MMRG 2013-2014 mokslo metai

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    {{{mokykla}}}
    Sveiko maisto šventė tarp pirmų klasių. Id klasės komanda - I-os vietos laimėtoja

    2013-2014 mokslo metai.

    Mokykloje mokosi 737 mokiniai, yra 25 klasės, dirba 60 mokytojų.

    • 2013 m. rugsėjo pirmąją savaitę mokinių taryba suorganizavo jau tradicija tampančią pirmokų socializacijos savaitę, kurios metu stengtasi naujuosius gimnazistus padrąsinti, paskatinti lengviau apsiprasti naujoje mokykloje. Pirmokų laukė įvairios užduotys: orientacinės varžybos, pažintis su gimnazijos erdvėmis, linksmi žaidimai. Už kiekvieną atliktą užduotį buvo skiriami taškai. Aktyviausia ir vieningiausia, surinkusi daugiausia taškų, klasė nugalėtoja tapo 1f.
    • 2013-09-20 gimnazijos aktų salėje įvyko baigiamasis projekto „T-klasė“ renginys. Per 2012-2013 m. m. buvo įgyvendintas respublikinis mokinių tėvų ir mokytojų bendradarbiavimą stiprinantis projektas „T-klasė“. Buvo organizuoti netradiciniai tėvų susirinkimai, tekstilės, šokio, tinklinio būrelių užsiėmimai, kelta mokytojų kvalifikacija, tėvams ir mokytojams organizuoti seminarai, vaizdo konferencijos. Mokiniai dalyvavo TV laidose „Gimnazistai“. Rengiant projekto gerosios patirties sklaidos metodinius leidinius – knygą ir dokumentinį filmą – tarp 20 projekte dalyvavusių respublikos mokyklų buvo pristatytos ir mūsų gimnazijos bendradarbiavimo su mokinių tėvais formos, kalbinti gimnazijos bendruomenės, savivaldų atstovai.
    • 2013-09-25 gimnazijoje vyko Kalbų dienos viktorina. Dalyvavo 7 antrokų komandos, kiekvienoje po 7 žmones.
    • 2013 m. rugsėjo mėn. mokykla gavo „Olweus mokykla" sertifikatą už sistemingą patyčių prevencijos vykdymą ir įtariamų ar patvirtintų patyčių atvejų sprendimą.
    • 2013-10-01 pertraukų metu gimnazijoje paminėta Muzikos diena
    • 2013-10-04 gimnazijoje paminėta Tarptautinė mokytojo diena. Šventę surengę abiturientai šiemet nusprendė pamaloninti mokytojus atostogų iliuzija prabangiame Californijos viešbutyje.
    • 2013-10-06 į Lietuvos nacionalinę filharmoniją buvo sukviesti Metų mokytojai ir jaunieji mokytojai į renginį-koncertą „Išskridę paukščiai sugrįžta“, skirtą Tarptautinei mokytojo dienai ir habil. dr. Meilės Lukšienės 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginyje dalyvavo lietuvių k. mokytojai ekspertai, Laima Skabickienė, Martynas Januška bei istorijos mokytojas Mindaugas Rušinas.
    • 2013-10-16 vyko „Sveiko maisto" šventė tarp pirmų klasių. Dalyvavo 5 komandos. Pirmąją vietą laimėjo Id klasės komanda (aukl. Rima Kesminienė).
    • 2013-10-26 gimnazijos 24 mokinių komanda, vadovaujama istorijos mokytojos metodininkės Silvos Paulauskienės ir direktoriaus pavaduotojo ugdymui Laimono Terasiaus, dalyvavo baigiamajame EUROSCOLOS konkurso etape Strasbūre (Prancūzija).
    • 2013 m. spalio mėn. gimnazijos bibliotekininkė, esperanto kalbos būrelio vadovė Gražina Opulskienė ir keli gimnazistai buvo savaitei pakviestį į „Comenius“ projekto susitikimą esperanto kalba, kuris vyko mažame Italijos miestelyje Kapanoryje.
    • 2013-11-11 mokytojo Algirdo Vilko surengta paroda „Jie buvo pirmieji“ . Gimnazijos direktorės iniciatyva buvo suorganizuotas trumpametražinių, gimnaziją reprezentuojančių filmukų, konkursas. Jų sukurta net trylika. Geriausiu darbu buvo pripažintas IV a klasės sukurtas filmukas, antrą vietą pelnė I a bei I b, trečią – I f klasės sukurti filmukai.
