Muzika ir choreografija Linkuvos gimnazijoje

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Linkuvos gimnazija
Linkuvos gimnazija

Linkuvos gimnazija 2013 m. spalio 4 d.


Dainų šventė: Linkuvos liaudies šokių grupė „Jaunimėlis"

Gyvenvietė: Linkuva
Įkurta: 1918 m.

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Muzika ir choreografija Linkuvos gimnazijoje.

Turinys

Lietuvos gimtadienio šventė Linkuvos gimnazijoje 2020


Lietuvos gimtadienio šventė Linkuvos gimnazijoje 2019

Vasario 16 d., Lietuvos gimtadienio šventė, kurią švenčia visi. Jau tampa tradicija šią dieną paminėti kartu su Linkuvos miestelio seniūnija bei kultūros centru. Vasario 15 d. susirinkę miestelio aikštėje pakėlėme Lietuvos vėliavą, į orą pakilo trispalviai balionai, seniūnė pasveikino visus susirinkusius. Koncerto metu buvo dar kartą pakartojome sau ir kitiems, kad Lietuva mūsų gimtasis kraštas. Gimęs žmogus ne kažin kur tenueina. Iš gimtinės išėjęs į gimtinę sugrįžta... Renginio vedėjai klausė mūsų: kaip surasti Lietuvą? Šokėjai, dainininkai atskleidė lietuviško šokio grožį, lietuviškos dainos skambesį. Viena iš skaitovių teigė „aš sakau ir prašau, džiaukitės, šypsokitės, kurkite ir būkite laimingi šiandien, gyvendami savo Lietuvoje“. Lietuvos nereikia ieškoti svetur, reikia ją rasti savo širdyse. Tai padarę išmoksime mylėti, gerbti, tausoti ir saugoti.

Lietuva ir Linkuvos gimnazijos veikla brangi savo tradicijomis. Šią dieną buvo apdovanoti mokiniai, laimėję olimpiadas, konkursus ir juos mokę mokytojai. Gimnazijos direktorius paskelbė dvidešimt ketvirtą Linkuvos gimnazijos Garbės gimnazistę. Ja tapo, mokytojų tarybos posėdžio metu išrinkta 4ga klasės mokinė, mokinių parlamento prezidentė, rajono aktyvistė Austėja Makarevičiūtė.

Į gimnazijos istoriją bus įrašyti du E. M. Makarevičių šeimos vaikai, 2015-2016 m. m. jų sūnus Gytis tapo Garbės gimnazistu. Didžiuojamės savo gimnazijos mokiniais, kurie garsina mūsų kraštą.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Gelažienė

Nuskambėjo „Dainų dainelė“ 2018

“Dainų Dainelė” Vilniuje, LRT LT, 2018 m. balandžio 14 m.


Praėjusią savaitę Juozo Pakalnio muzikos mokykloje surengta atranka į Lietuvos televizijos dainų konkursą „Dainų dainelė“. Nuskambėjo 14 muzikinių numerių, o ant scenos pasirodė daugiau nei 60 dainininkų ir muzikantų iš įvairių rajono ugdymo įstaigų. Muzikos mokyklos direktorė Nijolė Pupinienė tiki rajoninį turą praėjusių dainininkų sėkme ir pasakoja, kad visas mokyklos kolektyvas intensyviai ruošiasi jau kitą savaitę vyksiančiam zoniniam turui – į Pakruojį suvažiuos 5 rajonų finalininkai, kuriuos vertins ne tik vietos muzikos žinovai, bet ir ekspertai iš Vilniaus.

Kas du metus vykstanti „Dainų dainelė“ – prestižinis jaunosios kartos muzikos konkursas. Šiemet rajoniniam turui ruošėsi moksleiviai iš „Atžalyno“, Linkuvos ir Žeimelio gimnazijų, „Žemynos“, Rozalimo ir Klovainių pagrindinių mokyklų, Juozo Pakalnio muzikos mokyklos, Linkuvos lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ ir Linkuvos kultūros centro. Turbūt daugiau nei dainininkai, jaudinosi juos ruošiantys mokytojai – su jaunuoliais praleidę ilgas valandas repeticijose...

Pasirodymus vertino ir į kitą turą „kelialapius“ dalino Inga Petrauskienė (komisijos pirmininkė), Radviliškio muzikos mokyklos teoretinio skyriaus vedėja, mokytoja ekspertė, Rasa Štabokienė, Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos teoretinio, chorinio ir solinio dainavimo skyrių metodinės grupės vadovė, mokytoja metodininkė, Beata Pralgauskienė, Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, mokytoja metodininkė ir Larisa Šiaulienė, Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos vyresnioji mokytoja.

