Linkuvos gimnazijos 53 laida

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    <--
    Linkuvos Karolio Požėlos vidurinė mokykla
    Linkuvos Karolio Požėlos vidurinė mokykla
    Gyvenvietė: Linkuva
    Įkurta: 1918 m.
    Metai: 1976–1977 m.m.
    Mokyklos direktorė(-ius) Jonas Klikūnas
    Laida: 53-oji laida
    Abiturientų skaičius 66

    Žiūrėti didesniame žemėlapyje

    Linkuvos gimnazijos 53-oji laida – Linkuvos Karolio Požėlos vidurinės mokyklos 1976–1977 m. mokslo metų abiturientų laida.

    Abiturientai

    Mokyklą baigė 66 abiturientai, jų auklėtojai Felimonija Skrebaitė-Mielienė, Alfonsas Mališauskas ir Emilija Stanevičienė.[1]

    Felimonijos Skrebaitės-Mielienės auklėtiniai:

    Alfonso Mališausko auklėtiniai:

    Emilijos Stanevičienės auklėtiniai

    Tradicinis spektaklis

    Pastatė tradicinį spektaklį T.Jan „Mergaitė ir pavasaris“, kurio režisierės bei klasės vadovės buvo Felimonija Skrebaitė-Mielienė, Alfonsas Mališauskas ir Emilija Stanevičienė.

    Paskutinis skambutis

    Atestatų teikimas

    Susitikimai

    Linkuvos gimnazijos jubiliejai


    Susitikimas 2022 m.

    po 45 metų
    

    Susitikimas 2017 m.

    Susitikimas po 40 metų

    Tartum upė gyvenimas teka,
    Gęsta žvaigždės ir keičias laikai.
    Atminimais išmargintas takas
    Linkuvon mus lydės amžinai.

    (Petras Klebaris. Linkuvos gimnazijai)

    Rugsėjo paskutinį savaitgalį į Linkuvos gimnaziją rinkosi LIII laidos auklėtiniai, susitikti po 40 metų. Dauguma nesimatę dešimt metų, o kai kurių nematę net 43 metus, nes rinkosi ir tie, kurie mokyklą paliko po 8 klasių. Pasikeitę, bet visuose išlikę, pažįstamų bruožų. Negalėjome atsidžiaugti, kai pamatėme Algį Juozapaitį ir Petrą Indriulį, kurių nematėme daugiau, kaip keturis dešimtmečius.

    Gimnazija visus nustebino savo pasikeitusia išore ir vidumi, bet mūsų pėdsakai čia yra išlikę. Ieškojome savęs laidų ir tradicinių spektaklių nuotraukose.

    „Gyvenimo“ pamoką pravedė mokytoja Emilija Stanevičienė, kuri mielai su mumis bendravo, lydėjo ir gimnazijoje, ir specialiojoje mokykloje. Dėkojame Linkuvos gimnazijos direktoriui V.Stapušaičiui, Linkuvos specialiosios mokyklos direktorei R.Juozapaitienei, kad galėjome aplankyt savo jaunystės „antruosius namus“.

    Aplankėme Linkuvos kalnelį, kur ilsisi vienuoliktos a klasės auklėtoja F.Mielienė, pirmoji mokytoja G.Servienė, klasės draugai Felicija, Rimas, Vidas, prisiminėme klasės poetę Birutę.

    Susėdę prie bendro stalo, pasakojome vieni kitiems, kas pasikeitė per tuos metus, kokie prisiminimai liko iš mokyklinių laikų. Džiaugėmės vieni kitais: kalbų, prisiminimų netrūko visą vakarą, o dainos ir šokiai netilo iki išnaktų. Gaila, kad dalis klasiokų negalėjo dalyvauti susitikime, nes gyvena ir dirba užsienyje: tai Zina Praniulytė-Lingevičienė, Laima Volodkaitė-Venckūnienė, Janina Juknevičiūtė-Bubelienė, kitiems sutrukdė neatidėliotini darbai, sveikatos problemos. Labai gaila, bet nerandame Rimos Strockytės, Ritos Ladygaitės, Onutės Kremenskaitės, Zenės Sabaitės. Gal kitam sustikimui ir Jos atsilieps.