    • 2013-11-13 vyko tradicinis gimnazijos gimtadieniui paminėti renginys „Gimnazijos protų mūšis“, kurį organizavo istorijos mokytojas Mindaugas Rušinas. Kaip ir kiekvienais metais, į renginį gausiai registravosi komandos iš įvairių pirmų ir antrų klasių, bet nepralenkiami buvo 2 a klasės jaunuoliai, kurie buvo sudarę net 4 komandas. Be to, šių metų protmūšis nustebino savo naujove – Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokiniai turėjo progą parungtyniauti su Mažeikių Gabijos gimnazijos.
    • 2013-11-15 abiturientai krikštijo gimnazijos naujokus. Šiais metais krikštynos buvo šiek tiek kitokios nei iki šiol, mat gimnazistai buvo patikrinti akademiškai. Ilgųjų pertraukų metu pirmokai darė mankštą, dainavo dainas, kiekviena klasė prisistatė aktų salėje.
    • 2013 m. lapkričio mėnesį buvo surengta popietė „Kūn reišk ėiškuotė žemaitėškas tapatybės?“ Lietuvių kalbos mokytojos ekspertės Onos Kelpšienės vadovaujami II a klasės mokiniai puikiai vedė renginį, detaliai pristatė lietuvių tarmes bei apibendrino tyrimus apie žemaičių tarmės vartojimo situaciją.
    • 2013 m. lapkričio mėn. gimnazijoje vyko susitikimai su socialiniais partneriais, t. y. pagrindinių mokyklų – Kalnėnų, Senamiesčio, Pavasario, Ventos progimnazijos – aštuntokais, jų mokytojais bei administracijos atstovais. Be to, aštuntokai turėjo galimybę dalyvauti atviroje pamokoje, kurioje stebėjo buvusių draugų mokymąsi: Kalnėnų pagrindinė mokykla – lietuvių kalbos, kurią I a klasėje vedė lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Laima Skabickienė, Senamiesčio – geografijos, kurią I b klasėje vedė geografijos mokytojas metodininkas Dainius Stasys, Pavasario pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo biologijos pamokoje, kurią I d klasėje vedė biologijos mokytojas metodininkas Algirdas Vilkas, o Ventos progimnazija – istorijos pamokoje, kurią I f klasėje vedė istorijos mokytojas metodininkas Mindaugas Rušinas, buvęs tos pačios mokyklos auklėtinis.
    • 2013-11-28 gimnazijoje buvo paminėtos švietėjo, lietuvių kultūros ideologo, tautosakininko, istoriko Simono Daukanto 220-osios gimimo metinės. Renginio sumanytojas ir įgyvendintojas – lietuvių kalbos mokytojas ekspertas Martynas Januška. Kompozicijoje buvo skaitomi S. Daukanto biografijos, jo tekstų fragmentai, skambėjo žemaitiškos dainos.
    • 2013-12-05 gimnazijoje vyko tradicinė MMB (Mokinių mokomosios bendrovės) mugė. Šiemet joje dalyvavo 14 MMB. Jaunieji verslininkai savo pirkėjams pateikė įvairiausių gaminių, bet populiariausi buvo kepiniai, papuošalai bei vaško gaminiai.
    • 2013-12-09 gimnazijoje svečiavosi Lietuvos iniciatyvių mokyklų klubo konferencijos atstovai iš įvairių šalies gimnazijų. Susitikimo metu buvo pristatyta gimnazija, jos veikla, vyko diskusija individualios mokinio pažangos vertinimo klausimais. Vėliau svečiai apžiūrėjo mokyklą bei neseniai įsikūrusio Menų ir technologijų centro ugdymo(si) aplinkas.
    • 2013-12-10 gimnazijoje buvo surengtas Padėkos vakaras, skirtas mokyklos bendruomenei. Scenoje pasirodė ne tik mokyklos vaikinų ir merginų ansambliai, jungtinis choras, šokių kolektyvai, bet ir mokytojai, kurie tarmiškai sveikino klausytojus, kalbėjo apie Šv. Kūčių ir Kalėdų papročius, burtus, aiškino kai kurių daiktų, maisto patiekalų reikšmes bei tėveliai ir mažesnieji šeimos nariai.
