Linkuvos gimnazijos 98 laida

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).

    Linkuvos gimnazijos 98-oji laidaLinkuvos gimnazijos 2021–2022 m. mokslo metų abiturientų laida.

    Abiturientai

    Mokyklą baigė 28 abiturientai, jų auklėtojos Vita Vilimienė ir Lina Alekseriūnienė

    Vitos Vilimienės 4ga auklėtiniai:

    • Baika Salvijus
    • Galuškaitė Kamilė
    • Grybė Giedrius
    • Jasnauskaitė Goda
    • Juodikis Klaidas
    • Matulytė Samanta
    • Meškonytė Gabrielė
    • Požėla Gabrielius
    • Prikockis Vidmantas
    • Sabaitė Gabrielė
    • Valionytė Eimantė
    • Vilkas Eitvydas
    • Židonytė Žemyna

    Linos Alekseriūnienės 4gb auklėtiniai:

    • Bartašius Džiugas
    • Mantas Dolumbauskas -Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo Akademijos kursantas
    • Dzevečkaitė Aurėja
    • Kaupaitė Agnė
    • Kleinas Aldas
    • Kleinas Emilis
    • Kučinskaitė Vėjūnė
    • Mazurevičiūtė Arijana
    • Eglė Mickeliūnaitė - Garbės gimnazistė
    • Norvaiša Augustas
    • Požaitytė Gabija
    • Sipavičiūtė Austėja
    • Skirvainis Žilvinas
    • Šileika Mindaugas
    • Vitkauskaitė Gabija

    Atestatų teikimo šventė

    KETURLAPIS DOBILAS – SĖKMĖS PRIEŽASTIS

    Linkuvos gimnazijos abiturientai atskleidžia savo ateities planus Šiais metais Linkuvos gimnaziją baigė 27 abiturientai. Vieni nori tęsti mokslus ir renkasi studijas universitetuose ar kolegijose, o kiti planuoja atsikvėpti nuo įtempto mąstymo, todėl ruošiasi kibti į darbus. Savo planais sutiko pasidalinti šauniais mokslų rezultatais pasižyminti Arijana MAZUREVIČIŪTĖ, aukštus egzaminų balus pasiekęs Emilis KLEINAS ir veiklioji mokinių parlamento prezidentė Gabrielė MEŠKONYTĖ. Džiugu, kad svajonės virsta realybe!

    Arijana MAZUREVIČIŪTĖ

    Arijana Mazurevičiūtė

    – Netrukus planuoju persikelti gyventi į Vilnių ir ten studijuoti kriminologiją. Be to, norėčiau išbandyti ką nors neįprasta: galbūt pradėsiu užsiimti savanoriška veikla arba išmoksiu naują užsienio kalbą. Taip pat mane domina įvairūs kultūriniai ir pramoginiai renginiai, paskaitos, seminarai, o jų didmiesčiuose netrūksta. Stengsiuosi visur lankytis ir tobulėti ne tik kaip studentė, bet ir kaip žmogus. Devintoje klasėje labai susidomėjau teisės studijomis ir iki pat šios vasaros galvojau, kad studijuosiu būtent tai. Vasaros pradžioje visiškai atsitiktinai Vilniaus universiteto internetiniame puslapyje atradau kriminologijos studijas ir kaipmat susižavėjau jomis, nes studijų programa pasirodė labai įdomi – be teisės ir baudžiamosios justicijos paskaitų, ten yra mokoma filosofijos, psichologijos, žmogaus elgesio biologijos. Nežinau, kaip bus ateityje, bet kol kas esu labai patenkinta savo pasirinkimu! Baigusieji šias studijas turi nemažai karjeros galimybių, nes galima dirbti policijos, kalėjimų departamente, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje (FNTT), Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT), įvairiose nevyriausybinėse organizacijose. Visus dvylika metų labai stengiausi mokytis, todėl gana neblogais rezultatais išlaikiau egzaminus, turėjau aukštą konkursinį balą ir man pavyko įstoti ten, kur ir norėjau. Egzaminai, reikalingi kriminologijos studijoms, yra tie patys, kurių reikia ir teisei studijuoti, todėl mano pasikeitęs noras sunkumų nesukėlė. Neseniai pasirašiau sutartį su universitetu, tad belieka laukti netrukus prasidėsiančių mokslo metų. Tiesą sakant, naujas gyvenimo etapas šiek tiek neramina, bet labai seniai norėjau sužinoti, ką reiškia gyventi savarankiškai, be to, visada įsivaizdavau save dideliame mieste. Suprantu, kad manęs laukia nemažai išbandymų, bet manau, kad sugebėsiu juos įveikti.

