Pagalba:Trumpas vadovas/Redagavimas

    Puslapis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    Sveiki   Principai   Redagavimas   Formatavimas   Struktūra   Naujas straipsnis   Aptarimas   Pabaiga!    
    Paspauskite mygtuką „redaguoti“.

    Virš kiekvieno Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui straipsnio yra mygtukas „redaguoti“. Jis skirtas straipsnio turinio keitimui, klaidų taisymui ar turinio papildymui.

    Paspaudus redaguoti jums atsidarys redagavimo langas, kuriame jūs matysite straipsnio turinį, tekstą, formatavimo kodą, šablonus. Neišsigąskite! Viki sintaksė kiek skiriasi nuo jums gal būt įprasto tekstinio redaktoriaus. Tolimesniuose skyriuose mes pasistengsime paaiškinti kaip teisingai formatuoti tekstą.

    Pabandykite...

    Smėlio dėžės puslapis skirtas jūsų eksperimentams. Paspaudę „redaguoti“ jūs pamatysite Smėlio dėžės straipsnio kodą. Nebijokite nieko sugadinti, šis straipsnis sukurtas jūsų bandymams ir gal būt klaidoms, kurių išvengsite redaguodami tikro straipsnio turinį. Atlikę keitimus pasauskite Išsaugoti mygtuką.

    Peržiūra prieš išsaugant

    Atlikite keletą keitimų Smėlio dėžėje, bet vietoj Išsaugoti paspauskite Kaip atrodys. Ši funkcija leidžia jums pamatyti puslapį, dar prieš išsaugant pakeitimus į Enciklopediją Lietuvai ir Pasauliui. Visi daro klaidas, mygtukas Kaip atrodys leis jums pastebėti netinkamus pakeitimus ir pasitaisyti. Įsitikinę, kad visi pakeitimai yra būtent tokie kokių jūs ir norite nepamirškite paspausti Išsaugoti. Jūs išsaugojote puslapį ir tik tada pastebėjote įsivėlusią klaidą? Nepanikuokite, jūs bet kada galite iš naujo paspausti mygtuką „redaguoti“.

    Pakeitimų komentaras

    Po redagavimo langu jūs pamatysite komentaro laukelį. Jame galite pakomentuoti savo atliktų keitimų esmę. Tai nėra privaloma, bet naudinga kitiems Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui naudotojams Lithuania wikipedia screenshot with marked comments field.jpg

    Specialūs simboliai

    Redagavimo puslapio apačioje jūs pamatysite visą eilę specialių simbolių, kitų kalbų raidės, dažniausiai naudojamus šablonus. Paspaudus ant tokio simbolio jis bus įterptas į redagavimo lange esantį tekstą.

    Straipsnių autoriai

    Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui straipsniuose autoriai nėra minimi pačiame straipsnyje. Vis dėlto jūs galite pamatyti kuris naudotojas sukūrė ar taisė straipsnį. Visu Viki straipsnių viršuje yra žyma istorija, istorijos puslapyje jūs matysite kas ir kada sukūrė ar prisidėjo prie straipsnio redagavimo.

    Toliau: Formatavimas