    • 2013-12-11 gimnazistų iniciatyva buvo suorganizuota mokinių savivaldos, klasių kuratorių ir gimnazijos vadovų apskrito stalo diskusija „Mes – aktyvūs gimnazijos bendruomenės nariai“. Susitikimo metu buvo kalbėta apie gimnazijos mikroklimatą, aptartas mokinių aktyvumas dalyvaujant neformaliojo švietimo veikloje, renginiuose, mokinių elgesio kultūra, gimnazijos įvaizdžio kūrimas.
    • 2013-12-18 gimnazijoje vyko tradicinė adventinė popietė – pamoka „Advento keliu“. Jai kartu su tikybos mokytoja Sigrida Norvaišiene ruošėsi tikybos pamokas lankantys gimnazistai. Popietėje dalyvavo kun. Vytautas Dvaržeckis.
    • 2013 m. gruodžio mėn. vykusio kalėdinio karnavalo tema – muzika. Mokytojai ir gimnazistai susirinko į šventinę muzikos oazę. Stebino mokinių kūrybiškumas ir muzikalumas atliekant pasirinktas ar savo pačių sukurtas originalias kompozicijas.
    • 2013-12-27 vyko Metų paskaita, skirta mūsų tautos litunistams. Ingė Lukšaitė, nostrifikuota humanitarinių mokslų daktarė (Meilės Lukšienės duktė) skaitė paskaitą „Lietuvos valstybė ir tautos kultūra“.
    • 2014-01-13 gimnazistai – dainininkai ir skaitovai dalyvavo Mažeikių kultūros centro organizuojamame renginyje „AŠ – LIETUVIS!"
    • 2014-10-23 vyko renginys „Priimk, drąsink, keiskis“, kuriame dalyvavo tėvai, mokiniai ir mokytojai. Iš Šiaulių socialinės integracijos centro atvykę studentai aktų salėje vedė debatus. Renginyje didelę laiko dalį vyko linksmi, juokingi ir įdomūs žaidimai, įvairios užduotys, susijusios su gyvenimiškomis situacijomis.
    • 2014-01-24 gimnazijoje surengta Respublikinė mokslinė-praktinė konferencija „Kristijonas Donelaitis – po 300 metų". Šios konferencijos iniciatorė – gimnazijos mokytoja Violeta Irniūtė bei Lituanistų sambūrio narys mokytojas Martynas Januška. Į renginį atvyko mokytojų lituanistų ne tik iš Mažeikių miesto ir rajono mokyklų, bet ir iš gretimų (Akmenės, Skuodo, Palangos, Šiaulių, Radviliškio, Telšių, Plungės) rajonų, taip pat dalyvavo ir mokinių. Pranešimus skaitė ŠU Literatūros istorijos ir teorijos katedros prof. dr. Džiuljeta Maskuliūnienė („Kristijonas Donelaitis vakar ir šiandien“), Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Knygotyros ir dokumentotyros instituto prof. Domas Kaunas („Kristijono Donelaičio pripažinimo rytas“), Lietuvių literatūros tyrinėtoja, vertėja, humanitarinių mokslų daktarė Dalia Dilytė (Kristijono Donelaičio pasakėčia „Lapės ir gandro česnis“), Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė („Kalba ir valstybė“), Lietuvių kalbos instituto direktorė Jolanta Zabarskaitė („Kristijono Donelaičio leksika“) ir kt. Pranešimus taip pat skaitė istorijos mokytojas Mindaugas Rušinas ir geografijos mokytojas Dainius Stasys, taip pat 3a kl. mokiniai Darius Litvinas ir Mantas Turčinskas „Fizika Kristijono Donelaičio gyvenime ir kūryboje“ (vad. Vitalija Plonienė).
    • 2014-01-29 gimnazijoje vyko I–IV klasių forumas, kurio metu buvo paminėti gerais ir labai gerais pažymiais pusmetį baigę mokiniai, užsiminta apie gerokai sumažėjusį lankomumą. Pirmų – ketvirtų klasių atstovai turėjo galimybę užsiimti projektine veikla – teikti siūlymus, kas, jų manymu, pagerintų gimnazistų mokymąsi, koks turėtų būti tėvų indėlis, koks mokytojų, mokyklos administracijos bei pačių mokinių. Taip pat gimnazistai drauge su mokytojais diskutavo apie mokiniams aktualias problemas, analizavo prieš mėnesį internetiniame puslapyje patalpintos anketos ,,Ugdymas ir mokymasis“ rezultatus.
