MMRG 2020-2021 mokslo metai

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).

    MMRG 2020-2021 mokslo metai.

    • 2020-09-15 NVSC specialistams įvertinus srautų valdymą (pamokose dalyvauja skirtingų klasių vaikai), asmeninių apsaugos priemonių dėvėjimą (ne visada kaukės dėvimos kokybiškai, reguliariai keičiamos), aktyviai bendradarbiaujant mokyklos administracijai, nustatyta, kad privalomoje izoliacijoje turi būti 75 mokiniai ir 6 mokytojai. Visiems jiems yra pateikti sutikimai dėl privalomos izoliacijos. Informuojame, kad numatoma organizuoti visų sąlytį su sergančiuoju turėjusių asmenų (75 mokiniai ir 6 mokytojai) tyrimus dėl Covid-19 ligos. Tyrimus NVSC specialistai rekomenduoja atlikti, jeigu nėra simptomų, ne anksčiau kaip 5-7 dieną po kontakto.
    • 2020-09-21 gimnazijos merginų ansamblis „Incanto“ dalyvavo respublikiniame TV konkurso “Dainų dainelė” etape.
    • 2020 m. spalio mėnesį įsitraukėme į Tarptautinės mokyklų bibliotekų asociacijos (IASL) organizuojamą popierinių knygų skirtukų mainų projektą, kuriame dalyvauja mokiniai iš įvairiausių pasaulio šalių. Šių metų tema: „Skaitymas – vienas iš kelių į sveikatą ir gerovę“. Buvo kviečiama susimąstyti apie knygų, skaitymo, mokyklų bibliotekų bei geros savijautos ryšį. Projekte panoro dalyvauti dailės ir technologijų mokytoja Asta Milėškienė ir jos 3kl. A kurso gimnazistai.
    • 2020-10-04 užsienio kalbų pamokose paminėta Europos kalbų Diena. Klasių grupėse sinchroniniu ir asinchroniniu būdu vyko įvairios projektinės veiklos, konkursai, diskutuota apie užsienio kalbų mokėjimo svarbą.
    • 2020-10-04 pristatyta gimnazijos mokinių prezidento Edgaro Narkaus metinė kalba.
    • 2020-10-06 gimnazijos vaikinų kvartetas BROS – Valdas Ginkus, Timotiejus Širobokov, Tadas Strakšys ir Edgaras Kulikauskas tapo 2020 m. „Dainų dainelės“ laureatais. Ansamblio vadovas Laimonas Terasius.
    • 2020-10-15 Mažeikių švietimo centre vyko seminaras „Kūrybinis rašymas. Praktinės patirties dienoraščiai“. Renginio dalyviai – rajono gimnazijų ir progimnazijų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai. Seminaro lektorė – mūsų gimnazijos lietuvių k. ir literatūros mokytoja ekspertė Ona Kelpšienė, kuri su klausytojais nuoširdžiai pasidalijo savo ilgamečio darbo patirtimi apie tai, kaip sudominti jauną žmogų, kad jis pamiltų knygą, pajustų skaitymo malonumą, gebėtų raiškiai reikšti mintis, lavintų vaizduotę. Seminaro dalyviai džiaugėsi mokytojos O. Kelpšienės kūrybiškumu, naujovių ieškojimu, mokėjimu įtraukti ugdytinius į kūrybos procesą.
    • 2020-11-06 įvyko nuotolinė MMRG Humanitarų akademijos rudeninė sesija. Tikslas – gilintis į žmogaus paslaptis, kokius lobius atveria filosofija ir literatūra. alyvavo didelis būrys mūsų jaunimo, prisijungė bičiuliai iš Gabijos gimnazijos, Sedos ir Viekšnių gimnazijų – 85 smalsūs žmonės. Kasėme šulinius, iš kurių semsime Gyvenimą.
    • 2020-11-09 Algis Tatoo studijoje surengta 2e klasės mokinės Lėjos Kinčinaitės autorinė fotografijos darbų paroda.
    • 2020-11-10 – 12-16 dienomis mūsų gimnazijos mokytojams Švietimo centras organizavo 40 val. seminarą „Microsoft office 365 – programų paketas moderniam ir efektyviam mokyklos bendruomenės darbui“. Užsiėmimų lektorė – mūsų gimnazijos IT mokytoja metodininkė Sigutė Mackevičienė.
    • 2020-11-10 anglų kalbos mokytoja Renata Šaltkauskienė pasidalino patirtimi supažindindama kolegas su virtualios pamokos kūrimo įrankiu Nearpod ir jo galimybėmis.
    • 2020-11-17 biologijos mokytojas Algirdas Vilkas kartu su abiturinete Jotaute Vasiliauskaite surengė tarpmokyklinę viktoriną pradinių klasių mokiniams apie rajono gamtos ir kultūros paveldo objektus. Viktorinoje dalyvavo ne tik pradinukai, bet jiems talkino ir jų mamos.
