Pareigūnas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
Lietuvos policijos pareigūnas

Pareigūnas - valdžios, viešojo valdymo funkcijas vykdantis asmuo, turintis atitinkamus oficialius įgaliojimus. Tai gali būti Muitinės, policijos pareigūnas, konsulinis pareigūnas, ikiteisminio tyrimo pareigūnas ir kt.

Lietuva[taisyti]

Pareigūnas pagal LR ATPK - asmuo, nuolat ar laikinai vykdantis valdžios atstovų funkcijas, taip pat valstybinės ar kitų nuosavybės formų įmonėse, įstaigose ar organizacijose nuolat arba laikinai einantis tarnybą, susijusią su organizacinių-tvarkymo ar administracinių-ūkinių pareigų vykdymu, arba tokias pareigas einantis minėtose įmonėse, įstaigose ar organizacijose pagal įgaliojimą (LR administracinių teisės pažeidimų kodeksas, 14 str.). Pareigūnai administracinėn atsakomybėn traukiami už administracinius teisės pažeidimus, susijusius su jų pareigų, vykdymu, taip pat už pažeidimus, susijusius su nesilaikymu nustatytų valdymo tvarkos, valstybinės ir viešosios tvarkos, aplinkos, gyventojų sveikatos apsaugos bei kitų taisyklių, kurių laikymąsi užtikrinti yra jų tarnybinė pareiga[1].

Dauguma policijos, muitinės ir kitų teisėsaugos institucijų darbuotojų yra statutiniai valstybės tarnautojai. Teisėsaugos pareigūnų statusą, priėmimo į tarnybą tvarką, atsakomybę, pareigas ir teises, bei pareigybės aprašymus Lietuvoje nustato Lietuvos vidaus tarnybos statutas, reglamentuojantis Statutinių valstybės tarnautojų veiklą.

Šaltiniai[taisyti]

  1. LR administracinių teisės pažeidimų kodeksas (redakcija aktuali nuo 2010-01-05 iki 2010-03-31)


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius (+2169-0=2169 wiki spaudos ženklai).