    • 2014-02-07 gimnazijoje vyko donorystės akcija. Lankėsi VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo medikų komanda, kurie suteikė galimybę gimnazistams ir gimnazijos darbuotojams tapti kraujo donorais ir padėti sergantiems žmonėms.
    • 2014-02-14 gimnazijoje vyko aukštųjų mokyklų mugė, kurią organizavo soc. pedagogė Gitana Svirskienė. Į mugę atvyko dėstytojai ir studentai iš 15 aukštųjų mokyklų: Vilniaus universiteto, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto, Klaipėdos universiteto, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, LCC International University, Lietuvos edukologijos universiteto, Lietuvos verslo kolegijos, Mykolo Romerio universiteto, Šiaulių universiteto, Šiaulių valstybinės kolegijos, Vilniaus verslo kolegijos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, VU tarptautinio verslo mokyklos bei Vytauto Didžiojo universiteto.
    • Į valstybinio Vasario 16-osios minėjimo šventinio koncerto programą kartu su kitais geriausiais Mažeikių rajono menų kolektyvais jau ne pirmi metai įtraukiami ir gimnazijos mokiniai. Šiemet savo pasirodymais Mažeikių kultūros centre visus džiugino TV konkurso „Dainų dainelė“ rajoninio ir zoninio etapų laimėtojai: merginų ansamblis „Incanto“ (vad. N. Dapšienė) bei vaikinų kvartetas (vad. L. Terasius), taip pat šiuolaikinių šokių grupė „Allegro“ (vad. J. Juodpusytė).
    • 2014-02-20 Šiaulių universitete vyko finalinis Jaunimo verslumo forumas – FIX-14, kuriame mūsų gimnazijai atstovavo 2 d kl. mokinių komanda: Povilas Niaunys, Valda Macijauskaitė, Osvalda Mickutė, Kamilė Kazakauskaitė. Už aktyvų dalyvavimą gimnazistai apdovanoti padėkos raštais ir verslininkų dovanėlėmis.
    • 2014-02-26 gimnazijoje vyko I–IV klasių forumas, kurio tema – neformaliojo švietimo renginiai 2013-2014 m.m. Jo metu ne tik klasių atstovai, bet ir mokytojai bei administracija turėjo galimybę pasidžiaugti, aptarti ir įvertinti pirmojo pusmečio renginius. Susirinkusieji analizavo internetinėje svetainėje pateiktos apklausos apie renginius rezultatus. Mokiniai ir mokytojai sutiko, jog renginių gausa ir įvairumas ne tik išskiria mūsų gimnaziją iš kitų rajono mokyklų, bet ir padeda ugdyti gimnazistų kūrybiškumą bei kompetenciją. Forumo metu didelis dėmesys buvo skiriamas problemų, su kuriomis susiduriama organizuojant renginius, aptarimui.
    • 2014-02-21 Mažeikių kultūros centro pramogų klube „Trance Dance“ vyko 88-osios abiturientų laidos šimtadienio vakaras „Didysis Getsbis”. Šventei pasirinkta trečiokų gimnazistų pasiūlyta tema pagal amerikiečių rašytojo F.S. Fitzgeraldo ekranizuotą romaną Didysis Getsbis. Istorija pasakoja apie triukšmingojo trečiojo dešimtmečio dvasią, kurios pagrindinis veikėjas – Džėjus Getsbis – „amerikietiškos svajonės“ įsikūnijimas, turtuolis, gyvenantis prabangioje viloje ir nuolat organizuojantis vakarėlius, kuriuose linksminasi ryškiausios įžymybės, žaviausios moterys ir aristokratai. Šį kartą Didysis Getsbis organizavo prabangią apdovanojimų šventę, kurioje už ypatingus išradimus buvo apdovanotos visos abiturientų klasės. Buvo padėkota renginį organizavusiems tėvams, gimnazijos administracijai, mokytojams.
    • 2014-02-28 3c kl. mokinė Monika Šličaitė dalyvavo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje organizuotoje tradicinėje gimtosios kalbos konferencijoje, skirtoje Kristijonui Donelaičiui. Monika skaitė pranešimą „(Ne)gražus Kristijono Donelaičio ruduo".
