Ona Buitvydienė

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    Ona Buitvydienė
    Mokytoju diena O.Buitvydienė.jpg

    Gimė 1951 m. spalio 6 d.
    Talkonių kaime Pasvalio rajone
    Mirė 2022 m. gegužės 7 d. (70 m.)
    Linkuva

    Sutuoktinis(-ė) Romas Buitvydas

    Veikla

    Išsilavinimas 1970 m. Pumpėnų vidurinė mokykla
    Alma mater 1976 m. Vilniaus kultūros mokykla,
    2000 m. Šiaulių universitetas

    Ona Buitvydienė (1951 m. spalio 6 d. Talkonių k. Pasvalio r. – 2022 m. gegužės 7 d. Linkuvoje) — Linkuvos gimnazijos, Linkuvos specialiosios mokyklos, mokytoja, režisierė.

    Biografija

    Gimė 1951 m. spalio 6 d. Talkonių kaime Pasvalio rajone. 1970 m. baigė Pumpėnų vidurinę mokyklą, 1976 m. Lietuvos TSR Aukštojo ir specialiojo vidurinio mokslo ministerijos Vilniaus kultūros mokyklą, režisūros specialybės kursą, 2000 m. Šiaulių universiteto, specialiosios pedagogikos fakultetą.

    Nuo 1992 m. dirbo Linkuvos specialiosios mokyklos specialiųjų klasių mokytoja.

    19951999 m. Linkuvos vidurinėje mokykloje vadovavo dramos būreliui.

    Apie save

    Vaizdas:Cquote2.png

    Mano gyvenimas niekuo per daug neišsiskiriantis: mokiausi, dirbu. Ką aš mokiausi – man patiko ir patinka. Patinka ir tos aplinkos žmonės, kurie supa mane...

    Noriu atsigręžti į tą laiko tarpą (1995-1999m.), kada buvau pakviesta į Linkuvos vidurinę mokyklą vadovauti dramos būreliui. Nepažinau mokinių, kuriems „atverti“ reikėjo ieškoti individualaus rakto. Ieškojimas inovatyvių mokymo metodų padėjo atrasti mokinių stipriąsias savybes ir unikalius gebėjimus.

    Dirbdama derinau reiklumą, atsakingumą su geranoriškumu, ramumu, kolegiškumu. Linkuvos vidurinėje mokykloje režisavau šiuos abiturientų laidų spektaklius.

    1993-1994m. 70-oji laida. K. Saja „Reptilija“,

    1994-1995m. 71-oji laida. P.Venclovo „Išeiti iš miško“,

    1995-1996m. 72-oji laida. K. Saja „Džinsai“,

    1996-1997m. 73-oji laida. K. Saja „Palangos liūtas“

    1997-1998m. 74-oji laida J. Žemaitė „Trys mylimos“

    1998-1999m. 75-oji laida Ti Jan „ Mergaitė ir pavasaris“.

    Džiaugiuosi, kad meilė, atiduota mokiniams, grįžta tarsi dar galingiau suliepsnojusi.


    Onutė

    Cquote1.png


    Šeima

    Veikla

    Renginiai

    Mokinių darbai

    Režisuoti tradiciniai spektakliai

    Parodos, konkursai

    • A t n a u j i n t a Linkuvos specialioji mokykla

    Perkirpus simbolinę juostelę, iškilmių dalyviai pakviesti į salę. Joje meninę programą parodė šios ugdymo įstaigos moksleiviai ir pedagogai, vadovaujami mokytojos Onos Buitvydienės. Ne vieną melodiją renginio dalyviams dovanojo akordeonais groję Šiaulių konservatorijos muzikantai. Stanislava Vičaitė2008 m. birželio 21 d. „Šiaulių kraštas“

    • A p d o v a n o j u Pakruojo rajono savivaldybės mero padėkos raštu Linkuvos specialiosios mokyklos mokytoją Oną Buitvydienę už ilgametį nuoširdų ir kūrybingą pedagoginį darbą.

