metu knygos autorius atskleidė, kaip senoji Korėjos išmintis padeda įveikti stresą, nemigą ir susigrąžinti energiją. Algirdas Kumža prieš trylika metų Himalajuose sutiko Korėjos meistrą, kuris atvėrė vakariečiui nepažįstamą kelią į iki tol paslaptimi laikytą kuksando mokymą.
    Ambasadoriaus Algirdo Kumžos knygos „Kuksando: kelio knyga“ pristatymas
    2018 metų birželio 29 d. Užsienio reikalų ministerijoje pristayta garsaus diplomato ir teisininko prof. Prano Kūrio išleista knyga „Misija… (ne)kasdieniška diplomato kasdienybė…“, kurioje vaizdžiai pasakojama apie pirmuosius Lietuvos diplomatijos žingsnius po Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto. Knygos pristatyme dalyvavo Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Teisingumo ministerijos Kancleris Arūnas Kazlauskas. Renginį vedė Lietuvos ambasadorių klubo prezidentas Algirdas Kumža.
    Garsaus diplomato ir teisininko, profesoriaus Prano Kūrio knygos „Misija… (ne)kasdieniška diplomato kasdienybė…“ pristatymas


    2018 m. birželio 29 d. Lietuvos Ambasadorių klubo premijos už geriausią studento darbą tarptautinių santykių ir diplomatijos srityje skyrimo komisija vienbalsiai nusprendė 2018 m. Lietuvos ambasadorių klubo premijas skirti Kristinai Rūtalytei už darbą „ASEAN ir Kinija: Galios balansas ar prisišliejimas? Pietų Kinijos jūros atvejis“ (TSPMI, darbo vadovas Prof. Tomas Janeliūnas) ir Andriui Cickevičiui už darbą „Liberalios pasaulio tvarkos vertinimas Jungtinėse Amerikos Valstijose po Šaltojo karo“ (VDU, darbo vadovė Dr. Gerda Jakštaitė). Komisija taip pat nutarė 2018 m. rudenį aptarti galimybę aukštosioms mokykloms partnerėms rekomenduoti prioritetines darbų temas 2019 m. premijoms.


    2018 m. liepos 4 d. vykusio kasmetinio Lietuvos ambasadorių klubo susirinkimo metu Ambasadoriams prof. Pranui Kūriui ir Antanui Valioniui įteiktos pirmosios Klubo „Auksinės ambasadoriaus plunksnos“. Buvęs Užsienio reikalų ministras A.Valionis šį prizą pelnė už knygą „Politikos sūpuoklės“, o garsus diplomatas ir teisininkas P.Kūris už ką tik pasirodžiusią knygą „Misija… (ne)kasdieniška diplomato kasdienybė…“ A.Valionis savo bestseleriu tapusioje knygoje atvirai ir intriguojančiai perteikia diplomatijos vingrybes Lietuvai stojant į ES ir NATO, o P.Kūrio knyga vaizdžiai pasakoja apie pirmuosius Lietuvos diplomatijos žingsnius po Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto. Lietuvos ambasadorių klubo prezidentas Algirdas Kumža įteikdamas apdovanojimus sakė, kad abi knygos taps Lietuvos diplomatijos klasika, nes jas parašė talentingi žmonės, kurie ne tik buvo istorinių įvykių sūkūryje, bet ir patys kūrė istoriją. „Auksinės ambasadoriaus plunksnos“ apdovanojimą 2018 m. įsteigė Lietuvos ambasadorių klubas, buriantis per šimtą įvairiose šalyse reziduojančių ir jau karjerą baigusių ambasadorių.
    Fotografijos istoriko Dainiaus Junevičiaus knygos „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“ pristatymas
    2018 m. gruodžio 19 d. Užsienio reikalų ministerijoje įvyko naujausios ambasadoriaus, fotografijos istoriko Dainiaus Junevičiaus knygos „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“ pristatymas. Abdono Korzono ateljė Vilniuje veikė vos kelis metus (1859 – 1863 m.), bet fotografas mums svarbus dėl to, kad apie 1860 m. pirmasis Lietuvoje pradėjo fotografuoti miestą ir jo apylinkes. Tai kruopščiai ištirta ir įdomiai parašyta Lietuvoje dirbusio fotografo biografija. Knygoje skaitytojas pamatys Korzono nufotografuotų žmonių portretų galeriją, ankstyviausias Vilniaus nuotraukas, o su specialiais akiniais – seniausius Lietuvos 3D vaizdus. Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis, grafika, dokumentais, žemėlapiais ir planais, archyvinių dokumentų faksimilėmis. Autorius spalvingą pasakojimą apie Abdono Korzono gyvenimą, veiklą ir dalyvavimą 1863 m. sukilime kuria remdamasis spausdintais šaltiniais ir Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Prancūzijos archyvuose, muziejuose bei bibliotekose surinkta archyvine medžiaga. Skaitytojai taip pat sužinos daug intriguojančių faktų apie to laikmečio kasdienybę ir sukilimo eigą Vilniaus ir Kauno gubernijose. Išsamūs vietovaizdžių nuotraukų aprašymai padeda pažvelgti į 19 a. septintojo dešimtmečio pradžios Vilnių tuo metu gyvenusių žmonių akimis. Labai vertingos knygoje pateiktos Korzono nufotografuotų žmonių biografijos.Po knygų apie Antalį Rohrbachą (2013) ir Juozapą Čechavičių (2015) tai trečioji Dainiaus Junevičiaus knyga apie pirmuosius Lietuvos fotografus ir jų fotografinį palikimą. Dainius Junevičius kelis dešimtmečius tyrinėja XIX a. fotografijos istoriją Lietuvoje, yra daugelio Lietuvos ir užsienio spaudoje paskelbtų mokslinių ir populiarių straipsnių autorius.
    Susitikimas su Olimpinės rinktinės vyr. gydytoju dr. Daliumi Barkausku


