Pagalba:Mano pirmasis straipsnis

Puslapis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
Forumai
Pagalbos lenta
Mano pirmasis straipsnis

Mano pirmasis straipsnis[taisyti]


Wiki.png

Mano pirmasis straipsnis "Enciklopedijoje Lietuvai ir Pasauliui" (ELIP)

1. Užsiregistruoti[taisyti]

“Enciklopedijoje Lietuvai ir Pasauliui” (ELIP) straipsnius kurti ir redaguoti gali tik registruoti naudotojai, todėl pirmasis būsimojo ELIP bendruomenės nario žingsnis – užsiregistruoti. Registruotis galima tiesioginiu adresu http://lietuvai.lt/wiki/Specialus:RequestAccount arba viršutiniame dešiniajame bet kurio ELIP puslapio kampe paspausti ant nuorodos Prisijungti / sukurti paskyrą, o šiame puslapyje – ant paraiškos registracijai pateikimo nuorodos.

“Knygoje Lietuvai ir Pasauliui” (KLIP) straipsnius kurti, redaguoti bei įkelti knygas ar straipsnius gali tik registruoti naudotojai, todėl pirmasis būsimojo KLIP bendruomenės nario žingsnis – užsiregistruoti. Registruotis galima tiesioginiu adresu http://knyga.lietuvai.lt/wiki/Specialus:RequestAccount arba viršutiniame dešiniajame bet kurio KLIP puslapio kampe paspausti ant nuorodos Prisijungti / sukurti paskyrą, o šiame puslapyje – ant paraiškos registracijai pateikimo nuorodos.

Registruojantis būsite paprašyti nurodyti dalyvio vardą, e-mail adresą, tikrą savo vardą ir pavardę, bei trumpoje biografijoje pristatyti save. Neužmirškite patvirtinti prisijungimo sąlygas bei aritmetinio reiškinio rezultatą. Pabrėžiame, kad ELIP bei KLIP siekia kurti kokybišką turinį, todėl anoniminių autorių čia būti negali.

Pateikus paraišką beveik iš karto Jums bus atsiųstas laiškas, kuriame bus prašymas patvirtinti savo e-mail adresą, kuris yra būtinas, kad tikrai gautumėte reikiamus pirmo prisijungimo duomenis. Pateikus registracijos paraišką, reikia laukti šios paraiškos patvirtinimo. Jūsų paraišką patvirtins kuris nors iš Enciklopedijos administratorių. Paprastai paraiškos patvirtinimas atliekamas per kelias valandas. Apie patvirtinimą būsite informuoti el. paštu.

Po paraiškos patvirtinimo tampate ELIP arba KLIP bendruomenės nariu. Nuo šiol galite kurti, redaguoti straipsnius bei įkelti failus.

Šiuo metu registracijos į „Enciklopediją Lietuvai ir Pasauliui“ (ELIP), „Lietuvių enciklopedija“ (LE), „Futbolas Lietuvai ir pasauliui“ (FLIP) bei „Knygą Lietuvai ir Pasauliui“ (KLIP) yra atskiros ir jei norite dalyvauti keliose, teks registraciją pakartoti arba galite kreiptis į Vitą Povilaitį, kad būtų perkeliama jūsų paskira iš vienos svetainės į kitą.

Paskyros užsakymas.png


2. Kurti straipsnį[taisyti]

Norėdami sukurti naują straipsnį (tokį, kurio Enciklopedijoje dar nėra), turite sugrįžti į ELIP tinklalapį (lietuvai.lt). Jei nesate prisijungęs, pirmiausia prisijunkite puslapyje http://lietuvai.lt/wiki/Specialus:Prisijungimas. Į prisijungimo puslapį galima patekti ir bet kurio ELIP puslapio kampe paspaudus ant nuorodos Prisijungti / sukurti paskyrą]. Kiekvienas naujas straipsnis Enciklopedijoje pradedamas nuo jo pavadinimo sukūrimo. Bet kurio ELIP puslapio kairiajame meniu rasite nuorodą Sukurti straipsnį, kuri nuves jus į straipsnio sukūrimo ar redagavimo puslapį (tiesioginis šio puslapio adresas – http://lietuvai.lt/wiki/Enciklopedija:Sukurti_straipsnį). Šiame puslapyje galite pasirinkti iš dažniausiai naudojamų temų, arba kurti bet kokios kitos tematikos straipsnį. Tam užtenka į kurią nors puslapyje esančią duomenų įvedimo formą įvesti naujo straipsnio pavadinimą ir paspausti mygtuką Kurti straipsnį.

3. Peržiūra[taisyti]

Jeigu patekote į puslapį, kuriame matote tuščią redagavimo formą ir sakinį Jūs patekote į neegzistuojančio straipsnio puslapį, vadinasi, straipsnio tokiu pavadinimu Enciklopedijoje tikrai nėra ir jūs galite šį straipsnį sukurti.

Jeigu patekote į puslapį, kuriame matote netuščią redagavimo formą, vadinasi, straipsnis su tokiu pavadinimu sistemoje jau yra. Paspaudę mygtuką Peržiūra, perskaitykite jį ir, jeigu turite pakankamai žinių, galite jį redaguoti arba papildyti.

4. „Wikitekstas“[taisyti]

Redagavimo formoje gali būti rašomas tekstas ir „Wikitekstas“. „Wikitekstas“ yra supaprastinta įvairių dizaino elementų atvaizdavimo kalba. Po truputį ją perprasite, tačiau pradžiai užteks žinoti kelis esminius dalykus:

  • Skyrių pavadinimai užrašomi tarp dviejų lygybės ženklų pradžioje ir gale. Pavyzdžiui, užrašas == Pirmas skyrius == atvaizduojamas kaip skyriaus pavadinimas Pirmas skyrius.
  • Poskyrių pavadinimai užrašomi tarp trijų lygybės ženklų pradžioje ir gale. Pavyzdžiui, užrašas === Pirmas poskyris === atvaizduojamas kaip poskyrio pavadinimas Pirmas poskyris.
  • Pasviręs tekstas rašomas tarp dviejų apostrofų, pastorintas – tarp trijų:
    • ``Pasviręs tekstas`` → Pasviręs tekstas.
    • ```Pastorintas tekstas``` → Pastorintas tekstas.

Pasitreniruoti rašyti „Wikitekstą“ galite Smėlio dėžėje, pasiekiamoje tiesioginiu adresu http://lietuvai.lt/wiki/Enciklopedija:Sandbox. Tai specialus puslapis, skirtas „žaidimams“ su „Wikitekstu“.

5. Išsaugoti[taisyti]

Baigę straipsnį, nepamirškite paspausti apačioje esančio mygtuko Išsaugoti. Rekomenduojama prieš tai peržiūrėti atliktą darbą Kaip atrodys mygtuku. Kol esate nepatyręs sistemos vartotojas, jūsų išsaugotą straipsnį prieš paskelbdamas viešai, peržiūrės, redaguos ir patvirtins kuris nors iš ELIP administratorių. Po šio patvirtinimo jūsų sukurtas straipsnis bus matomas viešai.

Šiuo metu šiame puslapyje nėra žinučių.