Linkuvos gimnazijos ryšiai su užsieniu

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    Linkuvos gimnazija
    Linkuvos gimnazija

    Linkuvos gimnazija 2013 m. spalio 4 d.
    Gyvenvietė: Linkuva
    Įkurta: 1918 m.

    Žiūrėti didesniame žemėlapyje

    Linkuvos gimnazijos ryšiai su užsieniu.

    2001 m. 5b klasės mokiniai ir jų auklėtoja anglų k. mokytoja V.Ogintienė užmezgė ryšius su Mariestado mokyklos mokiniais Švedijoje. Jų draugystė truko keletą metų, kol mokiniai baigė mokyklą.

    2002/2003 m.m. mokykloje pradėjo dirbti prancūzų kalbos mokytoja metodininkė R.Stapušaitienė. Prasidėjo susirašinėjimas ir keitimasis delegacijomis su prancūzų mokiniais, mokytojais ir jų tėveliais iš Pietų Prancūzijos (école publique de Montolieu). 2003 m. vasarą į mokyklą atvyko delegacija iš Prancūzijos. Mokytojos Ligita Masilionienė ir Lora Kriščiūnienė priėmė dvi viešnias, taip pat pradinių klasių mokytojas. 2005 m. vasarą aplankėme savo draugus Prancūzijoje. Per mokslo metus keičiamasi laiškais, suvenyrais, susisiekiama su draugais elektroniniu paštu. Draugystės ryšiai su šia mokykla leidžia susipažinti su kitos šalies kultūra, papročiais, skatina motyvaciją mokytis kalbos, plečia kultūrinį akiratį.

    Dalyvaudami tarptautiniame projekte „Pavasario diena Europoje” 2003 m. pradinių klasių mokiniai atsiliepė į Prancūzijos Luc en Diois pradinės mokyklos kreipimąsi ir piešė avytes. Piešinių pano nuotraukos pasiekė Prancūziją, gautas atsakymas, padėka.

    Pradinių klasių mokytojos L.Masilionienės mokiniai nuo 2005 m. palaiko ryšius su bendraamžiais iš JAV – Čikagos lituanistinės mokyklos moksleiviais. Į šį projektą įsijungė ir Ilinojaus valstijos Lemonto mieste gyvenantys lietuviai.

    2003 m. vienuoliktų klasių mokiniai dalyvavo projekte „Europinis Draugystės traukinys”. Monika Krumplytė laimėjo rašinio “So Many Countries, Peoples, Cultures …One Europe” konkursą ir kartu su anglų k. mokytoja Irena Mančiauskiene bei vaikinais, kūrusiais dokumentinį filmuką apie Linkuvą ir jos apylinkes, vyko į kelionę po Italiją.

    Mokytojos Dalės Tamašaitienės ugdytiniai 2004 m. dalyvavo tarptautinėje Velykinių atvirukų parodoje Lenkijoje. Pradinukų darbeliuose atsispindėjo mūsų liaudies papročiai ir tradicijos.

    2006 m. mokykloje praktiką atliko 4 švedų studentai. Padedami mokytojų Dalios Saudargienės ir Virginijos Ogintienės, vyresnių klasių moksleivių, jie susipažino su Linkuvos gimnazija, jos apylinkėmis, bendravo su mokiniais ir stebėjo pamokas.

    Dažna viešnia buvusi mokyklos auklėtinė ir mokytoja A. Sidaugienė, dabar gyvenanti JAV, 2007 m. gavusi Geriausios metų mokytojos apdovanojimą – Gintarinį obuolį.

    Mokyklą remia JAV gyvenanti buvusi gimnazistė Rožė Šomkaitė.

    Gimnazijos mokytojai 2005 m. organizavo kelionę į Austriją ir Čekiją. Kelionės metu buvo lankomasi mokyklose, diskutuota su kolegomis užsieniečiais, susipažinta su Austrijos ir Čekijos švietimo sistemomis, o 2007 m. - su Vokietijos, Belgijos. 2008 m. keliauta po Italiją, gėrėtasi jos gamta, antikiniais statiniais, pasauliniais meno šedevrais. 2010 metais keliauta po Vengriją, 2011 m. – po Suomiją ir Švediją. 2014m. kovo mėn. pirmoji stažuotė užsienyje. Ugdymo plėtotės centras, remiamas ES struktūrinių fondų ir vykdantis „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtros II etapą“, suteikė galimybę 12 pedagogų iš visos Lietuvos vykti į Barseloną, dalyvauti mokymuose tema „Dvikalbio ugdymo geroji patirtis Ispanijoje“. Praėjusi atranką, pradinių klasių mokytoja Ligita Masilionienė stažavosi Ispanijoje. Kartu su kitomis stažuotės dalyvėmis lankėsi Barselonos mokyklose, švietimo skyriuje, mokytojų rengimo institute, garsioje bei labai pažangioje profesinėje mokykloje. Klausėsi paskaitų apie dvikalbį ugdymą. Susipažino su Katalonijos ir Ispanijos švietimo sistema, darbu mokyklose. Dalyvavo diskusijose su šios šalies kolegomis, kurie dalinosi gerąja patirtimi.Su viena pradine mokykla užmezgė bendradarbiavimo ryšius, kurie bus naudingi abiems mokykloms. Apsilankė Salvadoro Dali muziejuje, pasivaikščiojo žaviomis Žironos bei Figueres miesto gatvelėmis, aplankė Monserato vienuolyną, Guell parką. Susipažino su formalia ir neformalia ugdymosi aplinka šioje šalyje.

    Literatūra[taisyti]

    • Linkuvos gimnazija, 1918–2008: mokyklos istorijos apybraiža (sud. Vaclovas Stapušaitis ir kt.). – Šiauliai: Šiaurės Lietuva, 2008. – 175 p.: iliustr. – ISBN 978-9955-863-11-3
    • Linkuvos gimnazijos muziejaus dokumentai. Linkuva, 2000 – 2013.
    • Linkuvos gimnazijos archyvo dokumentai. Linkuva, 2000 – 2013.
    Parengė: Parengė gimnazijos mokytojų grupė.

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Vitas Povilaitis – autorius – 78% (+3961-0=3961 wiki spaudos ženklai).
    • Emilija Stanevičienė – autorius ir redaktorius – 23% (+1151-38=1113 wiki spaudos ženklai).