    Būsimiems abiturientams linkiu užsispyrimo ir kantrybės, nes siekiant savų tikslų šių savybių prireiks. Svarbu nenuleisti rankų vos tik susidūrus su nesėkmėmis, nes tai yra tik laikini nesklandumai, o svajonės, be abejo, išsipildo! Na, o jeigu dar kyla abejonių dėl ateities planų, patarčiau neskubėti, viską apgalvoti, išbandyti save įvairiose srityse, kol pasidarys aišku, ko norisi siekti. Man atrodo., kad visi atsiduria ten, kur ir turi būti.

    Emilis KLEINAS

    Emilis Kleinas

    – Ketinu Vilniaus universitete studijuoti programų sistemas. Studijos yra apie programų kūrimą, darbą su klientais, projektų įgyvendinimą.

    Programavimu pradėjau domėtis dar prieš tai, kai turėjau galimybę pasirinkti jį mokytis mokykloje. Mane domina šios srities įvairovė, apimanti internetinių puslapių kūrimą, dirbtinį intelektą ir duomenų mokslą. Be to, šios technologijos nuolat kinta, vadinasi, niekada netrūks naujų dalykų, kuriuos bus galima išmokti, o man tai yra didelis pranašumas. Informacinės technologijos – tai bene sparčiausiai auganti šių dienų industrija, todėl ateityje darbo tikrai netrūks.

    Įstoti į šią sritį padėjo keturlapis dobilas, kurį radau prieš pateikdamas anketą. Manau, kad jis ir buvo svariausia mano sėkmės priežastis. Dar, žinoma, pagelbėjo tai, kad intensyviai mokiausi, turėjau puikius mokytojus ir žinojau, ką ir kur noriu studijuoti.

    Truputį baisu pagalvoti, kad teks palikti namus, tėvus, bet šis jausmas taip pat ir jaudina. Suprantu, kad tai yra galimybė praplėsti akiratį, patirti naujų įspūdžių, susipažinti su įvairiais žmonėmis. Kad ir kokie sunkumai iškils, pajėgsiu juos atlaikyti.

    Turiu kelis patarimus ir moksleiviams. Šių metų pradžioje buvau viename jaunimo renginyje (važiavau, nes buvo nemokamas). Jo metu vyko diskusija apie tai, kas yra jaunimas, ir vienas žurnalistas, kurio nei vardo, nei pavardės neatsimenu, pasakė, kad jaunimas – tai žmonės, kurie dirba mažiau nei jis. Žurnalisto žodžiai prajuokino, bet vis dėlto jis neklydo. Mano manymu, visi galėtume daugiau dirbti. Reikėtų neapsiriboti vien tuo, ką užduoda mokytoja ir kas parašyta vadovėlyje. Pavyzdžiui, ruošdamiesi matematikos egzaminui klasėje sprendėme gal tik du bandomuosius egzaminus, o aš savarankiškai jų išsprendžiau apie keturiasdešimt (nejuokauju). Be to, patariu neeikvoti laiko ir nesimokyti to, ko neprireiks ateityje. Kai stosi į chemijos studijų programą, niekas nežiūrės į metinį istorijos pažymį, o kai stosi į istorijos studijas, niekas netikrins chemijos vidurkio. Labai svarbu apsispręsti dėl savo profesijos kuo anksčiau, kad galėtum tikslingai mokytis.

    Gabrielė MEŠKONYTĖ

    Gabrielė Meškonytė

    – Keista, tačiau dešimtoje klasėje dar nenutuokiau, ką tiksliai ateityje noriu studijuoti. Pasirenkamųjų dalykų lapą pildžiau atmetimo būdu ir stipriuoju kursu mokiausi tai, kas man atrodė įdomiausia ir kas galės praversti ateityje. Vienintelė mano kelrodė žvaigždė tebuvo nuo aštuntos klasės įsišaknijusi svajonė studijuoti Vilniaus universitete. Šis troškimas neblėso, o apsilankymai sostinėje, atrodo, tą norą tik dar labiau sustiprino. Esu laiminga, kad atsidūriau ten, kur ir norėjau, – VU medicinos fakultete, optometrijos studijose. Šią studijų programą pasirinkau pagal savo svajonių darbo viziją – visada norėjau tapti kurios nors srities specialiste, dirbančia jaukiame kabinete ar laboratorijoje su naujausiomis technologijomis. Optometrijos studijų programa yra visiškai nauja, todėl šių žinovų reikia, o perspektyvos gana plačios – darbas ligoninėse, poliklinikose, salonuose. Ateityje ruošiuosi įgyti ne tik bakalauro, bet ir magistro kvalifikacinį laipsnį, todėl tikiuosi savo gyvenimą tęsti Vilniuje.