    Kiekviename susitikime dalyvauja Gintutas Jatulis su šeima, kuris visus susitikimo momentus fiksuoja fotoaparatu, tai - jo laisvalaikis, o gyvena Kaune ir dirba UAB „Karbonas“ komercijos direktoriumi. Neįsivaiduojame susitikimo be Gidos Zakarevičiūtės - Skeizgelienės ir Audronės Plačiakytės - Maldūnienės, kurios Panevėžyje turi šeimos verslus, Rūtos Klikūnaitės, šiuo metu kartu su vyru dirbančios Londone, Vitos Banaitytės-Janavičienės, dirbančios Širvintų savivaldybėje, Erikos Mockutės, gyvenančios Vilniuje ir dirbančios buchaltere, specialiojoje priešgaisrinėje tarnyboje, Romualdo Urbono, gyvenančio Jurbarke ir dirbančio Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje, Zitos Grigaliūnaitės-Ciriahilienės, gyvenančios Vilniuje ir dirbančios medike, Birutės Gelažytės – Medzelauskienės, gyvenančios ir dirbančios Pakruojyje, Algio Vareikos, gyvenančio ir dirbančio Kaune.

    Sunku buvo išsiskirti su klasės draugais, bet pažadėjome vieni kitiems, kad esant galimybei, atvyksime pasveikinti savo gimnaziją su 100-uoju gimtadieniu, o kitas klasės susitikimas po penkerių metų. Tad iki susitikimo 2022 metais.

    LIII laidos 11a klasės absolventų vardu

    Laima Ragulytė-Ožiūnienė

    G. Jatulio nuotraukos: LIII laidos susitikimas po 40 metų Linkuvos gimnazijoje.

    Susitikimas 2007 m.

    Susitikimas 1997 m.

    Rūtos atostogų metu...

    Mokykliniai metai

    Prisiminimai

    Cquote2.png

    Daug metų prabėgo, bet prisiminimai liko. Apie mūsų mokyklą išliko tik geriausi prisiminimai, o tas laikas praleistas repeticijose (rodos kasdien) tikrai buvo nuostabus. Nors dabar tas mūsų anų dienų muzikavimas atrodo gana prastai, bet mes buvome savamoksliai. Tais laikais labai trūko muzikinio išprusimo, nebuvo daug galimybių susipažinti su pasaulio populiaria muzika, nebuvo youtube, nebuvo interneto, tokių TV muzikinių projektų. Netgi muzikos mokytojai Linkuvos mokykloje dažnai keitėsi, o pusmetį atrodo visai nebuvo muzikos pamokų. Reikėjo remtis tik savo entuziazmu ir dideliu noru. Vėjavaikių repertuare daugiausia buvo grojamos tuo metu populiarios lietuvių ansamblių dainos ir tik viena kita buvo kitokios.

    Prisimenu, kad kai susinešdavome aparatūrą iš „kazarmės“ į salę, viską sujungdavom, paaiškėdavo, kad neveikia garso kolonėlės, vėl koks laidas nutrūko, tekdavo lituoti. Mūsų ansamblio solistės Agota ir Vaiva tuo metu mokydavosi pamokas. Taip ne kartą ateidavo ir vėlus vakaras.

    Vieną vakarą, jau kai aparatūrą sutvarkėme ir ėmėme repetuoti, gerai pavyko susigroti, buvo labai smagu, kad net nepajutom kaip prabėgo laikas, jau buvo pusė dvylikos. Greitai viską išjungėm ir ėmėme nešti aparatūrą į "kazarmę", žiūrim tarpdury pasirodo mokyklos direktorius a. a. Jonas Klikūnas su apatiniais ir su lazda. Jau galvojom tvos su ta lazda, arba apšauks, bet jis tik pakraipė galvą ir pasakė kad per ilgai užsibuvom ir mums jau laikas namo.