    • 2014 m. vasario pab. - kovo pr. mokykloje stažavosi Vilniaus Antakalnio gimnazijos geografijos mokytoja Erika Glazačiovaitė.
    • 2014-03-05 buvo surengtas knygos „Sofija Jonynienė: pedagogė, lietuvybės puoselėtoja Jungtinėse Amerikos Valstijose" pristatymas. Sofija Mickevičiūtė-Jonynienė 1937 metais baigė Mažeikių gimnaziją. Šią iškilią asmenybę mūsų bendruomenei pasiūlė prisiminti knygos autorius dr. Jonas Dautaras. Kartu su mokslininku į renginį buvo atvykusios dvi S. Jonynienės dukterys Laima Navickienė ir Rūta Staniulienė (Čikaga).
    • 2014-03-05 gimnazijoje apsilankė Merkelio Račkausko vaikaitis Andrius Cvirka. Tai žinomas lietuvių karikatūristas, įdomi asmenybė. Mūsų gimnazijos muziejui A. Cvirka padovanojo įdomių eksponatų. Jie ne tik liudija pagarbią artimųjų atmintį, bet ir leidžia mums išvysti, pajusti tebesitęsiančią intelektualo Merkelio Račkausko giminės tąsą.
    • 2014-03-12 istorijos mokytojas Mindaugas Rušinas surengė orientacines varžybas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrino dienos proga „Gyvoji Mažeikių miesto istorija". Aktyviausi šio renginio dalyviai buvo gimnazijos trečiokai bei mokinių savivaldos nariai, kurie sudarė keturias grupes. Laimėtojais tapo „A komanda" (1a ir 2a kl.).
    • 2014-03-16 Lietuvos televizijoje finaliniame Lietuvos vaikų ir moksleivių konkurse „Dainų dainelė-2014" pasirodė du gimnazijos kolektyvai - merginų ansamblis „Incanto" (vad. Natalija Dapšienė) ir vaikinų kvartetas, vadovaujamas direktoriaus pavaduotojo ugdymui Laimono Terasiaus.
    • 2014-03-21 aštuoni gimnazijos mokiniai ir du mokytojai dalyvavo Tauragės „Žalgirių" gimnazijoje vykusioje konferencijoje „Mano patirtis - mano ateičiai 2014". Mokiniai pristatė tris tiriamuosius darbus.
    • 2014-03-26 žurnalistų būrelis svečiavosi Lietuvos Edukologijos universitete vykusiame seminare „Kaip aš tapau tuo, kuo esu?" ir Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos institute.
    • 2014-03-26 gimnazijoje vyko „Tyrėjo diena".
    • 2014-03-31 gimnazijoje įvyko tradicija tapęs forumas, kuriame, kaip ir ankstesniuose, kalbėta apie mokykloje iškylančias problemas bei jų sprendimo būdus. Susirinkę į forumą klasių atstovai, mokytojai ir administracija aktyviai diskutavo. Pradžioje buvo pasidžiaugta ryškiais pokyčiais gimnazijoje, įvykusiais per kelerius paskutiniuosius metus. Prie mokyklos privalumų buvo paminėtas erdvus menų ir technologijų centras, atviras WiFi tinklas, skaitykla ir biblioteka, jauki autentiška aplinka, didelė sporto salė, geri tualetai, mašinų stovėjimo aikštelė, šiluma ir net patogi gimnazijos geografinė padėtis. Vėliau gimnazistai išsakė ir mokykloje pastebimas problemas, kurios jau seniai ne paslaptis tiek gimnazijos administracijai, tiek mokytojams: prasta vėdinimo sistema valgykloje, kai kur nusidėvėję laiptai, o rūsys dažną net baugina ir primena „gilią“ senovę. Taip pat mokiniai nuogąstavo dėl prasto mokyklos stadiono, pasigedo skambučio menų ir technologijų centre bei anglų kalbos korpuse tvirtindami, jog tai esanti viena iš vėlavimo į pamokas priežasčių. Reikėtų geresnių kompiuterių informatikos kabinetuose, kai kuriuose jų dar nėra multimedijos, o sporto salėje mokiniai norėtų rasti treniruoklių, futbolo žaidimo stalo, koridoriuose ir foje – minkštasuolių.