    Įstoti į valstybės finansuojamą vietą universitete nėra lengva – tai reikalauja gana aukšto konkursinio balo. Manau, kad tik dėl sunkaus darbo mokykloje man pavyko savo tikslą pasiekti. Be abejo, prie svajonės išsipildymo prisidėjo ir mūsų gimnazijos mokytojai. Jie mus, abiturientus, labai padrąsindavo, kai pritrūkdavome vilties, be to, paaukodavo savo pietų pertraukas dėl papildomų konsultacijų. Manau, kad šie postūmiai į priekį mane motyvavo ir padėjo suvaldyti egzaminų baimę. Studijavimas – tai naujas gyvenimo etapas, o naujovės visada gąsdina. Atrodo, kad išvažiuoti toli nuo namų nėra lengva, bet visas baimes manyje nugali smalsumas. Dėl šios būdo savybės jaučiuosi galinti įveikti visus iššūkius, todėl nekantrauju patirti tai, ką šis gyvenimo tarpsnis man yra paruošęs. Būsimiems abiturientams linkiu nebijoti klysti, semtis visko, ką suteikia mokytojai, aktyvumo ir neblėstančių savęs paieškų!

    Bendramokslius kalbino Aurėja DZEVEČKAITĖ Auksinė varpa 2020-08-13

    YPATINGA ŠVENTĖ - BAŽNYČIOJE

    Linkuvos gimnazijos ir miesto bendruomenė abiturientus, tradiciškai atžygiuojančius nuo mokyklos, plojimais sutiko prie bažnyčios. Čia vyko ne tik Šv. Mišios, bet ir atestatų įteikimo šventė. Prieš atestatų įteikimą gimnazija visiems susirinkusiems tradiciškai dovanojo koncertą. Šiemet tai buvo atlikėjų grupė „Chanson trio“. Po jo gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Violeta Gelažienė perskaitė direktorės įsakymą ir pagarsino, jog visi gimnaziją baigusieji gauna brandos atestatus.

    Retas kuris abiturientas negavo padėkos už aktyvias veiklas ar gerą mokymąsi.

    Direktorė Daiva Danielienė abiturientams linkėjo trijų pamatinių vertybių: tikėjimo, vilties ir meilės. „Būkite teisingi patys sau. Paskutiniai metai jums buvo išties sudėtingi. Jūs turbūt esat ta laida, kuri neteko daugybės linksmų mokyklinių įspūdžių: to ypatingojo paskutiniojo skambučio, tos bendrystės, kuri lydėdavo rengiant tradicinį spektaklį. Bet mes tikrai džiaugiamės jūsų egzaminų ir metiniais rezultatais,“- kalbėjo mokyklos vadovė. Ypač džiaugdamasi ji minėjo geriausius: Aurėją Dzevečkaitę, gavusią šimtuką, Arijaną, Gabiją, Samantą, Mantą, Gabrielę, Eglę, Emilį gavusius aukščiausius įvertinimus iš lietuvių k.; Emilį Kleiną – už net rajone geriausiai (98 balai) įvertintą matematikos valstybinį brandos egzaminą bei IT (97 balai) ir lietuvių k. ir literatūrą (87 balai). Beje, pastarajam, susumavus egzaminų ir metinius rezultatus, paskirta ir kasmetinė Čikagoje gyvenančio Albino Kurkulio įsteigta 500 dolerių premija, geriausiam Linkuvos gimnazijos abiturientui. Užsienio (anglų) kalbos VBE aukščiausiuosius įvertinimus gavo broliai Aldas ir Emilis, Mantas, Gabrielė, Augustas, Džiugas. Dėkota ir juos mokiusioms mokytojoms, ypač Rasytei Ašmenavičienei, Nijolei Vengraitienei, Virginijai Ogintienei ir Gražinai Gasiūnienei. Prasmingų linkėjimų abiturientams negailėjo ir auklėtojos Vita Vilimienė bei Lina Alekseriūnienė. Po to sutartinai nuskambėjo abiturientų „AČIŪ“.

    98-sios laidos abiturientus taip pat sveikino Seimo narys Liudas Jonaitis ir jo padėjėja Inga Brūžienė, visiems įteikdami LR Konstituciją, o A. Dzevečkaitei ir E. Kleinui – dovanas už gerus rezultatus. Rajono meras Saulius Margis ir vicemeras Virginijus Kacilevičius palinkėjo ne tik gyvenimiško veržlumo, drąsos ir užsispyrimo ieškant savojo kelio, bet ir nebijoti klaidų, nes jos gyvenime padeda kažko išmokti. Savivaldybės mero padėkas gavo aktyviausi abiturientai: Vėjūnė Kučinskaitė, Emilis ir Aldas Kleinai, Augustas Norvaiša, Gabrielė Meškonytė, Eimantė Valionytė ir Žemyna Židonytė. O Aurėja Dzevečkaitė bus pakviesta į šimtukininkų pagerbimo šventę, kur bus įteikta ne tik padėka. Tvirtų ir plačių žingsnių į ateitį išeinantiems linkėjo ir Linkuvos seniūnė Gitana Pašiškevičienė.

