Pagalba:Nuorodinis straipsnis

Puslapis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
Nuorodinius straipsnius žymintis ženklas

Nuorodiniai straipsniai – reikalingi, kai vienas žodis (rašomas taip pat) turi keletą reikšmių, o jo reikšmės taip skiriasi, kad jų neįmanoma sujungti į vieną straipsnį. Tokie straipsniai žymimi {{Nuorodinis}}.

Popierinėse enciklopedijos tai nesukelia sunkumų, nes tokie straipsniai spausdinami vienas šalia kito. Elektroninėje enciklopedijoje straipsnių pavadinimai turi būti unikalūs, nes pavadinimai taip pat naudojami ir indeksavimui bei susiejimui su kitais straipsniais, todėl negali būti kelių straipsnių vienu pavadinimu.

Kada reikalingas "nuorodinis straipsnis"?[taisyti]

Jei žodis įvairiuose žodžių junginiuose turi tą pačią reikšmę, jam skiriamas vienas straipsnis. Jeigu žodis turi keletą iš esmės skirtingų reikšmių, turi būti rašomi keli straipsniai ir sudaromas nuorodinis straipsnis.

Jei svarstant, ar verta kurti nuorodinį straipsnį, kyla abejonių, verčiau sukurti nuorodinį straipsnį. Sukūrus nuorodinius straipsnius, lengviau automatizuotai aptikti ir ištaisyti klaidingas nuorodas.

Nuorodinių straipsnių tipai[taisyti]

Nuorodiniai straipsniai gali būti dviejų tipų:

  • Abromiškis - sukuriamas straipsnis pagrindiniu pavadinimu, jame dedama {{Nuorodinis}} žymė. Straipsniai tuo pačiu pavadinimu rašomi pavadinime dedant skliaustus ir įrašant patikslinimą, pvz., Abromiškis (Anykščiai) ir kt.
  • Akis - jei kitos žodžio reikšmės naudojamos rečiau pagrindinis straipsnis yra pagal dažniausiai naudojamą reikšmę, o kitoms reikšmėms sukuriamas atskiras straipsnis, kurio pavadinime skliaustuose įrašoma (reikšmės), pvz., Akis (reikšmės), jame įdedamas šablonas {{Nuorodinis}}. Pagrindiniame straipsnyje dedamas šablonas Reikšmės.

Naudojimas[taisyti]

Bendrąjį šabloną {{Nuorodinis}} vartokite tik tais atvejais, kai neegzistuoja konkretesnis nuorodinių straipsnių šablonas arba konkretesnis nuorodinio straipsnio šablonas ne pilnai atspindi nuorodinį straipsnį. (žr.)

Nuorodos į nuorodinius straipsnius[taisyti]

Jei straipsnyje yra nuoroda į nuorodinį straipsnį, tai ją reikia patikslinti nukreipiant į konkretų nenuorodinį straipsnį.

Konkretesni nuorodiniai šablonai[taisyti]

  • {{Pavardė}} - pavardės aprašymas, kuriame pateikiamas šią pavardę turinčių žmonių sąrašas. (žr.)
  • {{Valdovas-disambig}} - valdovo vardo aprašymas, kuriame pateikiamas šį valdovo vardą turinčių valdovų sąrašas. (žr.)