Mindaugas Lapelė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Mindaugas Lapelė

Gimė 1956 m. lapkričio 25 d.
Šiauliai, Lietuva

Tautybė lietuvis

Veikla
botanikas
Organizacijos Dzūkijos nacionalinis parkas

Alma mater Vilniaus universitetas

Mindaugas Lapelė (g. 1956 m. lapkričio 25 d.) – Lietuvos botanikas, gamtos mokslų daktaras.

Gimė 1956 m. lapkričio 25 d. Šiauliuose, bet nuo pat pirmų gyvenimo metų gyveno Druskininkuose, kur 1974 m. baigė vidurinę mokyklą. 1974–1979 m. mokėsi Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete, kur įgijo biologo, biologijos kvalifikaciją. 1977–1990 m. dirbo Lietuvos Mokslų akademijos Botanikos institute, kur 1986 m. apgynė daktaro disertaciją apie Lietuvos rezervatų florą, jam suteiktas gamtos mokslų daktaro laipsnis. Mokslinių tyrimų kryptis – Lietuvos flora ir jos apsauga. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę nuo 1990 penkerius metus dirbo Aplinkos apsaugos departamente, 1994 m. reorganizuotame į Aplinkos apsaugos ministeriją.

1995 m. Mindaugas Lapelė sugrįžo į Dzūkiją ir pradėjo dirbti Dzūkijos nacionaliniame parke, yra Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio rezervato direkcijos Gamtos skyriaus vedėjas. Veiklos kryptys – saugomų teritorijų inventorizacija ir kartografavimas, monitoringas, parko biologinės įvairovės tyrimai, gamtotvarkos projektų rengimas, tarptautiniai aplinkosauginiai projektai, gamtosauginis švietimas.

Mindaugas Lapelė buvo leidinių „Lietuvos raudonoji knyga“ (1992 m.), „Lietuvos rezervatų flora ir fauna“ (1996 m.) mokslinis redaktorius ir vienas iš autorių, knygų apie Lietuvos saugomas teritorijas „Gamtoje“ (2000 m.), „Kur šaltiniai alma“ (2005 m.) ir „Didžiųjų girių apsupty“ (2012 m.) bendraautorius. Be to jis yra paskelbęs keliasdešimt mokslinių ir mokslo populiarių straipsnių spaudoje, laikraščio „Šalcinis“ redakcinės kolegijos narys, daugelio nacionalinio parko stendų ir lankstinukų autorius. Skaito paskaitas, fotografuoja, rašo įvairiems portalams, jo straipsniai publikuojami regioninėje žiniasklaidoje, kultūros žurnale „Dainava“.


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+2848-0=2848 wiki spaudos ženklai).