    Baigusieji nusifotografavo prie paminklinio akmens „Čia mūsų namai“, kad, įgiję specialybes, nepamirštų grįžti į Linkuvą, nes be jaunų žmonių miestelis nyksta...

    Alma Bajalienė, „Auksinė varpa“ 2022-07-20


    Linkuvos Šv. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje vyko Linkuvos gimnazijos Brandos atestatų įteikimo šventė.

    Šventė prasidėjo abiturientų eisena iš Linkuvos gimnazijos bažnyčios link. Šv. Mišias Linkuvos bažnyčioje laikė klebonas Tomas Janavičius, gimnazijos direktorė Daiva Danelienė įteikė brandos atestatus abiturientams.

    Pasveikino abiturientus gimnazijos baigimo proga ir palinkėjau kiekvienam atrasti savo kelią, studijuoti, sugrįžti į gimtinę.

    Taip pat padėkojo Aurėjai Dzevečkaitei už aukščiausią lietuvių kalbos ir literatūros egzamino įvertinimą (100 balų) bei Emiliui Kleinui už puikius brandos egzaminų rezultatus. 4 jų išlaikyti aukštesniuoju lygiu.

    Abiturientus sveikino ir Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis, mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius, Linkuvos seniūnė Gitana Pašiškevičienė.

    Fotografavo Vidmantas Pėželis

    Paskutinio skambučio šventė

    Tegul dar skamba mokyklinė simfonija

    Tegul simfonija skamba nenutrūkstamai!

    Ketvirtadienį 27-iems Linkuvos gimnazistams nuskambėjo paskutinis skambutis. Vakare į kultūros centro salę rinkosi gimnazijos mokytojai, abiturientų tėvai ir artimieji, svečiai. Tai - Seimo narys Liudas Jonaitis, savivaldybės administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, vicemeras Virginijus Kacilevičius (pastarieji taip pat buvę Linkuvos mokiniai), vietos parapijos klebonas Tomas Janavičius, buvęs gimnazijos direktorius Vaclovas Stapušaitis.

    Nuotaikingą ir jaudinantį vakarą, kurio leitmotyvas – mokyklinė simfonija, vedė auklėtojos Danguolės Romanovienės paruošti trečiokai. Į pagalbą atėjo ir šeštokai Viltė bei Kajus. Jie skaitė eilės, dainavo ir šoko. O apdovanodami abiturientus knygomis, apie kiekvieną iš jų paruošė ir ketureilius. Beje, šie ketureiliai visada jaunimo laukiami su didžiausiu jauduliu, nes juose jaunesnieji draugai stengiasi kūrybingai apibūdinti vyresniuosius.

    Paskutinio skambučio garsai aidu nuskambėjo į ateitį, į nežinią. Jau po keleto savaičių abiturientai laikys brandos egzaminus, o liepos 15-ąją į rankas pasiims kelialapius į kitą gyvenimo etapą. Ta proga sveikindamas Linkuvos tūkstantmečio mokyklos abiturientus, Seimo narys L. Jonaitis linkėjo jiems susikaupimo per egzaminus, sėkmingai juos išlaikyti bei perdavė sveikinimus nuo kolegų – buvusių Linkuvos mokyklos auklėtinių Vilijos Blinkevičiūtės ir Stasio Tumėno. Vicemeras V. Kacilevičius pašmaikštavo, jog šventė - abiturientų, bet ašarą išspaudė scenoje stovintys trečiokai... „Liepiamosios nuosakos veiksmažodžių šį vakarą nuskambėjo tiek daug, kad jų nebesinori kartoti. Tegul simfonija tęsiasi, o gimnazijos simfonija - tik mažas taškelis. Vėliau bus ir kitų simfonijos dalių, lai ji skamba nenutrūkstamai!“ - kalbėjo mero pavaduotojas. Savivaldybės administracijos direktorė I. GelažnIkienė linkėjo ryžtingai siekti užsibrėžtų tikslų ir būti tikrais gyvenimo šeimininkais, savo veikla užsitarnaujant žmonių pagarbą. Kunigas Tomas, be visa ko, padėkojo ir už pažadinimą 6 valandą ryto. „Gyvenimas tebūna paremtas vertybėmis ir tai teateina iš vidaus! Ant to galima statyti gyvenimą!“

    Gimnazijos direktorė Daiva Danielienė į abiturientus kreipėsi filosofiškai: „Teks savarankiškai prisiimti atsakomybę už 12-kos metų pasirinkimus, linkiu prasmingo gyvenimo kelio. Neskubėkit, stabtelkit, lai jums užtenka laiko viskam!“. Malonu buvo išgirsti sveikinimus ir iš buvusio mokyklos vadovo Vaclovo Stapušaičio, kurio dėmesys lydėjo abiturientus 11 metų.

