Michael Gambon

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Michael Gambon
Michael John Gambon
Gambon3.jpg

Gimė 1940 m. lapkričio 19 d. (80 m.)
Dubline, Airija

Tautybė airis

Veikla
Britanijos Imperijos ordino kavalierius, airių kilmės Jungtinės Karalystės aktorius.

Michael John Gambon (g. 1940 m. lapkričio 19 Dubline, Airija) – airių kilmės Jungtinės Karalystės televizijos, kino ir teatro aktorius.

Biografija[taisyti]

Tėvas – inžinierius. Po Antrojo pasaulinio karo, kai Maiklui tebuvo 5 m., nusprendė prisidėti prie sugriauto Londono atstatymo ir su šeima persikėlė į Mornington Crescent rajoną šiaurės Londone. Nežinant Maiklui, tėvas pasirūpino, kad jam būtų suteikta Didžiosios Britanijos pilietybė.

Vaikystėje buvo auklėjamas pagal Romos katalikų tradicijas. Mokėsi Jėzuitų Švento Aloyzo berniukų mokykloje Somerstaune, patarnavo Šv. Mišių metu. Vėliau įstojo į Šv. Aloyzo koledžą Hornseileine, Londone, kur mokėsi kartu su Peteriu Sellersu. Neilgai pasimokęs, metė koledžą ir pradėjo mokytis mokykloje Kente, bet būdamas 15 metų, išėjo ir iš šios mokymo įstaigos, nebaigęs mokslų. Dirbo įrankininko Vickerso Armstrongo pameistriu. Būdamas 21 metų tapo kvalifikuotu inžinieriumi, ir ilgus metus dirbo šį darbą. Šis darbas paliko pėdsaką visam gyvenimui – Maiklas lig šiol aistringas senovinių ginklų, laikrodžių ir automobilių kolekcionierius.

Filmografija[taisyti]

Labiausiai išgarsėjo vaidmenimis filmuose apie Harį Poterį.

Apdovanojimai[taisyti]

  • Britanijos Imperijos ordinas.

Citatos[taisyti]

„Tai buvo tarytum širdies plakimas. Kažkas manyje. Tarsi svajonė. Manau, tai svajojimas vaikystėje. Svajojantys vaikai tampa aktoriais, ar ne? " – Michael Gambon kalba apie savo filmavimosi Kings Cross geležinkelio stotyje kartu su Vienybės teatru (Unity Theatre) patirtį.

Nuorodos[taisyti]

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 101% (+6030-79=5951 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Spausdinti/eksportuoti