    Turbūt šis mano laiškas jau pavėluotas ir jau nelabai pagelbės toms mergaitėms, bet dar noriu prisiminti ir kitus mokyklinius ansamblius.

    Kai mokiausi IX klasėje mane ir Rimantą pakvietė groti Vitalijus Kacilevičius ir Gediminas Čekauskas. Tada repetuodavome Guostagalyje, kultūros namuose, aš grojau būgnais, Rimantas bosine gitara, Vitalijus (vadovas) soline, o G. Čekauskas elektriniais vargonais.

    Kitais mokslo metais, kai mokiausi X klasėje groti neteko. Tais metais grojo Vitalijus, Rimantas, Gediminas ir Virgis Krivickas (būgnais). Jie jau bandė groti savos kūrybos dainas, Virgis dainavo „angliškai“ Creedence Clearwater Revival ir Cream dainas.

    XI klasėje jau buvo „Vėjavaikiai“. Pavadinimą pasiūlė labai kūrybinga ir talentinga mokytoja a. a. Irena Liutkevičiūtė, kuri ir pavadinimą meniškai užrašė ant būgno. Ansamblį suburti sekėsi sunkiai, labai padėjo mūsų fizikos mokytojas, a.a. Henrikas Juodeika. Reikėjo išprašyti iš mokyklos direktoriaus pinigų instrumentams, aparatūrai. Gerai, kad Direktorius (parašiau iš didžiosios raidės su didele pagarba jam) buvo labai aktyvus, energingas ir suprato jaunimą, jų norus, užsidegimą, mėgo ir propagavo sportą, saviveiklą. Ir iš viso daug darė ir stengėsi dėl mūsų mokyklos.

    Kai gavom pažadą, kad bus skirti pinigai (aišku ne tokie dideli), teko ieškoti nusipirkti instrumentų, aparatūros. Pamenu su mokytoju Juodeika motociklu važiavom į Panevėžį į muzikos instrumentų parduotuvę. Nuvažiavom, o parduotuvė nedirba (gal pirmadienis buvo), teko tuščiomis grįžti atgal. Bet po to instrumentus ir dalį aparatūros nusipirkom, kolonėles dar pasiskolinom iš Alberto Builio. Taip ir bandėm muzikuoti.

    Iš pradžių ansamblyje grojo: Voldemaras Švėgžda, Rimantas Kilčiauskas, Kęstutis Juknis. Po to sudėtis pasikeitė, prisijungė Rimantas Pėželis, kuris grojo gitara ir dainavo bei turėjo labai gerą Beag firmos mikrofoną, ir vietoj Rimanto, kuris nebenorėjo su mumis kartu groti, pakvietėme bosine gitara grot a. a. Joną Krivicką. Mūsų ansamblio išskirtinumas - pagrindinės solistės buvo merginos: Agutė ir Vaiva. Manau, iki „Vėjavaikių“ niekada mokykliniuose estradiniuose ansambliuose merginos nedainavo. Taip pat dainavo dar viena mergaitė Sandra Žalkauskaitė (rodos toks jos vardas). Kiek atsimenu, kadangi ji buvo dar labai jauna, dainavo krokodilo Genos dainą apie gimtadienį.

    Tai tiek tų prisiminimų...


    Voldemaras

    Cquote1.png

    Galerija

    Vakarinė mokykla


    Šaltiniai

    1. Linkuvos gimnazija 1918-2008“: mokyklos istorijos apybraiža. Sudarytojai Vaclovas Stapušaitis ir kt. Šiauliai: Šiaurės Lietuva, 2008. – 175 p.: iliustr. – ISBN 978-9955-863-11-3
    Parengė: Medžiagą straipsniui surinko, parengė ir pateikė Linkuvos gimnazijos matematikos mokytoja Emilija Stanevičienė..

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Emilija Stanevičienė – autorius ir redaktorius – 85% (+20299-583=19716 wiki spaudos ženklai).
    • Vitas Povilaitis – redaktorius – 18% (+4209-40=4169 wiki spaudos ženklai).