    4 ga klasės auklėtoja Vita Vilimienė savo mokiniams sakė: „ Buvo visko: smagaus juoko, nepasvertų žodžių, džiaugsmo ir nusivylimo ašarų, atvirų pokalbių, nuoširdžių apsikabinimų, neužmirštamų akimirkų... Dėkoju likimui, kad jūs buvote mano gyvenimo dalimi, kad galėjome augti kartu ir mokytis vieni iš kitų. Eikite, vaikai, nesuklupkite, pasiekite daugiau už mus ir nepamirškite kasdien sau kartoti: mes buvome geri prieš dešimt metų, mes esame geresni dabar, mes būsime geriausi visus likusius metus...“.

    4 gb klasės vadovė Lina Alekseriūnienė, dėkodama auklėtiniams už 8-erių metų bendrystę, sakė: „Tai kūrybingi, kupini gyvenimo džiaugsmo ir drąsos žmonės, puikiai suvokiantys, kad yra pagrindinio vaidmens atlikėjai tiek savo, tiek ir visuomenės gyvenime. Su pasididžiavimu sakau, kad tai mano pati šauniausia suaugusių žmonių grupė, savita charakteriais, asmenine patirtimi ir motyvacija. Šauni akademiniais pasiekimais, kultūrine ir sportine veikla... Ačiū ir už gebėjimą pajausti dalykus, kurių mes, suaugusieji, jau nebepastebime. Matyti gyvenimo prasmę, suprasti, kokia yra esminė žmogaus gyvenimo ašis ir kur slypi raktas į laimę – tai buvo ir yra mano, klasės vadovės, siekiamybė ir noras jauniems žmonėms padėti susivokti... Tikiu, kad ji pavyko, nes ši klasė turi raktą – smalsumą, norą ką nors pradėti, drąsa išbandyti įvairiausius dalykus ir atrasti tikrąsias vertybes. Mielieji, visai nesvarbu, kur įleisite šaknis ir kokį darbą dirbsite, svarbiausia - būkite gerais žmonėmis ir prasmingais darbais garsinkite savo gimtąjį kraštą“.

    Alma Bajalienė, „Auksinė varpa“, 2022-05-28.


    Nuotraukos

    Fotografavo Vidmantas Pėželis

    Šimtadienis

    Tradicinis susitikimas „Mes vėl drauge“ 2022-02-26

    Spaudoje

    Tradicinis abiturientų susitikimas „Mes vėl drauge“

    Vasario mėnesio paskutinį šeštadienį įvyko Linkuvos gimnazijos XCVII ir XCVIII laidų abiturientų tradicinis susitikimas „Mes vėl drauge“. Nors dėl pandemijos ir šiek tiek vėluodami, tačiau dvyliktokai vis tiek neapleido tradicijų ir parengė spektaklį „Mirta Činčiberaitė arba 15 000 litų“ pagal Stasio Žemaičio komediją, kurią režisavo 4 gb kl. vadovė Lina Alekseriūnienė. Spektaklio esmė buvo parodyti, kad dvasinės vertybės ir meilė yra daug svarbesnės už materialias vertybes ir pinigus.

    Renginys vyko nuotoliniu būdu, tačiau laikas buvo praleistas labai prasmingai ir jaukiai. Gražius žodžius tarė naujoji Linkuvos gimnazijos direktorė Daiva Danielienė. Susitikime dalyvavo ir rajono savivaldybės atstovai. Seimo narys Liudas Jonaitis palinkėjo dvyliktokams sėkmės egzaminuose ir pabrėžė mokyklos naudą bei svarbą jauno žmogaus gyvenime. Vicemeras Virginijus Kacilevičius padėkojo už išsaugotą gražią tradiciją ir priminė, kad ši tradicija yra pati seniausia Linkuvos gimnazijos istorijoje. Savivaldybės administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė sakė, kad didžiuojasi, jog buvo Linkuvos gimnazijos mokinė. XCVIII laidos abiturientai kalbino ir praeitos, XCVII laidos, abiturientus. Šie pasidalino savo, kaip studentų, įspūdžiais, patirtimi, papasakojo, kokie sunkumai aplanko įžengus į naują gyvenimo etapą. Buvę abiturientai sakė, kad mokykla padėjo tvirtus gyvenimo pamatus, kurių dėka dabar yra lengviau studijuoti universitetuose ar kolegijose. Taip pat padrąsino dabartinius dvyliktokus nebijoti klysti, ieškoti... Jų teigimu, tokiame amžiuje yra visiškai normalu dar nežinoti, ko nori. Tik taip yra atrandamas savasis „laimės žiburys“.

