Ligoninė (2007 filmas)

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Ligoninė
LIGONINE poster.jpg
Pavadinimas Ligoninė
Kilmės šalis Lietuva
Režisierius Antanas Žygavičius
Vaidina Albinas Galinis
Valentinas Masalskis
Brolis Pijus
Metai 2007
Žanras Dokumentinis
Trukmė 1 val. 25 min.
Kalba lietuvių

Ligoninė (angl. The Hospital) – lietuviškas 2007 metų dokumentinis filmas. „Ligoninė“ pirmasis dokumentinis ir pirmasis pilnametražis Antano Žygavičiaus filmas. Tai natūraliai besivystantis trijų skirtingų ir labai spalvingų asmenybių pokalbis, be vedėjo ar iš anksto numatytų klausimų. Pasak režisieriaus, „jei pokalbių laidą vadintume „zoologijos sodu“, kur sterilioje sintetinėje aplinkoje žmonės sustingsta ir užsideda kaukes, kur nesimato tikrosios asmenybės, o problemos aptarinėjamos taip, lyg iš tiesų nerūpėtų, tai „Ligoninė“ yra „safaris“, kur herojai filmuojami taip, kad kuo mažiau tai jaustų. Tik tada žiūrovas turi galimybę išvysti juos tokius, kokius pažintų pats būdamas jų draugijoje“.

Apleista Vilniaus Šv. Jokūbo ligoninė tampa prieglobsčiu trims filmo herojams, kurie pasijunta svetimi šiandieniniame pasaulyje. Susirinkę pastate, kuris jau seniai prarado pavyzdingos sveikatos priežiūros įstaigos vaizdą, jie dalijasi mintimis mėgindami diagnozuoti visuomenės bei savo pačių dvasines ligas.

Filmo siužeto pagrindas – gyvas ir dinamiškas trijų meno, mokslo ir religijos atstovų (Valentino Masalskio, aktoriaus ir režisieriaus iš Lietuvos nacionalinio dramos teatro, Albino Galinio, istorijos ir filosofijos mokytojo iš Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ir brolio Pijaus, domininkonų vienuolio - kunigo iš Šv. Jokūbo ir Pilypo bažnyčios) pokalbis visuomenės ir individo konflikto, dvasinės žmonijos krizes ir panašiomis temomis mistiškoje apleistos ligoninės erdvėje. Į diskusiją įsipina epizodai iš visų trijų herojų profesinio gyvenimo, kuriuose ypač išryškėja jų gebėjimas amžinąsias dvasines vertybes nuoširdžiai ir šiuolaikiškai perduoti jaunimui, kurio rankose yra rytojus.

Antanas Žygavičius su neoficialia nepriklausoma kino kompanija „Igniron Cinema“, dar žinoma kaip „Praktika Films“, nuo 2004 m. kuria ir pristato vaidybinius ir animacinius trumpametražius filmus. Animacinis „Loading“ tarptautiniame audiovizualinio meno festivalyje „Next Festival“ išrinktas geriausiu 2006 metų lietuvišku filmu, o „Kelyje“ – 2005 m. respublikinio video meno festivalio „Interpretuoti kiną“ laureatu. 2006 m. birželį „Skalvijoje“ buvo pristatytas ironiškas veiksmo filmas „Profesionalas. Antrasis kraujas“, sulaukęs teigiamų žiūrovų bei kritikų atsiliepimų.

Nuorodos


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+3187-0=3187 wiki spaudos ženklai).