    2020 m. rugpjūčio 26 d. Savivaldybės meras Saulius Margis

    • M a ž a m o k y k l a, bet mūsų norai tokie dideli

    Taip savo auklėtinių vardu sako Linkuvos specialiosios mokyklos mokytoja Ona Buitvydienė. Ir priduria: „Trokštame pažinti, suvokti, išmokti. Trokštame išgirsti ir būti išgirsti. Maži dideli mūsų norai būti žmonėmis visuomenėje, įrodyti, jog irgi gebame kurti, mokytis, dirbti...“. Štai dar neišdilę įspūdžiai iš Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo organizuoto konkurso „Aš ir mano ateities Lietuva“. Simona T. tapo III vietos laimėtoja, Vaida ir Eglė apdovanotos už išskirtinę techniką. - Mano mokiniai - margas likimų karnavalas, kuriame kiekviena pulsuojanti ląstelė šaukia: „Aš- žmogus ir ieškau vietos po saule“,- sako O.Buitvydienė - mano pareiga padėti jiems rasti tą vietą. I.Skurauskienė 2011 m. rugsėjo 14 d. „Auksinė varpa“

    • Mokytojos Onutės ir auklėtinių p a s i e k i m a i

    ...Jau ne pirmą kartą keli Linkuvos specialiosios mokyklos auklėtiniai nuskina laurus įvairiuose konkursuose ne vien respublikoje bet ir užsienyje... ...Neseniai Eglė, jos mokytoja Onutė Buitvydienėatsiimti padėkos raštų važiavo net į Seimą... Švietimo ir mokslo ministerija pirmo laipsnio diplomu apdovanojo minėtos mokyklos mokinį Mindaugą Zalupą, tarptautiniame piešinių konkurse - projekte „Žemės spalvos“ laimėjusį pirmąją vietą. I.Skurauskienė 2012 m. liepos 7 d. „Auksinė varpa“

    • Šeima - mūsų namai

    „Kasmet vis kitoks, atviresnis, nuoširdesnis šeimos renginys. Daugelio pastebėjimu, jame vyrauja paprastumas ir giliai paslėpta mintis...“ Šeimos meninės programos režisierė Onutė Buitvydienė. Nijolė Padorienė 2018 m. gegužės 30 d. „Auksinė varpa“

    • „Senų daiktų istorijos“. P a d ė k a mokytojai Onai Buitvydienei už mokinių paruošimą pilietinio ir tautinio ugdymo projektui VI respublikiniam piešinių konkursui. 2015-11-27
    • „Europos žaidynės - Baku 2015 m.“ P a d ė k a mokytojai Onai Buitvydienei, paruošusiai piešinių konkurso laureatę.
    • „Iš širdies į širdį“. P a d ė k a mokytojai Onai Buitvydienei už parodos parengimą 2015 m.
    • „Tėvynės labui“. P a d ė k a mokytojai Onai Buitvydienei už puikų mokinių paruošimą dalyvauti tarptautiniame piešinių konkurse.
    • „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“. P a d ė k a mokytojai Onai Buitvydienei už dalyvavimą piešinių konkurse. 2018 m.
    • „Dalinkis Šv. Kalėdų šviesa ir šiluma“. P a d ė k a mokytojai Onai Buitvydienei už iniciatyvą ir pagalbą mokiniams dalyvavusiems Kalėdinių žibintų parodoje. 2018 m.
    • „Balta pasaka“. P a d ė k a mokytojai Onai Buitvydienei už parengtą mokinį piešinių konkursui. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. 2018-12-07
    • „Tu, gražusis lietuviškas medi“. P a d ė k a mokytojai Onai Buitvydienei už dalyvavimą respublikinėje piešinių parodoje 2019-03-20
    • „Praeities, dabarties ir ateities transportas“. P a d ė k a mokytojai Onai Buitvydienei 2019 m.
    • „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalba“. P a d ė k a mokytojai Onai BuitvydieneiPanevežio gamtos mokykla 2019-05-31
    • „Spalvoti drugelių namai“. Už pagalbą ir nuostabius jūsų auklėtinių piešinius. P a d ė k a mokytojai Onai Buitvydienei 2019 m.
    • „Mano išnykęs kaimas“, piešinių konkursas. P a d ė k a mokytojai Onai Buitvydienei už istorinės atminties saugojimą.
    • „Kalėdinis atvirukas“. P a d ė k a mokytojai Onai Buitvydienei 2019-12-29 dailės mokytojų asociacija, Vilnius.
    • „Draugystės pynė“, tarptautinis projektas 2019 m. lapkričio-gruodžio mėn.
    • „Aš mažasis pievų gyventojas“. P a d ė k a mokytojai Onai Buitvydienei už respublikinę piešinių parodą, skirtą Pasaulinei Žemės dienai. 2020 m. kovo 20 d. Pasvalio „Riešuto“ mokykla.
    • „Užgavėnių kaukė“. Resp. piešinių paroda-konkursas Panevėžyje. 2020 m. vasario-kovo mėn.
    • „Gėlė mamai“. Respublikinė mokinių meninės kūrybos darbų paroda 2020 m. balandžio-gegužės mėn.