    Laikraštyje „Auksinė varpa“, 2022-03-05

    Pasisakymai

    „Mes vėl drauge“ Vasario paskutinį šeštadienį Linkuvos gimnazijos bendruomenė susirinko į tradicinį abiturientų susitikimą „Mes vėl drauge“. Vakaras vyko nuotoliu Microsoft Teams programos platformoje. Šeštadienio vakarą virtualiai susitiko 97-osios ir 98-osios laidų abiturientai, mokytojai, svečiai. Renginį profesionaliai vedė 98–osios laidos abiturientės Arijana Mazurevičiūtė ir Agnė Kaupaitė ( merginos aktyvios mano pagalbininkės - gimnazijos laikraštuko „Varpelis“ redkolegijos narės).

    Gimnazijos direktorė Daiva Danielienė kreipėsi į vakaro dalyvius: „Sveikinuosi su Jumis, turėdama didelę viltį – labai norėtųsi su visais susitikti akis į akį, ne nuotoliu. Praėjo tik pusmetis nuo Brandos atestatų įteikimo. Mieli Vaikai, džiaugiamės, kad grįžtate, norite pakalbėti apie savo sėkmės istorijas. Tikiuosi, kad pusmetis, prabėgęs ne Linkuvoje, yra sėkmingas, jis toks ir bus po metų, po kitų, po dešimtmečio. Pokyčiai vyksta visame pasaulyje, mokykloje jie kitokie. Baigiantis praėjusiems mokslo metams su gimnazija atsisveikino ilgametės šios mokyklos mokytojos Birutė Deveikienė, Vida Kilčiauskienė, Dalė Tamašaitienė, direktorius Vaclovas Stapušaitis, prie kurio ir man buvo didelė garbė augti. 98- ajai gimnazijos laidai linkiu sėkmės, noriu ir tikiu, kad po metų ir jūs pasakosite apie savo patirtis.“

    Renginio vedėjos pakvietė 97-osios laidos abiturientus pasidalinti prisiminimais apie gimnazijoje praleistus metus, savo patirtį, studentišką gyvenimą, studijas, gyvenimą didmiestyje. Nojus Praniulis, VDU Žemės ūkio akademijos pirmo kurso studentas, studijuojantis žemės ūkio mechanikos inžineriją, džiaugėsi savo pasirinkimu ir studijomis. Mokytis sunku, mokytis reikia. Vaikinui mechanikos sritis, žemės ūkio sritis tinka ir patinka, nes jis yra gamtos žmogus. Šias studijas galėtų rinktis ir daugiau abiturientų, nes tokių specialistų Lietuvai reikia. Gaila, kad vidurinėje mokykloje prasnausta daug valandų...

    Austėja Leimontaitė studijuoja KTU taikomąją chemiją. „Jau mokykloje žinojau, kad chemija bus mano gyvenime! Nors besimokant gimnazijoje sumaišties buvo. Savo sprendimo nesigailiu. Nepastebėjau, kaip pralėkė pirmasis semestras universitete, didmiestyje. Kaunas buvo nepažįstamas, ilgėjausi namų, ramybės, mamos gaminto maisto. Pasiilgau Auklėtojos, mokykloje mėgtų dalykų ir mokytojų. Pamenu pirmąsias chemijos pamokas pas mokytoją Vitą Gudonienę. Iššūkių yra, taip pat ir bemiegių naktų. Domiuosi, kokiomis nuotaikomis gyvena gimnazija“, - įspūdžiais dalinosi Austėja.

    Ugnė Zinkevičiūtė studijuoja KTU elektronikos inžineriją .“ Jeigu reikėtų iš naujo rinktis tolimesnį savo kelią, rinkčiausi tą patį, nes čia galinti save realizuoti. Didmiestis irgi buvos svetimas... labai svarbus savarankiškumas, sugebėjimas planuoti dienos veiklas, tolimesnį gyvenimą, savo finansus. Labai praverčia dar mokykloje įgytos žinios, teorija, išsiugdyta disciplina ir tvarka. Patarimas besirenkantiems tolimesnį kelią – neklausyti kitų patarimų, spręsti pačiam“, - savo draugams antrino Ugnė.

