Paberžės Šv. Stanislavo Kostkos vidurinė mokykla

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Paberžės Šv. Stanislavo Kostkos vidurinė mokykla
Gyvenvietė: Paberžė
Adresas: Mokyklos g. 1
Įkurta: 1903 m.
Mokinių skaičius 170 (2013 m.)
Mokytojų skaičius 31 (2013 m.)
Mokyklos direktorė(-ius) Jolanta Driukienė

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Vilniaus rajono Paberžės Šv. Stanislavo Kostkos vidurinė mokykla – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Vilniaus raj., Paberžėje, Mokyklos g. 1, vykdanti pradinio, pagrindinio, vidurinio ir papildomo ugdymo programas rusų ir lenkų kalba. Įstaigos kodas 191316354.

Istorija[taisyti]

1903 m. pastatytas naujas, mūrinis, raudonų plytų pastatas. Lėšas ir žemę šiai mokyklai skyrė Zagurskų šeima ir žydas Heim Hendler. Iki Pirmojo pasaulinio karo mokymas vyko rusų kalba. Tarpukario metu mokykloje buvo 7 klasės, kuriose mokėsi nuo 200 iki 250 mokinių. Tuo metu mokyklai buvo suteiktas šv. Stanislavo Kostkos vardas. Mokyklai vadovavo direktorius Kazimieras Mušalskis, mokytojavo Liudmila ir Juzefas Konečniai, Ana Kurlanuvna, Zofija Kačanovska ir kiti; iš viso dirbo 9 mokytojai. Mokyklai priklausė trys pastatai. Pagrindinis pastatas – mūrinis, jame šiuo metu yra atidarytos dirbtuvės. Prie jo šliejosi medinis pastatas, kuris 1944 m. sudegė.

Po Antrojo pasaulinio karo mokykla buvo pradinė, po to septynmetė, o nuo 1952 m. – vidurinė. Iš pradžių mokymas vyko rusų kalba. Pirmoji Paberžės vidurinės mokyklos laida, baigusi ją rusų kalba, išleista 1955 m., o laida, baigusi lenkų kalba – 1973 m. Taip pat buvo 8 klasės, kuriose mokymas vyko lietuvių kalba. Po karo pradinė mokykla užėmė vieną mūrinį pastatą. Augo mokinių skaičius, todėl reikėjo plėsti ir pačią mokyklą. 1957 m. pastatytas medinis pastatas, kuriame tilpo trys klasės, o 1964 m. pastatytas naujas mūrinis baltų plytų pastatas, kuriame tilpo 5 klasės. 1965 m. pastatytas pastatas, kuriame tilpo dvi klasės ir biblioteka. Tačiau to buvo per maža, nes mokinių skaičius siekė 800. Todėl 1974 m. buvo pastatytas naujas, mūrinis, erdvus pastatas, šviesiomis ir erdviomis klasėmis, naujais baldais ir nauja mokomąją medžiaga. Mokykloje buvo įrengti biologijos, fizikos ir chemijos kabinetai, yra aktų ir sporto salės, valgykla ir biblioteka. Tuo metu mokymas vyko rusų-lenkų-lietuvių kalbomis.

Nuo 1991 m. Paberžėje veikia dvi mokyklos: lenkų-rusų mokykla, kuriai grąžintas šv. Stanislavo Kostkos vardas ir Paberžės Verdenės vidurinė mokykla, kurioje mokymas vyksta lietuvių kalba. Paberžės šv. Stanislavo Kostkos vidurinėje mokykloje 2000 m. įvestas profiliuotas mokymas.

Direktoriai[taisyti]


Nuorodos[taisyti]

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 101% (+3497-25=3472 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Meniu
Įrankiai
Vikipedijose
Spausdinti/eksportuoti