Pandėlio gimnazija

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Pandėlio gimnazija
Pandėlio gimnazija
Gyvenvietė: Pandėlys
Adresas: Panemunio g. 25
Įkurta: 1777 m.
Mokinių skaičius 295 (2013 m.)
Mokytojų skaičius 44 (2013 m.)
Mokyklos direktorė(-ius) Donatas Karaliūnas

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Rokiškio rajono Pandėlio gimnazija – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Pandėlyje (Rokiškio raj.), Panemunio g. 25, vykdanti pradinio, pagrindinio, vidurinio ir papildomo ugdymo programas. Įstaigos kodas 301843565.

Filialai:

  • Lailūnų pradinio ugdymo skyrius;
  • Pandėlio gimnazijos specialiųjų klasių skyrius.

Istorija

Pirmoji Pandėlio mokykla buvo pastatyta 1777 m. prie Pandėlio klebonijos. Pagrindinėse trijose mokyklos grupėse buvo mokoma po kelis mokinius.

Apie antrąją Pandėlio valsčiaus mokyklą 1925 m. pasakojo Stenionių kaimo gyventojas Kazys Melvydas: „1865 m. aš mokiausi šioje mokykloje. Vienas mokytojas mokė 80 vaikų rusiškai kalbėti, skaityti ir rašyti. Mokė dviejuose kambariuose. Kai mokytojas mokė viename kambaryje, tai antrame daugiau pramokę vaikai mokė vieni kitus kalbėti ir skaityti“. Šioje mokykloje buvo mokoma iki 1912 m.

Trečioji Pandėlio dviklasė mokykla pastatyta 1912 m. Iki 1915 m. dėstoma kalba buvo rusų, tik viena mokytoja, Glemžaitė, po vieną pamoką per savaitę mokė lietuviškai kalbėti ir rašyti.

Ketvirtoji Pandėlio mokykla – progimnazija, statyta 1938 m. direktoriaus Felikso Karpavičiaus iniciatyva. Senajame pastate veikė pradinė mokykla su keturiais skyriais. Pastatytoje mokykloje buvo atidarytos I–IV gimnazijos klasės. Čia buvo tik penkių klasių patalpos ir nedideli butai mokyklos direktoriui ir sargui. Po II pasaulinio karo įvedus visuotinį mokymą, pandėliečių vaikai netilpo į esamus pastatus. Esant patalpų trūkumui, Alfonsas Gaška ėme rūpintis dabartinės Pandėlio vidurinės mokyklos statyba. 1958 m. buvo pradėta statyti 800 vietų keturių aukštų Pandėlio vidurinė mokykla.

Direktoriai

Žymūs mokytojai

  • Eleonora Vitkevičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
  • Jūratė Kavoliūnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nuorodos


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 103% (+2938-88=2850 wiki spaudos ženklai).