    • 2014-04-09 mūsų gimnazijoje vyko Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ rengiamas konkursas „Dovanokime viltį gyventi“, skirtas populiarinti donorystei. Renginyje rungėsi trys komandos, iš kurių net dvi atstovavo mūsų gimnaziją – „Nefronai“ ir „Dializatoriai“. Komandas ruošė biologijos mokytojas Algirdas Vilkas. Su Merkelio Račkausko gimnazijos komandomis rungėsi Sedos Vytauto Mačernio komanda „Spartakai“.
    • 2014-04-23 vyko kūrybinio rašymo laboratorija. Užsiėmimą organizavo lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Ona Kelpšienė, o jam vadovavo žymi poetė, prozininkė, eseistė, žurnalistė, mokiniams prisistačiusi tiesiog rašytoja Rasa Čergeliene, visoje Lietuvoje ir užsienyje dabar žinoma kaip Sara Poisson. Kūrybinėje laboratorijoje mokiniai turėjo ne tik puikią progą iš arčiau pažvelgti į rašytojos kūrybinių procesų eigą, bet ir detaliau susipažinti su pačia rašymo samprata, jo reikšme ir ypatumais šiandieniniame pasaulyje ir, žinoma, patobulinti savo kūrybinio rašymo įgūdžius ar tiesiog pasisemti naujų idėjų.
    • 2014-04-27 – gegužės 4 dienomis šeši mūsų gimnazijos mokiniai ir trys mokytojai dalyvavo Comenius programos „Profesijų įvairovė – iššūkius paverskime svajonių išsipildymu“ projektiniame susitikime Rumunijos Gherlos mieste.
    • 2014-04-30 Mažeikių švietimo centre vyko Merkelio Račkausko gimnazijos mokinių kūrybinių darbų, skirtų Kristijono Donelaičio 300-ioms gimimo metinėms paminėti, atidarymas. Parodoje eksponuoti dailės darbai, iliustruojantys K.Donelaičio kūrybą. Gimnazistai per dailės pamokas iliustravo K.Donelaičio „Metus“ pasirinkdami įdomiausią, vaizdingiausią, jų nuomone, ištrauką. Parodai buvo atrinkti šešiolikos mokinių darbai, kuriuose įvairiomis technikomis pavaizduoti keturi metų laikai. Parodos atidarymo metu K.Donelaičio „Metų“ ištraukas skaitė gimnazistai Gytis Barkus, 3 a, Goda Vasiliauskytė, 4 d , Greta Račkauskaitė, 4 f, Patricija Giniotytė, 3 b. Skaitovams talkino Virginijus Paulauskis, 3 e, kuris pagrojo kelis kūrinius smuiku.
    • 2014-05-02 mūsų gimnaziją aplankė buvęs Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius bei Gabrielius Liaudanskas (labiau žinomas Svaro vardu).
    • 2014-05-09 gimnazijos „Dializatorių“ komanda dalyvavo respublikiniame konkurse „Dovanokime viltį gyventi“, vykusiame Vilniuje, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje. Komandą atstovavo trečiokai Robertas Aleksynas, Gytis Bartkus, Rugilė Kontenytė, Viktorija Vaserytė, Ignė Balsytė, Agnė Meškytė, Justinas Šakinis bei Gvidas Zubovas. Vadovas mokytojas Algirdas Vilkas. Respublikiniame konkurse komanda laimėjo antrąją vietą.
    • 2014-05-09 sulaukėme garbaus svečio – Helmuto Lisino – visiems žinomo garsaus stalo tenisininko, kilusio iš Mažeikių, kurio iniciatyva mūsų gimnazijoje įvyko stalo teniso turnyras Helmuto Lisino taurė 2014.
    • 2014-05 mėn. Merkelio Račkausko gimnazijos bendruomenė rinkosi į Gimnazijos garbės vakarą, kuris vyko Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro didžiojoje salėje. Renginio kulminacija tapo tradicinė Metų garbės gimnazisto nominacija, kurią slaptu balsavimu renka mokytojai. Mokyklos tarybos nutarimu šie laurai atiteko 4 a klasės gimnazistei Gintarei Venskavičiūtei. Paskelbti nugalėtoją atvyko praėjusių metų Garbės gimnazistė, dabar – Vilniaus Universiteto pirmo kurso medicinos studentė Rūta Žulpaitė,

