MMRG Muziejus

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).

    Muziejus

    Mintis įkurti mokykloje muziejų kilo dar 1925 m. kovo 7 d. tuometinės Mažeikių valstybinės šešiaklasės gimnazijos pedagogų tarybos posėdyje. Tada buvo nutarta įsteigti prie Mažeikių gimnazijos Žemaičių Simano Daukanto muziejų[1]. Ar šis muziejus vykdė kokią nors veiklą, nepavyko nustatyti. Aktyvesnių mokinių dėka buvo įsteigta senovės pažinimo kuopelė. 1935 m. vasario 26 d. Švietimo ministerijos Valstybinės archeologijos komisijai buvo pranešta, kad gimnazijoje muziejaus nėra, o visi surenkami eskponatai atiduodami Mažeikių „Alkos" muziejui, kurio vedėjas buvo Mažeikių gimnazijos mokytojas Julius Šlekys [2].

    1989 m. lapkričio 18d., minint mokyklos 70-metį, atidarytas muziejus. Jis įrengtas vienoje iš klasių. Buvo pasirūpinta muziejaus stendais ir baldais. Daugiausiai pastangų steigiant muziejų įdėjo mokytoja Danutė Juškienė. Nuolat iš buvusių mokinių ir mokytojų renkami prisiminimai apie mokyklą, nuotraukos, kaupiami dokumentai. 2012 m. vasarą muziejus iškeltas į koridorių, 2014 m. į trečią aukštą koridoriuje. 2017-08-06 pagamintos ir sumontuotos naujos spintos, į kurias perkelta visa muziejaus fondinė medžiaga, įrengta ekspozicija.

    2011 m. IVd kl. mokinė Švažaitė dalyvavo respublikiniame jaunųjų kraštotyrininkų konkurse ir už darbą „Netikėtas radinys mokyklos pastogėje" laimėjo I vietą (mokyt. A. Vilkas). 2016 m. rugsėjo 28 d. surengta paroda iš žydų bendruomenės Mažeikiuose gyvenimo. 2016 m. gruodžio mėn. 2e kl. mokinės Viltė Radavičiūtė ir Lauryna Kaminskaitė sukūrė vaizdo filmuką „Mažeikių rajono Daubarių piliakalniai" ir dalyvavo Lietuvos etninės kultūros ugdytinių sąjungos ir Valstybės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos nacionaliniame konkurse „Kelionė po Lietuvą".

    Šaltiniai

    1. Mažeikietis. Kokio paminklo reikia Simanui Daukantui? // Lietuva. - 1925. - Kovo 24. - Nr. 67.- P. 5.
    2. Mažeikių muziejus: F. 1, ap. 1, b. 73, l. 34.

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Algirdas Vilkas – autorius – 100% (+2118-0=2118 wiki spaudos ženklai).