    2019 metų kovo 21 d. Užsienio reikalų ministerijoje įvyko susitikimas su Olimpinės rinktinės vyr. gydytoju dr. Daliumi Barkausku. Diskusijoje daktaras aptarė daugybe su sveikata susijusių temų, dalijosi patarimais kaip gyventi kokybišką gyvenimą. D. Barkausko teigimu jo pareiga priversti mus susimąstyti apie sveikatingumą ir gyvenimo būdą bei keisti įsitikinimus, kurie neretai būna klaidingi.


    2019 balandžio 10 d. Užsienio reikalų ministerijoje, Europos salėje įvyko forumas “Diagnozė nėra nuosprendis. Kaip išvengti vėžio ir ką daryti, jei jis užklumpa? “ 2011 metų rudenį klaipėdietei Rasai Rojienei buvo nustatyta ketvirtosios stadijos sarkoma, Rasai buvo 27-eri, o ligos statistika sakė, kad gyventi liko vos keli mėnesiai. Praėjo septyneri metai. Per tą laiką Rasa pagimdė sūnų, keliavo, dirbo. Ji paneigė statistiką ir kalbas apie neįveikiamą vėžį. Neįkainojama Rasos patirtis atskleidžia, kaip gyventi, kad nesusirgtum, o užkluptas klastingos ligos atsilaikytum. Šią istoriją Algirdas Kumža aprašė savo naujoje knygoje “Rasa. Po angelo sparnu”, kurią vasario mėnesį išleido leidykla „Alma Littera“. Knyga išsyk tapo populiari, nes kiekvienam iš mūsų parodo, kaip gyventi, kad nesusirgtum, o užkluptas klastingos ligos atsilaikytum.


    Ambasadorius Algirdas Kumža buvo apdovanotas „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“
    2019 m. birželio 28d. Lietuvos Respublikos ambasadorių klubo prezidentas Algirdas Kumža Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus buvo apdovanotas aukščiausiu ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“. Apdovanojimas A. Kumžai įteiktas už klubo puoselėjimą bei vystymą pastaruosius ketverius, jo prezidentavimo, metus. URM pranešime spaudai cituojamas ministras: „Įvertindamas Jūsų visokeriopą atsidavimą einant klubo Prezidento pareigas, dar kartą Užsienio reikalų ministerijos vardu ir asmeniškai reiškiu Jums nuoširdžia padėką“, – pabrėžė ministras Linas Linkevičius. A. Kumžos nuopelnų sąrašą, už kuriuos ambasadoriui buvo įteiktas apdovanojimas, sudaro tokie pasiekimai kaip Lietuvos ambasadorių klubo įsteigimas ir vystymas, rūpestis Lietuvos diplomatijos istorija ir jos įamžinimu, Lietuvos Respublikos tarptautinio autoriteto ugdymas ir stiprinimas, klubo narių tarpusavio ryšių puoselėjimas ir studentų skatinimas gilintis į tarptautinių santykių raidą ir poveikį Lietuvos Respublikos užsienio politikai.