Komisijos sprendimu, zoniniame ture pasirodys Linkuvos lopšelį – darželį „Šaltinėlis“ atstovaujantis Dmitrij Sabaliauskas, kurį dainuoti moko Daiva Kacilevičienė, akompaniatorė Arina Janeliūnienė, armonika pritarė Skaistė Poškutė, barškučiu – Lukas Kucevičius. Kitame etape tai pat pasirodys „Žemynos“ mokyklos dainininkė Gabrielė Budginaitė, kurios mokytoja - Genė Četkauskienė, akompaniatorė Natalija Chrapačienė, kanklėmis pritarė Ugnė Vaitkutė. Komisiją sužavėjo ir J. Pakalnio muzikos mokyklą atstovaujanti, dažnai ir įvairiose rajono šventėse žiūrovus dainomis džiuginanti Austėja Dumbrytė. Jos mokytoja – Sandra Gegieckienė, gitara pritarė Romualdas Klupšas. Į kitą etapą pateko ir kita jaunoji dainininkė, jau pasirodžiusi ant didžiosios „Dainų dainelės“ scenos ankstesniais metais. Tai – Marija Kacilevičiūtė, atstovaujanti Linkuvos kultūros centrą, jos vadovė ir akompaniatorė - Jolita Danasienė. Rozalimo mokyklą atstovaujanti Gabrielė Zenevičiūtė, komisijos sprendimu, taip pat pateko į zoninį etapą. Jos mokytoja - Jūratė Skorupskienė, akompaniatorė Rasa Vaigauskaitė. Linkuvos gimnazijos duetas - Ieva Kulkytė ir Toma Bučaitė, kurias moko Vaiva Klupšienė, o akompaniatoriai - Jūratė Martūzienė ir Alfredas Martūzas, taip pat pasirodys zoniniame ture. Rajono garbę taip pat vėl gins „Atžalyno“ gimnazijos vokalinis ansamblis, kurį ugdo Ingrida Tuomienė. Vaikinų akompaniatorė - Rūta Venslovienė, smuiku pritarė Jokūbas Gaška, gitaromis – Dovydas Vidzikauskas ir Marius Mitrikas.

Dainininkai, pagal konkurso reikalavimus, pristatė po vieną lietuvių liaudies kūrinį, rinkosi lietuvių kompozitorių dainas. Skambėjo visiems gerai žinomi kūriniai – „Laukimas“, „Kelkis, mano žeme“, „Mėlynakė rasa“, Dainuokim po du!“, „Lauksiu tavęs ateinant“ir kitos.

Simona Lipskytė

Linkuvos socialinių paslaugų centre

Tarptautinė slaugytojų diena 2017.jpg

Muzikos festivalyje „Žalia nata“ 2017 m.

Linkuvos gimnazijos mergaičių ansamblis „Lašas po lašo“ tapo laureatais kas du metai vykstančiame vokalinės-instrumentinės muzikos festivalyje „Žalia nata“ Rozalimo pagrindinėje mokykloje. Konkurse dalyvavo jaunieji muzikantai ir dainininkai iš Pakruojo rajono Klovainių, Rozalimo, Balsių, Lygumų pagrindinių mokyklų, Linkuvos, Žeimelio gimnazijų, Radviliškio rajono Baisogalos mokyklos. Pradžioje gražios šventės žiūrėjome J.Lyguto miuziklą „Juokų diena“, kurią atliko Rozalimo mokyklos mokiniai. Po konkurso vyko smagi Šiaulių universiteto docento Ramanausko linksmoji pamokėlė, kurios metu visi dalyviai mokėsi įdomiau ploti ritmą pagal skambančią muziką, žaisti įvairius muzikinius žaidimus. Konkurso laureatais tapo Rozalimo pagr. mokyklos instrumentinis orkestras, Baisogalos gitaristų ansamblis ir Linkuvos gimnazijos merginos. Komisijai vadovavo Šiaulių universiteto dėstytojas Juozas Lygutas (Miuziklo autorius)

Muzikos festivalyje „Žalia nata“ 2017 m.

Muzikos mokytoja Vaiva Klupšienė

Pakruojo bažnyčioje 2017-03-11

Linkuvos gimnazijos solistės koncertavo Pakruojo bažnyčioje, po mišių, skirtų Kovo 11-ąjai paminėti. Dainavo Gabrielė Gaigalaitė (3b), Marija Kacilevičiūtė (1ga) ir Emilija Pukevičiūtė (3gb). Emilija buvo ir renginio vedančioji ir eilių skaitovė. Gausiai susirinkę į mišias žmonės labai atidžiai klausėsi mūsų Linkuvos gimnazijos dainininkių. Po koncerto ne vienas gyrė ir dėkojo už puikias dainas ir eiles. Dainininkių mokytojos – Vaiva ir Daiva.


Lietuvos moksleivių dainų šventėje „Tu mums viena“ su mokytoja Nijole Mikalajūniene 2016 m.
Mokytojos: Vaiva Klupšienė, Daiva Kacilevičienė, Rima Stapušaitienė ir konkurso dalyvės Marija Kacilevičiūtė ir Emilija Pukevičiūtė. (Respublikinis prancūziškos dainos festivalis) 2016 m.

Nuotraukose


Muzikinis gyvenimas atgijo atėjus į mokyklą dirbti muzikos mokytojoms Daivai Kacilevičienei ir Vaivai Klupšienei.