    Renaldas Kanapeckas mokosi Vilniaus universitete: „Rinkausi tarp biologijos ir chemijos. Man artimesnis chemijos mokslas, kuris siejasi su kasdienybe, mūsų buitimi. Juk chemija padeda iš nieko padaryti bet ką! Mokytis sunku, ypač fiziką, matematiką. Nuo mokyklos laikų vis dar neišnyko egzaminų baimė, kartais pritrūksta motyvacijos, ypač sprendžiant sudėtingą uždavinį. Universitete laisvas paskaitų grafikas, tačiau stengiuosi jas lankyti. Puikūs ir motyvuojantys dėstytojai. Pasiilgau gimnazijos šilto bendruomeniškumo jausmo, nes studentai labai susiskaldę...“Gimnazijos tradicijos

    Erika Plačiakytė Vilniaus universitete studijuoja mediciną. „Nežinojau, ar tai bus mano sritis. Visada domino anatomija. Supratau, kad neklydau, pataikiau, ji „prilipo“, priaugo. Mokomės daug teorinių dalykų, labai daug informacijos ir mažoka laiko viską išmokti, įsisavinti. Manau, kad norint kažką gyvenime pasiekti, reikia daug dirbti, pats turi norėti suprasti ir išmokti“, - savo pasirinkimu džiaugėsi mergina.

    Skirmantė Juškaitė pasirinko studijuoti genetiką Vilniaus universitete. „Biomedicina – perspektyvi sritis. Bet tai nėra ta sritis, kurią norėčiau studijuoti, Vis dar ieškau savęs. Manau, kad žmonės turi ieškoti ir nebijoti klysti. Svarbi motyvacija, tvirtas žinojimas, ką norėtum daryti, išmokti, nors priimti sprendimus nėra lengva. Vilniuje greitai pritapau, turiu draugų, susiradau darbą“, - kalbėjo Skirmantė.

    LR seimo narys Liudas Jonaitis padėkojo Linkuvos bendruomenei už kartu praleistą vakarą ir spektaklį.

    „Nors pro savo namų langą matau gimnazijos pastatą ir šiandien vakarą tamsius jos langus, tačiau šviečia Teams platformos langeliai, Jūsų akys, pulsuojanti jaunystė ir pavydo jausmas... Kaip gerai, kad yra „Lionkavos tradicija“– seniausia šios gimnazijos tradicija. Tai didelis, svarbus dalykas, ypač šiomis dienomis. Šios mokyklos mokiniai vaidindavo jau nuo 1917 metų ir padarydavo tikrą šventę miestelio, aplinkinių kaimų gyventojams. Net per karą Linkuvoje vykdavo spektakliai! Ačiū mokiniams, mokytojams už išsaugotą tradiciją. Nors šiandien mus visus vienija Teams programa, labai norėtųsi susitikti gyvai“, - atviravo Pakruojo rajono mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius. „Esu laiminga, didžiuojuosi mokykla, tradicijomis. Ačiū už gražų vakarą. Dar yra laiko, džiaukitės, branginkite laiką su draugias ir mokytojais. Kad ir koks gyvenimas sunkus, būkite laimingi. Myliu Jus“, - dėkojo Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė už pakvietimą dalyvauti tradiciniame gimnazijos susitikime.

    Susitikimo dalyviai žiūrėjo gimnazistų spektaklį „Mirta Činčiberaitė arba 15 000 litų“ (pagal Stasio Žemaičio komediją“.

    Tradicinis susitikimas “Mes vėl drauge” įvyko. Kas matė Linkuvos gimnazistų pastatytus spektaklius, nepamiršta. Šiandien labai puikiai praleidome vakarą. Ačiū 98 laidos abiturientams, spektaklio režisierei, 4gb klasės auklėtojai Linai Alekseriūnienei, 4ga klasės auklėtojai Vitai Vilimienei, šokių mokytojai Nijolei bei muzikos mokytojai Vaivai.

    Spektaklio nuoroda: https://www.linkuvosgimnazija.lt/

    2021 m. rugsėjo 1-osios šventė Linkuvos gimnazijoje

    (fotografavo Vidmantas Pėželis)

    RUGSĖJO ATGARSIAI IŠ LINKUVOS GIMNAZIJOS.

    Rugsėjo pradžia pažymėta pasikeitimais Linkuvos gimnazijos kolektyve. Ta proga aplankiau savo buvusią mokyklą ir pasveikinau, padėkojau už darbo karjerą gimnazijoje baigusioms lietuvių k. ir literatūros mokytojai Birutei Deveikienei, pradinių klasių mokytojai Dalei Tamašaitienei, fizikos ir istorijos mokytojai Vidai Kilčiauskienei. Visoms trims gimnazija buvo lyg antrieji namai. Visos jos buvo baigusios ją, visos grįžo po studijų mokytojauti ir pasiaukojamai, atsakingai, kūrybingai dirbo vienintelėje savo darbovietėje.