    Abiturientų stojimo rezultatai

    2013-2014 mokslo metus baigė 176 abiturientai. Aukštąsias universitetines studijas pasirinko 86 gimnazistai, aukštąsias neuniversitetines studijas – 43, kitas mokyklas – 3. Į užsienį šiemet mokytis išvyks 4 abiturientės: viena Robert Gordon Universitete Škoti-joje studijuos architektūrą, kita Olandijoje Hagos taikomųjų mokslų universitete pasirinko tarptautinės ir Europos teisės studijas, trečioji Danijoje Business Academy Aarhus studijuos ekonomiką, o ketvirtoji Londone – viešuosius ryšius ir žurnalistiką.

    Smagu, kad į pirmu numeriu pasirinktą specialybę įstojo 60 abiturientų. Džiugina ir tai, kad 85 skirtos valstybės finansuojamos studijos.

    Dalis abiturientų nutarė pirma padirbėti užsienyje, tada tęsti mokslus Lietuvoje arba užsienyje. Dalis žada įsidarbinti Lietuvoje, 2 mokiniai tarnaus Lietuvos kariuomenės mokomajame pulke.

    Šiemet populiariausi tarp mūsų abiturientų Vilniaus, Kauno technologijos bei Klaipėdos universitetai. Senajame Vilniaus universitete studijuos 13 abiturientų. Pasirinktos studijos pačios įvairiausios: kultūros istorija ir antropologija, politika ir tarptautiniai santykiai, spec. visuomenės sveikata, molekulinė biologija, žurnalistika, sociologija, audiovizualinis vertinimas, konservavimo ir restauravimo chemija, anglų k. filologija, verslo administravimas, anglų ir rusų k. filologija.

