Luna Geranorė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Hario Poterio personažas
Luna Geranorė
Ootp006.jpg
KoledžasVarno Nagas
AktoriusEvanna Lynch
Pirmas pasirodymasHaris Poteris ir
Fenikso brolija

Luna Geranorė - fiktyvi J. K. Rowling knygų serijos apie Harį Poterį veikėja. Pirmą kartą ši veikėja paminėta penktojoje J. K. Rowling knygoje, kurioje ji apibūdinama kaip neįprasto grožio mergaitė, turinti ilgus, šviesius, nešvarius, juosmenį siekiančius bei išsidraikiusius plaukus ir svajingą išraišką veide.

Filmuose Lunos Geranorės rolę atlieka aktorė Evanna Lynch. Pirmasis jos pasirodymas įvyko filme Haris Poteris ir Fenikso brolija.[1]. Oficialioje savo asmeninėje interneto svetainėje J. K. Rowling, Hario Poterio knygų autorė, Evanna Lynch apibūdino kaip „labiausiai tinkamą“ aktorę šiam vaidmeniui.[2] Po savo debiuto, Evanna Lynch buvo išgirta ir kritikų ir gerbėjų. Dėl filmo Evannai teko nusišviesinti savo plaukus, kad galėtų atlikti šį vaidmenį[3] ir šiuo metu jau yra patvirtinta, jog Evanna Lynch taip pat atliks Lunos Geranorės vaidmenį šeštame Hario Poterio filme Haris Poteris ir Netikras Princas.[4]

Personažo ypatumai

J. K. Rowling yra sakiusi, jog Luna yra priešinga asmenybė Hermionai, nes ji tiki tokiais dalykais, kuriais netiki kiti, o Hermiona pasikliauja tik faktais ir logika.[5] Knygose Hermiona iš paskutiniųjų stengiasi Luną „atvesti į protą“, tačiau tai jai nekaip sekasi. Negalima teigti, jog Luna Geranorė yra neišsilavinusi ir kvaila, juk visgi ji mokosi Varno Nago koledže, o varnanagių šūkis - „neišmatuojamas protas yra didžiausia žmogaus vertybė“. Hermiona Luną laiko lengvatike, o Luna Hermioną - siauro proto. Nepaisant skirtingo požiūrio į pasaulį, Hermiona ir Luna netikėtai tampa artimomis draugėmis. Luna dažnai puikiai atspėja žmogaus prigimtį, Haris taip pat yra pastebėjęs jos įprotį išrėžti tiesą į akis. Be viso šito ji labai vertina draugystę. Septintojoje knygoje Haris Poteris ir Mirties relikvijos Hariui, Roniui ir Hermionai būnant Lunos kambaryje, jie pastebi, kad ji nupiešusi Hario, Ronio, Hermionos, Nevilio ir Džinės portretus ant savo kambario lubų, sujungtus grandine, kurią sudaro daug kartų parašytas žodis „draugai“. Nepaisant šiurkštumo sulaukto iš Ronio ir Hermionos pažinties pradžioje, šiuos penkis žmones ji vis tiek laiko artimais žmonėmis.

Personažas knygose

Haris Poteris ir Fenikso brolija

Pirmą kartą Luna Geranorė minima knygoje Haris Poteris ir Fenikso brolija kai Haris, Džinė ir Nevilis su ja įsėda į tą pačią kupė Hogvartso eksprese. Džinė pristačiusi Luną kitiems, paminėjo, jog ji yra iš to paties kurso kaip ir ji bei mokosi Varno Nago koledže. Luna mokykloje yra atsiskyrėlė, tačiau panašu, kad jai nerūpi tai, ką kiti apie ją galvoja. Taip pat ji turi savo pravardę - Lunatikė Geranorė - kuria yra plačiai žinoma tarp mokinių. Kai kurie iš jos kurso draugų nuolat slepia jos daiktus norėdami ją paerzinti. Taigi ji labai vertina savo tikrus draugus. Per šiuos Hariui itin sunkius, nes daugelis draugų ir Magijos ministerija juo netiki, metus Haris labai pradeda vertinti Lunos draugystę ir ji jį visapusiškai paremia. Ji ir jos tėvas, Ksenofilijus Geranoris, tiki tuo, ką pasakoja Haris ir Hogvartso direktorius Albas Dumbldoras: jie viešai paskelbia jog Valdovas Voldemortas prisikėlė. Kartu su Hermiona, ji priverčia žurnalistę Ritą Nepasėdą paimti iš Hario interviu, kuris vėliau buvo išleistas Lunos tėvo žurnale „Priekabininkas“. Kuomet paslapčia Haris suburia grupę moksleivių bei jai suteikia „Dumbldoro kariaunos“ pavadinimą, Luna taip pat tampa jos nare. Vėliau knygoje ji prisijungia prie Hario, Džinės, Nevilio, Hermionos ir Ronio kelionės į Magijos ministerijoje esantį Paslapčių departamentą, kuriame juos užpuola Mirties valgytojai. Knygos pabaigoje Luna guodžia Harį dėl jo krištatėvio Sirijaus Bleko mirties. Jai vienintelei pavyksta iš tikro paguosti Harį, net tuomet kai kiti, patys artimiausi jo draugai, to nesugeba.

Nuorodos



Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 101% (+7548-70=7478 wiki spaudos ženklai).