1998 m. V.Klupšienė sukuria jaunučių, o 2000 m. D.Kacilevičienė jaunių chorus. Jie sėkmingai koncertuoja ne tik mokyklos renginiuose, bet ir rajono moksleivių chorų festivaliuose, dalyvavo pirmojoje rajono moksleivių dainų ir šokių šventėje (2006 m.).

D.Kacilevičienės ruošiama Goda Kacilevičiūtė 2000 m. dainavo Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė” respublikiniame ture, vėliau kas antri metai dalyvavo zoniniuose turuose, 2010 m. Godos Kacilevičiūtės ir Irmos Ašmenavičiūtės duetas, o 2012 m. Ernesto Tamašausko ir Lauros Nakvosaitės duetas pateko į zoninį turą.

2000 m. mokykloje susikuria mergaičių vokalinis ansamblis „Vaivorykštė”. Jis rajoniniame kūrybos festivalyje „Sugauk vėją” pristatė savo vadovės V.Klupšienės dainas, nuolat dalyvauja moksleivių vokalinių ansamblių šventėje „Skambėk, pavasarėli”.

2003 m. kuriasi dar vienas mergaičių ansamblis „Šypsenėlė”. Jis dalyvauja „Dainų dainelės” rajoniniame ture, apskrities moksleivių vokalinių ansamblių šventėje „Skambėk, pavasarėli”. 2005 m. „Šypsenėlė” – Šiaulių apskrities festivalio „Dainuoju gimtiesiems šilams” (vyko Tytuvėnuose) laureatė.

2011 m. Lina Bučaitė tapo respublikinio neįgaliųjų moksleivių konkurso „Perliukai“ laureate.

2013 m. orkestrėlis, suburtas mokytojos V.Klupšienės, dalyvavo Rozalime vykusiame instrumentinės muzikos festivalyje „Žalia nata“.

Kas dveji metai dalyvaujama Pakruojo bažnyčioje vykstančiame bažnytinės muzikos festivalyje „Betliejaus žvaigždė“.

2003 m. mokykloje su 4 – 5 kl. mokiniais pastatytas J. Lyguto miuziklas „Juokų diena”. Be to, mokytoja V.Klupšienė sukūrė muziką gimnazijos himnui (žodžiai Petro Klebario), LXXXI laidos (2005 m.) tradiciniam spektakliui R. Kašausko „Kai vėl atskris drugelis” bei muzikinei pasakai „Avinėlis beragėlis” (2006 m.).

Nuo 1999 m. V.Klupšienė organizuoja pažintines ekskursijas į Rygą, Vilnių, Kauną, kartu aplankant operos ir baleto bei muzikinį teatrus.

Daug įvairių koncertų vyksta gimnazijoje, ilgam išliko atminty ansamblio „Lietuva”, D.Bilevičiūtės, J.Leitaitės dainos, muzikologų A.Puišio, V.Juodpusio mintys apie muziką ir jos kūrėjus, pianisto A.Vasiliausko grojimas.

Mokykloje veikia net keli šokių kolektyvai. 2001–2005 m. jaunučių, jaunių, merginų šokių kolektyvai dalyvavo rajoninėse moksleivių šokių šventėse „Čir vir vir pavasaris”. 20052006 m. šiuolaikinio šokio kolektyvas dalyvavo vaikų ir jaunimo šiuolaikinio šokio festivalyje „Step dance” (Linkuva). 2002 m. ritminių šokių kolektyvas dalyvavo šokių festivalyje, skirtame AIDS dienai paminėti Alksnupiuose (Radviliškio r.). 2006 m. jaunučių ritminių šokių kolektyvai pasirodė pirmojoje rajono moksleivių dainų ir šokių šventėje.

Kolektyvai pasirodo gimnazijos šventėse ir įvairiuose renginiuose, kiekvienais metais susiburia vienuoliktokų šokių grupė, kuri paruošia 3-4 šokius „Paskutinio skambučio” šventei.

Visiems šiems kolektyvams vadovauja choreografijos mokytoja Nijolė Mikalajūnienė.

90-metis Dainų šventė 2012 metai
90-metis šokių ansamblis
Dainų šventėje 2012 metais gimnazijos šokių kolektyvas

Literatūra

  • Linkuvos gimnazija, 1918–2008: mokyklos istorijos apybraiža (sud. Vaclovas Stapušaitis ir kt.). – Šiauliai: Šiaurės Lietuva, 2008. – 175 p.: iliustr. – ISBN 978-9955-863-11-3
  • Linkuvos gimnazijos muziejaus dokumentai. Linkuva, 2000–2013.
  • Linkuvos gimnazijos archyvo dokumentai. Linkuva, 2000–2013.

Šaltiniai

Parengė: Parengė gimnazijos mokytojų grupė.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Emilija Stanevičienė – autorius ir redaktorius – 67% (+11736-38=11698 wiki spaudos ženklai).
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 33% (+5831-11=5820 wiki spaudos ženklai).