Pabradės Žeimenos gimnazija

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Pabradės „Žeimenos“ gimnazija
Pabradės „Žeimenos“ gimnazija
Gyvenvietė: Pabradė
Adresas: Vilniaus g. 43
Įkurta: 1945 m.
Mokinių skaičius 473 (2013 m.)
Mokytojų skaičius 68 (2013 m.)
Mokyklos direktorė(-ius) Natalija Gulevataja-Alinauskienė

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Švenčionių rajono Pabradės „Žeimenos“ gimnazija – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Švenčionių raj., Pabradėje, Vilniaus g. 43, vykdanti pradinio, pagrindinio, vidurinio ir papildomo ugdymo programas rusų ir lenkų kalba. Įstaigos kodas 190506888.

Istorija[taisyti]

Pabradės 1-oji vidurinė mokykla atidaryta 1945 m. dviejų aukštų pastate Bažnyčios gatvėje, kuris buvo pastatytas dar prieš Antrąjį pasaulinį karą. Pirmoji mokyklos direktorė ir organizatorė – pradinių klasių mokytoja A. J. Gatalskaja. 1945 m. rudenį mokykloje mokėsi 120 mokinių, dirbo 4 mokytojai. Iš pradžių mokymas vyko rusų kalba, o nuo 1954 m. atsirado ir lenkiškų klasių. Atsidarė ir vakarinė darbo jaunimo mokykla. Tais pačiais metais mokykla išleido ir savo pirmąją mokinių laidą. Mokyklos abiturientai mokslus tęsė ne tik Lietuvos mokyklose bei universitetuose, bet ir kitų respublikų švietimo įstaigose.

Kasmet mokinių skaičius augo, pamokos vyko dviem pamainomis, nebuvo sporto salės, todėl 1964 m. pastatytas naujas mokyklos pastatas Vilniaus gatvėje, kuriame buvo erdvios šviesios klasės, įrengti kabinetai, aktų ir sportų salės, valgykla, biblioteka. 1960-1980 m. mokykla buvo didžiausia rajone, joje mokėsi apie 1000 mokinių. Mokykloje dirbo aukštos kvalifikacijos mokytojai. Mokykla garsėjo savo sportininkais. 2008 m. mokykla tapo gimnazija, jai suteiktas Žeimenos vardas.

Direktoriai[taisyti]


Žymiausi mokiniai[taisyti]

Nuorodos[taisyti]

Mokyklos svetainė

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 102% (+2712-52=2660 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Meniu
Įrankiai
Vikipedijose
Spausdinti/eksportuoti