    2019 m. liepos 9 d. Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir atstovybių prie tarptautinių organizacijų vadovų metinio susitikimo metu įvyko Lietuvos ambasadorių klubo metinis ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas. Susirinkimo metu Lietuvos ambasadorių klubo 2019-ųjų metų premija už magistro darbą „Legal and Physical Barriers for NGOs Activities: The Case of Russia“ buvo apdovanota Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto studentė Samanta Fominova. Po apdovanojimo ceremonijos buvo pateiktos Lietuvos ambasadorių klubo veiklos bei revizoriaus ataskaitos. Susirinkimo metu išrinktas naujas Lietuvos ambasadorių klubo Prezidentas – ambasadorius Algimantas Rimkūnas. Du valdybos nariai, ambasadoriai Pranas Kūris bei Viktoras Baublys pranešė, kad nebetęs darbo Valdyboje. Klubo Valdybą papildė URM viceministras Neris Germanas. Klubo viceprezidentu paskirtas ambasadorius Šarūnas Adomavičius. Taip pat, išrinktas naujas revizorius, juo tapo ambasadorė Nijolė Žambaitė. Susirinkimo metu priimti sprendimai lėmė, kad Valdybą nuo šiol sudarys 9 nariai, atitinkamai pakeisti Lietuvos ambasadorių klubo nuostatai. Naujoji LAK valdyba: Prezidentas – Algimantas Rimkūnas, Viceprezidentas – Šarūnas Adomavičius, Kancleris – Romualdas Kozyrovičius, nariai – Neris Germanas, Antanas Vinkus, Algirdas Kumža, Dainius Junevičius, Rokas Bernotas, Asta Skaisgirytė.
    Diplomato dienos minėjimas


    2019 m. lapkričio 6 dieną Vilniuje paminėtos Lietuvos diplomatinės tarnybos 101-osios metinės. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius diplomatus skatino didžiuotis savo profesija ir visuomet siekti padėti žmonėms. „Diplomato profesijoje iššūkių daug – tai kartu ir dovana, ir galimybė. Esame įvykių priešaky, o nuo mūsų veiklos ar neveiklumo priklauso daug. Pastarieji metai apdovanojo mus ypatingomis datomis, atspindinčiomis iššūkių kupiną Lietuvos kelią į laisvę. Kitąmet švęsime Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Didžiuokimės, kad XXI-ojo amžiaus Lietuva – solidi tarptautinių organizacijų narė ir patikima partnerė pasaulyje“, – teigė ministras L. Linkevičius. Užsienio reikalų ministerija įkurta 1918 metų lapkričio 7 dieną Augustinui Voldemarui pradėjus eiti Lietuvos užsienio reikalų ministro pareigas. Lietuvos diplomatinė tarnyba nenutrūkstamai veikia nuo 1918–ųjų.


    Paskaita „Diplomatija kitaip: kompiuterizuoto sprendimų parengimo metodika ir įrankiai“
    2019 m. lapkričio 13 d. Užsienio reikalų ministerijoje įvyko Lietuvos Ambasadorių klubo(LAK) paskaita apie kompiuterizuoto sprendimų parengimo ir metodų taikymą diplomatinės tarnybos veikloje. Paskaitą vedė ir savo įžvalgomis dalinosi prof. dr. ambasadorius Raimundas Jasinevičius, ilgametis Kauno Technologijos universiteto profesorius, informatikos sistemologijos ekspertas. Susitikimo metu buvo aptartos sisteminės strateginio planavimo procesų alternatyvos taikant kompiuterizuotų sprendimų parengimo metodus ir įrankius. Profesoriaus paskaitoje diskutuota apie esamus viešojo sektoriaus įstaigų planavimo procesų ypatumus ir iššūkius, aptartos naujų kompiuterizuotų sprendimų parengimo sistemų pritaikymo galimybės. LAK organizuotas susitikimas buvo pirmoji paskaitų ciklo dalis. Ateityje numatoma tęsti tokio pobūdžio renginius ir kviesti savo srities ekspertus LAK narius dalintis patirtimi, žiniomis, naudingomis ir svarbiomis įžvalgomis, telkti diplomatų bendruomenę ir skatinti aktyvią diskusijų kultūrą ministerijoje.


