Lileikienė Irena

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    Lileikienė Irena
    Lileikienė Irena.JPG

    Gimė 1957 m. spalio 29 d. (66 m.)
    Klaipėdoje

    Sutuoktinis(-ė) Lileikis Kazimieras
    Vaikai

    dukros Inga ir Reda


    Veikla
    Tytuvėnų gimnazijos fizinio ugdymo mokytoja.

    Išsilavinimas 1975 m. Tytuvėnų vidurinė mokykla
    Alma mater 1979 m. Lietuvos valstybinis kūno kultūros institutas

    Lileikienė Irena (g. 1957 m. spalio 29 d. Klaipėdoje) – Tytuvėnų gimnazijos fizinio ugdymo mokytoja.

    Gyvenimo kelias

    Lileikienė (Kneitaitė) Irena gimė 1957 metų spalio 29 dieną Klaipėdoje, tarnautojų šeimoje.

    1964 metais Irutė pradėjo lankyti Klaipėdos K. Donelaičio vidurinės mokyklos pirmą klasę. Dabar tai – Vytauto Didžiojo gimnazija.

    Mokslo metų viduryje šeima persikėlė gyventi į Tytuvėnus. Čia mergaitė tęsė mokslus. Jos pirmoji mokytoja Tytuvėnų vidurinėje mokykloje – Radavičienė Jadvyga Danutė. Penktoje klasėje Irenos auklėtoja tapo mokytoja Balčiūnienė Bronislava.

    Mergina visą laiką nuo pat pradinių klasių domėjosi sportu, dalyvaudavo įvairiose varžybose, užimdavo prizines vietas. Sportas palaipsniui tapo pagrindiniu laisvalaikio užsiėmimu. Aplinka buvo palanki, aplink pušynai, Tytuvėnų ribose tyvuliuoja du ežerai, jei tik turi noro, plaukiok, bėgiok, slidinėk...

    Taip, mokantis ir sportuojant, atėjo 1975 metai, kai Irena baigė Tytuvėnų vidurinę mokyklą. Brandos atestatą mergina nuvežė į Kauną. Tais pačiais metais įstojo mokytis į Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą (LVKKI). Ši įstaiga keitė pavadinimus: 1945 – 1999 metais – Lietuvos valstybinis kūno kultūros institutas, 1999 – 2012 metais – Lietuvos kūno kultūros akademija, nuo 2012 metų – Lietuvos sporto universitetas (LSU).

    Dalykas, kurį studijavo, o vėliau mokė vaikus ir jaunimą iš pradžių vadinosi fizinis lavinimas, po to – kūno kultūra, dabar – fizinis ugdymas. 1979 metais Irena baigė LVKKI, įgydama kūno kultūros mokytojos specialybę.

    Pedagogė visą laiką dirba Kelmės rajone. Tytuvėnų gimnazijos mokiniai, kuriuos moko bei treniruoja ir Irena Lileikienė, dalyvauja įvairiose varžybose: mokyklos, rajono, zonos bei respublikinėse. Jie dažnai tampa nugalėtojais arba prizininkais lengvosios atletikos, estafečių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, kvadrato rungtynėse.

    Irena turi jaunesnę seserį.

    Irenos sutuoktinis – Lileikis Kazimieras. Šeimoje pora užaugino dvi dukras, Ingą ir Redą.

    Darbinė veikla

    Po instituto baigimo 1979 metais Lileikienė Irena iki 1992 metų dirbo Kelmės rajono vaikų ir jaunimo sporto mokykloje (VJSM) trenere.

    1992 metais perėjo dirbti į Tytuvėnų vaikų darželį, auklėtoja. Dirbo iki 1995 metų.

    Nuo 1995 metų dirba Tytuvėnų gimnazijoje fizinio ugdymo mokytoja.

    Tikslas, kurio siekiau...

    Savo mokyklinę svajonę aš pavadinčiau tikslu, kurio siekiau.

    Svajonė gimė penktoje klasėje. Ji atrodė man priimtina, apie ją daugiausiai galvojau. Tai buvo mano mėgstamas užsiėmimas po pamokų, kuriam skyriau didžiąją dalį laisvalaikio. Sportavau. Pradžia - 4 klasė - dviratukų „Kregždutė“ varžybos, o nuo tada – lengvoji atletika, krepšinis, slidinėjimas, plaukimas ir t.t... Ir taip iki pat mokyklos baigimo. Rodos, tada tinkamai įvertinau savo gebėjimus, nes sportas teikė man džiaugsmą, ugdė valią, pasitikėjimą savimi. Domėjausi viskuo, kas buvo susiję su mano pomėgiu, skaičiau, sekiau naujausias žinias, informaciją. Savo svajone tiesiog ,,degiau“. Buvau pasiryžusi, stengiausi – siekiau ją įgyvendinti. Kitokių minčių nebuvo.

    Vyresnėse klasėse buvau dar tvirtesnė dėl savo pasirinkimo, nedvejojau. Žinoma, buvo visko: ir nesėkmių, ir nusivylimų. Bet jie buvo laikini. Ir taip, kol mokiausi mokykloje. Būdama abiturientė žinojau, kur stosiu. Atkakliai ruošiausi, mokiausi. Buvo labai aišku, kad be pastangų nebus nei sėkmės. Energijos savo tikslui įgyvendinti turėjau užtektinai. Dabar tai vadinama vidine motyvacija.

    Tėvai mano pasirinkimui neprieštaravo. Jei būtų nepavykę – turėjau ,,atsarginį variantą“.

    Tvirtas apsisprendimas man padėjo siekti užsibrėžto tikslo – tapti trenere arba kūno kultūros mokytoja.

    Lileikienė Irena

    2020 lapkričio 17 d.

    Gyvenimo iliustracijos

    Šaltiniai

    • I. Lileikienės asmeninis archyvas.
    • B. Buchienės asmeninis archyvas.

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Bronislava Buchienė – autorius ir redaktorius – 101% (+7158-63=7095 wiki spaudos ženklai).