    • 2020-11-24 - 12-02 dienomis rajono lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams Švietimo centro darbuotojai organizavo seminarus „Pamokos modernizavimas. Medijų raštingumas“. Užsiėmimų lektorė – mūsų gimnazijos IT mokytoja metodininkė Sigutė Mackevičienė. Seminarų metu mokytojai išgirdo daug vertingos informacijos, kaip susikurti palankią aplinką bendradarbiavimui su mokiniais ir kolegomis pasitelkiant naujausias IT technologijas, kaip tobulinti pamoką, bendrinti dalijamąją medţiagą, organizuoti apklausas, viktorinas, ruošti testus. Lektorė klausytojus supaţindino su Office 365 įrankiais, pristatė smagias internetines programėles Kahoot, Slido, Mentimeter, Actionbound, skirtas įvairiems mobiliesiems įrenginiams. Seminaro klausytojai turėjo progos teorines ţinias pritaikyti praktiškai.
    • 2020-11-24 vyko nuotolinis rajono rusų kalbos mokytojų metodinio būrelio metodinis užsiėmimas–refleksija „Kalbų mokymosi teorija ir praktika 2020: integruotas kompetencijų ugdymas“. Rusų kalbos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Rasa Poškutė pristatė vykusios konferencijos medžiagą, kalbėjo apie naujus iššūkius mokykloje. Mokytoja metodininkė Laima Novakienė pasidalino LRb(U) KMA metodinio seminaro medžiaga, papasakojo, kaip dirbti „Classroom“ platforma.
    • 2020-11-30 kartu su 62 mokyklomis iš visos Europos, mūsų gimazijos MEPA jaunieji ambasadoriai dalyvavo Euroscola Online.
    • 2020 m. visą gruodžio mėnesį online erdvėje buvo organizuojami forumai ir diskusijos apie nuotolinį ugdymą. Jų tikslas – aptarti problemas, mokinių ir mokytojų savijautos klausimus, išklausyti pasiūlymus, pasidţiaugti pasiekimais. Forumuose dalyvavo gimnazijos direktorė, pavaduotojai, pagalbos mokiniui specialistės, klasių kuratoriai, mokiniai ir jų tėveliai. Dėstantys mokytojai džiaugėsi ugdytinių stropumu, pareigingumu, mandagumu ir pagarbiu elgesiu, reagavimu į pastabas. Pedagogai pabrėţė, kad puikių mokinių – puikūs ir rezultatai, kurie kalba patys uţ save. Savaime aišku, mokytojus neramina ir kai kurių mokinių pasyvumas, nenoras lavintis savarankiškai, motyvacijos stoka. Akcentuota, kad būtinas pastovus, rimtas, tikslingas mokymasis.
    • 2020-12-02 gimnazijos MEPA jaunieji ambasadoriai Deimantė, Edgaras ir Viltė dalyvavo Europos Parlamento biuro Lietuvoje organizuotame nuotoliniame seminare apie Europos Sąjungos gynybos politiką ir jos partnerystę su NATO.
    • 2020-12-04 gimnazijos istorijos muziejus mokyklų muziejų apţiūros konkurse laimėjo I vietą. Gimnazijos muziejus apdovanotas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos I laipsnio diplomu.
    • 2020-12-17 Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino tarptautinių mokinių olimpiadų ir konkursų laureatus – gabius Lietuvos mokyklų ugdytinius, 2020 m. pasauliniuose mokslo renginiuose iškovojusius medalius ir pagyrimo raštus. Nuotolinei tarptautinių olimpiadų laimėtojų pagerbimo ceremonijai Lietuvos Respublikos Prezidentūroje pakviesti mūsų gimnazistai: 3d klasės mokinys Povilas Dapšys (biologijos ir chemijos tarptautinių olimpiadų bronzų laimėtojas) ir 4a klasės mokinys Simas Kontrimas (Europos geografijos aukso laimėtojas). Biologijos mokytoja Lina Vičiulienė, chemijos mokytoja Audronė Čekytė ir geografijos mokytojas Dainius Stasys apdovanoti Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugţdinienės padėkos raštais ir internetinėmis vaizdo kameromis.
    • 2020-12-18 įvyko trečioji (žiemos) Humanitarų akademijos sesija. Ši sesija buvo skirta kalbai – bendravimo įrankiui; kalbai – prasmės, mąstymo, psichologijos šaltiniui/ kodui; uţrašytai kalbai (raštui) – informacijos išsaugojimo ir perdavimo priemonei, bet, dar svarbiau, pokyčių visuomenėse lėmėjai.

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Algirdas Vilkas – autorius ir redaktorius – 100% (+7700-1=7699 wiki spaudos ženklai).