    2019 m. gruodžio 19 d. įvyko Lietuvos Ambasadorių Klubo (LAK) Valdybos posėdis. Jame buvo aptarta Klubo veikla po paskutinio Valdybos posėdžio spalio mėnesį bei numatytos gairės 2020 metų pradžiai. Posėdyje taip pat buvo apsvarstyti naujų narių prašymai priimti į LAK ir bendru Valdybos narių sutarimu į LAK priimti nauji nariai.
    Dokumentinio filmo „Pirmininko Diplomatija. Atkurtos Lietuvos kelias“ pristatymas
    2020 m. sausio 8 d. Lietuvos ambasadorių klubas kartu su Užsienio reikalų ministerija surengė dokumentinio filmo „Pirmininko Diplomatija. Atkurtos Lietuvos kelias“ pristatymą bei susitikimą su profesoriumi Vytautu Landsbergiu, filmo sumanytoja p. Gražina Landsbergiene ir filmo režisiere p. Agne Marcinkevičiūte. Dokumentiniame filme surinkti bei pateikti 1990-1992 metų archyviniai kadrai apie Nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos Aukščiausios Tarybos pirmininko prof. V. Landsbergio aktyvią diplomatinę veiklą ginant ir stiprinant Lietuvos valstybingumą ir laisvę. Filme panaudoti Lietuvos bei užsienio šalių televizijos kanalų istoriniai archyviniai kadrai apie tuo metu vykusius užsienio valstybių vadovų ir užsienio reikalų ministrų vizitus į Lietuvą, prof. V. Landsbergio vizitus į užsienį, derybas ir pasirašomas tarptautines sutartis. Filme pademonstruota atkurtos Lietuvos diplomatinės veiklos pradžia bei iššūkiai Lietuvos valstybei.Po filmo pristatymo vyko diskusija su prof. V. Landsbergiu ir filmo kūrėjomis. Gausiai susirinkę renginio dalyviai pasikeitė prisiminimais bei įžvalgomis apie atsikūrusios Lietuvos valstybės diplomatijos kelio pradžią.


    Ambasadorius Dainius Petras Kamaitis apdovanotas Tekančios saulės ordino Auksine ir Sidabrine žvaigžde


    2020 m. sausio 28 d. ambasadorius Dainius Petras Kamaitis Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje J.E. Shiro Yamasaki rezidencijoje buvo apdovanotas Tekančios saulės ordino Auksine ir Sidabrine žvaigžde. Japonijos vyriausybės dekretas skelbia, kad šis apdovanojimas ambasadoriui D. Kamaičiui skiriamas už jo indėlį stiprinant Japonijos-Lietuvos ryšius, draugystę ir gerą valią tarp abiejų tautų. Lietuvos ambasadorių klubas nuoširdžiai sveikina ambasadorių Dainių Petrą Kamaitį su aukštu Japonijos apdovanojimu ir linki kuo geriausios kloties ateities darbuose.


    2020 m. kovo mėnesį dėl Covid-19 viruso grėsmės Lietuvoje paskelbus ekstremaliąją situaciją Lietuvos ambasadorių klubas laikinai stabdo įprastą veiklą.


    2020 m. šių metų birželio 10 dieną, Lietuvos ambasadorių klubo prezidentas ambasadorius Algimantas Rimkūnas bei klubo nariai apsilankė Vilkaviškyje ir pagerbė ambasadoriaus Vytauto Antaną Dambravos šviesų atminimą. Jo 100-jų gimimo metinių proga uždegtos žvakės, prisiminti ambasadoriaus nuopelnai.


    2020 m. liepos 14 d. Lietuvos ambasadorių klubas įteikė 2020-ųjų metų premiją Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto magistro programos absolventei Miglei Lapėnaitei už magistro darbą: „Moterų dalyvavimas kariniuose konfliktuose: „Ukrainos atvejo analizė“. Darbo vadovė – dr. Lina Strupinskienė. Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo ir premiją įteikė LAK prezidentas ambasadorius Algimantas Rimkūnas. Ceremonijoje taip pat dalyvavo LAK valdybos nariai. Po apdovanojimų vyko diskusija, kurios metu buvo aptartas moterų vaidmuo kariniuose konfliktuose, jų dalyvavimas jų sureguliavime bei po konfliktinėje reabilitacijoje. Taip pat buvo aptarta darbo rengimo metodologija.

    Šaltiniai


    http://www.ambasadoriai.eu

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Sabina Žukovskaja – autorius ir redaktorius – 90% (+22352-139=22213 wiki spaudos ženklai).
    • Edvinas Giedrimas – redaktorius – 11% (+2635-52=2583 wiki spaudos ženklai).