Palėpė (teatras)
„Palėpė“ – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) teatras–studija. Įkurtas 1999 m. režisieriaus Olego Kesmino, prieš tai dirbiusio Nacionaliniame dramos teatre.
Istorija
Savo kūrybinį kelią „Palėpė” pradėjo dviem skirtingais pastatymais: modernia pjese - Pėterio Šaferio „Equus” ir Viljamo Šekspyro „Audros” interpretacija, pavadinta „Auditorija 225”. Pirmoji naujai atsiradusios ir tada dar neturėjusios pavadinimo teatro studijos premjera įvyko 2000 m. kovo 9 d., kai publika pirmąkart išvydo „Equus” spektaklį.
VGTU „Palėpės” teatras-studija neturi įprastos teatro salės - vaidinimams yra pritaikytos dvi greta esančias auditorijos. Šiose kamerinėse patalpose, talpinančiose 30-50 žiūrovų, ir yra rodomi teatro vaidinimai, o scenografijai panaudojamos patalpos sienos. Šiuo metu studijos veikloje dalyvauja apie 40-50 žmonių - ne vien VGTU studentų. Daugumos jų studijos ar darbas visiškai nesusiję su menais. Nepaisant to, studijos nariai ne tik vaidina, bet ir patys režisuoja, kuria dekoracijas ir kostiumus, taip pat dirba šviesos ir garso operatoriais, ruošia spektaklių programėles ir afišas.
Teatras-studija „Palėpė” aktyviai dalyvauja užsienyje vykstančiuose tarptautiniuose universitetinių teatrų festivaliuose (Prancūzijoje, Belgijoje, Latvijoje, Graikijoje, Rumunijoje, Maroke, Italijoje, Ispanijoje, Baltarusijoje, Rusijoje), Tarptautiniame vaikų ir jaunimo festivalyje „Mes”. Kartu „Palėpės” nariai ne tik dalyvauja, bet ir aktyviai prisideda organizuodami Tarptautinius universitetų teatrų forumus.
Kasmet teatras sukuria mažiausiai du naujus spektaklius. Per sezoną, kuris tęsiasi nuo rugsėjo iki birželio, parodoma apie 100 spektaklių, iš jų pusę anksčiau sukurtų.
Nuorodos
|