Monika Šimaitė-Miežienė

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    Monika Miežienė

    (Šimaitė)

    LG 35 laida Monika Šimaitė-Miežienė.png

    Gimė 1940 m. vasario 1 d. (84 m.)
    Pakruojo rajone, Zimbiškių kaime

    Veikla
    Pakruojo centrinės vaistinės buhalterė

    Išsilavinimas 1959 m. Linkuvos gimnazija,
    Vilniaus finansų-kredito technikumas

    Monika Šimaitė-Miežienė (g. 1940 m.vasario 1 d. Zimbiškių kaime) – Pakruojo centrinės vaistinės buhalterė.


    Gyvenimo kelias

    Mama Paulyna Ožiūnaitė-Šimienė (1890-1992) – siuvėja.

    Tėvas Augustas Šimas (1880-1977) – ūkininkas.

    Sesuo Adelė (g. 1923 m.) – jūrininkų bendrabučio prižiūrėtoja.

    Brolis Antanas (g. 1925 m.) – vairuotojas.

    Sesuo Valerija (g. 1926 m.) – kolūkietė.

    Brolis Ignas (g. 1932 m.) – kolūkietis.

    Sesuo Teodora Šimaitė (g. 1931 m.) – Linkuvos miesto vykdomojo komiteto vyresnioji buhalterė.

    Brolis Stasys (g. 1942 m.) – policininkas, domisi menu.

    Sutuoktinis Jonas Miežys (g. 1935 m.) – inžinierius.

    Sūnus Dalius – dantų technikas.

    Sūnus Vidmantas – inžinierius.

    Prisiminimai

    Cquote2.png

    Baigusi Laborų kaimo pradžios mokyklą, penktą klasę 1952 m. pradėjau lankyti Linkuvos vidurinėje. Klasės vadovė buvo lietuvių kalbos mokytoja Liucija Veckaitė-Skrupskelienė, nepaprastai nuoširdi, jautri, rūpestinga. Mums, iš kaimo atėjusiems vaikams, didelė palaima buvo tas jos švelnumas. Kitas dvi klases lankiau kaimo septynmetėje mokykloje, nes ji įsikūrė arčiau namų. O į aštuntą klasę 1954 m. vėl ėjau Linkuvoje. Klasės vadovė buvo biologijos mokytoja Valerija Guogytė, labai gera, nuoširdi, jautri mokytoja. Devintos klasės auklėtoja buvo ką tik į Linkuvą atvažiavusi dirbti rusų kalbos mokytoja Lidija Moisejeva. Prisistačiusi klasei, ji pasakė, kad su mokiniais kalbės tik rusų kalba. Persigandome, kad ne viską suprasime, bet apsipratome ir viskas buvo gerai.

    Kai sujungė devintąsias klases, mūsų klasės auklėtoja tapo lietuvių kalbos mokytoja Valerija Vilnonytė. Ji labai daug dėmesio skyrė lietuvių kalbai, ypač gramatikai, skatino skaityti knygas, paragindavo eiti į susitikimus su rašytojais, muzikais. Savo laisvalaikio sąskaita ji skirdavo po valandėlę mūsų auklėjimui: galėjome raštu ar žodžiu pateikti įvairiausių klausimų, kas mums įdomu ar neaišku. Po savaitės, per kitą klasės valandėlę, auklėtoja išsamiai atsakydavo į mūsų pateiktus klausimus. Informacijos tada gaudavome tik per radijo tašką, tada vadinamą „gavarilka“. Radijo imtuvą reta šeima turėjo, o kaime ir to radijo taško nebuvo. Auklėtoja paskaitydavo įvairių autorių išmintingų posakių, gražių citatų. Dešimtoje klasėje, kai mūsų auklėtoja sirgo, laikinai ją pavadavo jaunas mokytojas literatas Vaidotas Spudas. Jis taip pat skatino mus dalyvauti literatų būrelyje, net eilėraščius kurti mokė, suorganizavo ekskursiją į Biržus, kur vyko literatų sąskrydis. Po to renginio dainavo operos solistė Vlada Mikštaitė, kitų nebekramenu.

    Taip vadinamame „tradiciniame“ vakare mūsų klasė suvaidino auklėtojos pagal lenkų rašytojo J. Geno apsakymą surežisuotą spektaklį „Jo akių šviesa“. Šviesos efektus (besisukantis gaublys, apklijuotas veidrodžio šukelėmis) sukonstravo klasės berniukai.

    Keletas mūsų klasės mokinių dainavome mokyklos chore, kuriam vadovavo mokytojas Metrikis, o vėliau Antanas Kraujelis(1915). Kiti mokiniai dalyvavo šokių būrelyje. Dainuojant „Susitikt tave norėčiau vėlei“ (žodžiai Vaidoto Spudo, muzika Konrado Kavecko), solo partiją atlikdavo mūsų klasės mokinys Algis Jankeliūnas.

    Auklėtoja V. Vilnonytė mums nuoširdžiai linkėjo geros ateities, ypač pasirenkant specialybes, sakė, kad ypač fizika ir chemija – ateities specialybės, perspektyvios. Prisiminiau jos žodžius: „Tebūna jūsų gyvenimas nesuteptas, neišparduotas, neiškeistas į blizgučius“

    Auklėtojų skatinta, iki šiol mėgstu lankyti teatrą, keliauti, kiek galimybės leidžia, lankyti įvairius renginius. Esu dėkinga visiems buvusiems mokytojams.


    Monika Šimaitė-Miežienė (1959 m. 35 laida)

    Cquote1.png


    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Emilija Stanevičienė – autorius ir redaktorius – 99% (+5469-1=5468 wiki spaudos ženklai).
    • Vitas Povilaitis – redaktorius – 1% (+75-0=75 wiki spaudos ženklai).