    Netektis

    Mirties nėra: tik vėjo verksmas
    Vidur paklydusių laukų, tik debesų
    Didžiulės minkštos lūšenos, tik sutemų
    Žolėj pavargę žingsniai,
    Tik motinos nakties ranka ant geliančios kaktos,
    Tik nuojauta, kad vienąsyk pavasarį
    Išdygs iš delno pienė, saulėtai sužvilgus.
    /J.Degutytė/

    Ona BUITVYDIENĖ

    (1951 10 06 – 2022 05 07)

    Gegužės 7-ąją, eidama septyniasdešimt pirmuosius metus, Amžinybėn išėjo buvusi Linkuvos specialiosios mokyklos mokytoja, specialioji pedagogė metodininkė Ona Buitvydienė. O. Buitvydienė gimė 1951 m. spalio 6 d. Talkonių kaime, Pasvalio rajone. 1970 m. baigė Pumpėnų vidurinę mokyklą. Po metų įstojo į Vilniaus kultūros mokyklą, o 1976 m. baigė visą šios mokyklos režisūros specialybės kursą. 2000 m. Šiaulių universiteto Specialiosios pedagogikos fakultete baigė specialiosios pedagogikos ir logopedijos studijų programą ir jai suteikta specialiojo pedagogo ir logopedo kvalifikacija.

    1970-1991 metais dirbo Kriklinių (Pasvalio raj.) kultūros namų direktore.

    Nuo 1992 m. rugsėjo 1 d. pradėjo dirbti Linkuvos specialiojoje mokykloje grupės auklėtoja ir bibliotekininke, o nuo 2001 m. rugsėjo 1 d. lavinamosios klasės mokytoja, vėliau ugdė socialinių įgūdžių ugdymo klasės mokinius.

    Su mokykla atsisveikino 2020 m. rugpjūčio 31 d.

    1995 – 1999 m. Linkuvos gimnazijoje vadovavo dramos būreliui. Ši skausminga netektis palietė mus visus, kurie pažinojo Onutę. Sunku prarasti žmogų, kuris atidavė tiek daug meilės ir šilumos visiems – šeimai, mokiniams, bendradarbiams...

    Ne veltui nugyventi metai: puikiu žmogumi išaugino sūnų, džiaugėsi anūkėmis, laimingai dienas leido su mylimu vyru Romualdu. Onutė buvo darbšti, rūpestinga, atsakinga, užsispyrusi, o kartu – kiek daug jėgos, gerumo tilpo jos širdyje. Visi prisimename ją kaip optimistę, nepalūžtančią, kūrybingą, jaunatvišką, originalią. Tai buvo asmenybės pavyzdys, iš kurios mes galėjome mokytis darbštumo, įkvėpimo, sveikos gyvensenos, supratingumo.

    Onutės visas gyvenimas buvo pašvęstas režisūrinei ir pedagoginei veiklai. Jos režisuotos šventės džiugino ne tik mokyklos bendruomenės narius, bet ir Linkuvos miesto žmones. Nesuskaičiuojama galybė kartu su mokiniais sukurtų darbelių ne tik reprezentavo mūsų mokyklą respublikiniuose, tarptautiniuose konkursuose, parodose, akcijose, bet ir džiugino mokyklos svečių ir bendruomenės narių akis ir širdis. Negailėdama savo laiko ir jėgų, mokytoja visa širdimi atsidavė savo mokiniams, stengdamasi juos išmokyti gyvenimo. Onutė mokiniams buvo ne tik mokytoja, bet ir patarėja, guodėja, drąsintoja. Jos šviesus paveikslas – dvasios stiprybė, beribis gebėjimas dirbti, vidinė energija – išliks mokinių, kolegų, visų ją pažinojusių atmintyje.

    Su giliu liūdesiu atsisveikiname ir nuoširdžiai užjaučiame velionės šeimą ir artimuosius.

    Linkuvos specialiosios mokyklos bendruomenė


    Šaltiniai

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Emilija Stanevičienė – autorius ir redaktorius – 101% (+15267-92=15175 wiki spaudos ženklai).
    • Vitas Povilaitis – redaktorius – 1% (+120-108=12 wiki spaudos ženklai).