Mark Twain

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
(Nukreipta iš puslapio Markas Tvenas)
Jump to navigation Jump to search
Markas Tvenas

Samuelis Langhornas Klemensas (angl. Samuel Langhorne Clemens, labiau žinomas slapyvardžiu Markas Tvenas, angl. Mark Twain; 1835 m. lapkričio 30 d. Floridos miestelyje, Misūrio valstijoje – 1910 m. balandžio 21 d.) – amerikiečių rašytojas.

Biografija[taisyti]

Semas Klemensas gimė Floridos miestelyje, Misūrio valstijoje, buvo trečias iš keturių išgyvenusių Džono ir Džeinės Klemensų vaikų. Ankstyvoj vaikystėj jo šeima persikraustė į Hanibalo miestelį, šis miestelis ir jo gyventojai aprašyti žymiausiuose Marko Tveno kūriniuose.

Tėvui mirus 1847 metais, vyriausias brolis Orionas pradėjo leisti laikraštį, į kurį Semas rašė straipsnius. Vėliau įsidarbino garlaivyje, kur dirbo iki pilietinio karo. Karo metu išvyko su broliu Orionu į Nevadą, kur šis įsidarbino gubernatoriaus sekretoriumi. Vėliau įsidarbino šachtininku, tikėdamasis praturtėti. Nepasisekus, pradėjo dirbti Virdžinijos miesto laikraštyje, kur pirmą kartą panaudojo Marko Tveno slapyvardį.

Kūryba[taisyti]

Markas Tvenas publikavo per 50 literatūrinių darbų. Žinomiausi – Tomo Sojerio nuotykiai (1876), Princas ir elgeta (1882), Hekelberio Fino nuotykiai (1884). 1906–1907 metais jis pats publikavo savo autobiografiją dvidešimt penkiais atskirais straipsniais žurnale „North American Review“.[1] Pilna jo autobiografija atskiru leidimu pirmą kartą buvo publikuota tik po jo mirties 1924 metais.[2][3]

Nuorodos[taisyti]

Vikiteka

Vikicitatos

Wikiquote logo
Puslapis VikicitatoseAutoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius (+24-0=24 wiki spaudos ženklai).