    Nuvykęs į Pakruojį nuoširdžiai paspaudžiau ranką ir padėkojau beveik 20 metų gimnazijai vadovavusiam direktoriui Vaclovui Stapušaičiui, kurį pareigose pakeitė pirmoji gimnazijos istorijoje direktorė moteris Daiva Danielienė.

    Buvęs direktorius V. Stapušaitis į gimnazijos istoriją įeis kaip puikus vadybininkas, sugebėjęs sutelkti bendruomenę, 2018 m. organizavęs gimnazijos 100-mečio renginius, puikiai renovavęs gimnaziją, kuri dar labiau šviečia ir yra Linkuvos ne tik švietimo židinys, bet ir akį traukianti miesto erdvė.

    Man ypač malonu, kad naujoji direktorė D. Danielienė-Čėsnaitė, kilusi iš Ūdekų greta Linkuvos, išugdyta Šiaulių universiteto Pedagogikos fakultete, kurio dekanas tuo metu buvau, ir prisimenu Daivą Čėsnaitę kaip pavyzdingą, kūrybingą studentę, kuriai dar 1997 metais buvome paskyrę Šatrijos Raganos stipendiją kaip studentei, kuriai rūpėjo ne tik studijos, bet ir krašto kultūra.

    Sėkmės, Daiva, naujų prasmingų veiklų Vaclovui, Birutei, Dalei, Vidai.

    Šventės dieną Linkuvos gimnazijos bendruomenę informavau, kad įsteigiu savo nominacijas (prizus) "Už gimtosios tarmės saugą ir sklaidą" - vieną moksleiviui, kitą - pedagogui. Jas įteiksiu kartą per metus.

    Stasys Tumėnas

    Paskutinis skambutis

    2021-05-21 fotografavo Vidmantas Pėželis.

    Meninė kompozicija „Po angelo sparnu“

    Per gyvenimo brastas, pavojus, tiltus

    Mes nešiojami ant angelo sparnų...


    Jau antrus metus PASKUTINIO SKAMBUČIO ŠVENTĖ vyksta gimnazijos kieme – taip pakoregavo pandemija. Džiugu, kad tradicijos nenutrūksta, nors ir keičiasi.

    Nuo ankstyvo ryto po Linkuvą zujo išpuošti automobiliai, o mylimas auklėtojas Rasytę ir Laimutę į paskutinę pamoką abiturientai atsivežė „vipiniu“ geltonuoju autobusiuku! Stadione išsirikiavę visi patraukė į mokyklą, kur prie durų juos sutiko trečiokai gimnazistai, prisegė tradicinę šventės emblemą. Iš paskutinės pamokos, skambant mokykliniam varpeliui, į aikštę abiturientus atlydėjo pirmokėliai, kuriuos Rugsėjo 1- ąją abiturientai įvedė į klasę. Sustoję ant kilimo buvę gimnazijos šeimininkai perdavė tradicinį simbolinį raktą ir perskaitė testamentą. Tarę padėkos žodį, trečiokai pakvietė žiūrėti programą „Po angelo sparnu“. Gražūs žodžiai apie prabėgusią vaikystę, devynioliktą pavasarį ir laukiančią ateitį, muzika, prasmingos dainos ir paskutinis mokyklinis valsas... Linksmi kupletai, dovanos, gėlės ir šypsenos šypsenos... Atsidėkodami abiturientai dovanoja gimnazijai paveikslą, pabrėždami, kad šią gražią tradiciją pradėjo 65 – oji laida, taip pat mokytojos Rasos Ašmenavičienės auklėtiniai. Kaip jie džiaugėsi susitikę po 30 metų, kai rado tarp kitų gimnaziją puošiančių ir šį pirmąjį savo paveikslą!

    Sveikinimo žodžius taria gimnazijos Direktorius V. Stapušaitis, Seimo narys L. Jonaitis, Linkuvos seniūnė G. Pašiškevičienė, klebonas T. Janavičius ir 61 – os laidos auklėtinis vicemeras V. Kacilevičius. Gražia švente džiaugiasi ir abiturientų artimiausi žmonės. Visi kviečiami bendrai nuotraukai, o įsiamžinę abiturientai skuba pasodinti savo laidos ąžuoliuką gimnazijos parke.

    Te visus Jus paliečia globojantis angelo sparnas...

    Trečiokai gimnazistai ir jų auklėtojos Vita Vilimienė, Lina Alekseriūnienė ir Aldona Ašmonavičienė

    Pirmokai 2011 metais

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Emilija Stanevičienė – autorius ir redaktorius – 107% (+38399-2592=35807 wiki spaudos ženklai).
    • Vitas Povilaitis – redaktorius – 0% (+1-0=1 wiki spaudos ženklai).