    13 abiturientų Kauno technologijos universitete gvildens pramoninės biotechnologijos, programavimo, transporto elektronikos, maisto mokslo ir technologijos, taikomosios ekonomikos ir verslo analizės, finansų, cheminės technologijos ir inžinerijos, aplinkosaugos inžinerijos specialybes.

    Klaipėdos universitete 14 gimnazijos abiturientų studijuos: režisūrą, ekonomiką, anglų filologiją, kūno kultūros ir sporto pedagogiką, radiologiją, rekreaciją ir turizmą, visuomenės sveikatą, kineziterapiją, slaugą ir kt.

    Džiugina tai, kad šiemet net 6 abiturientai studijuos Vilniaus edukologijos universitete. Tai būsimieji pedagogai. Jų pasirinktos specialybės: šokio pedagogika, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogika, lietuvių filologija, biologija. Vilniaus Gedimino technikos universitete 7 mokiniai studijuos įvairias inžinerines specialybes.

    Labai džiugu, kad kasmet vis daugiau mūsų gimnazijos abiturientų universitetuose ir kolegijose renkasi įvairių sričių inžinerines specialybes.

    5 abiturientai Mykolo Romerio universitete studijuos teisę, teisę ir muitinės veiklą bei tarptautinę ir tarpkultūrinę komunikaciją. Į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą išvyks 3 abiturientės: 1 mokinė studijuos mediciną, kita – farmaciją, trečia – veterinarinę mediciną. Kauno Vytauto Didžiojo universitete studijas pasirinko 6 abiturientai. Specialybių spektras įvairus: Rytų Azijos šalių kalbos ir kultūros, lietuvių filologija ir leidyba, istorija, tarptautinė politika, viešoji komunikacija, 2 abiturientai Lietuvos sporto universitete studijuos kineziterapiją, 1 įstojo į karo akademiją. Aleksandro Stulginskio universitete 7 gimnazistai studijuos sumaniąją gyvulininkystę, miškininkystę, maisto žaliavų kokybę ir saugą, vandens ūkį ir žemėtvarką, agroenergetikos inžineriją. 3 gimnazistai ISM Vadybos ir ekonomikos universitete studijuos tarptautinį verslą ir komunikaciją, ekonomiką ir politiką bei verslo vadybą ir administravimą. Viena mergina Klaipėdos aukštojoje jūreivystės mokykloje studijuos laivų ir uostų valdymą.

    Šiemet net 41 abiturientas studijuos Lietuvos kolegijose. Populiariausia išlieka Klaipėdos valstybinė kolegija. Ją pasirinko 20 mokinių. Studijos įvairios: informatika, turizmas, kineziterapija, inžinerija, maisto technologijos, transporto ir logistikos vadyba, visuomeninė slauga ir kt. 3 abiturientai mokysis socialinių mokslų kolegijoje. Vilniaus kolegijose 7 mokiniai studijuos: finansus, elektronikas ir technikas, dietetiką, šokio pedagogiką, grafinį dizainą. Kauno kolegijose – 11. Pasirinktos specialybės: įvaizdžio dizainas, farmakotechnika, teisė, autotransporto techninis eksploatavimas, turizmo ir viešbučių verslas, verslo ir viešojo sektoriaus finansų apskaita ir kt. Šiaulių valstybinėje kolegijoje 1 abiturientė studijuos bendrosios praktikos slaugą. 3 išvyks į kitas mokymo įstaigas: Verslo ir paslaugų mokyklą, Karaliaus Mindaugo prof. Mokymo centrą ir Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklą.

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Algirdas Vilkas – autorius ir redaktorius – 100% (+25920-50=25870 wiki spaudos ženklai).