Popmuzika

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
(Nukreipta iš puslapio Pop muzika)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Popmuzikos atlikėja Britney Spears
Šis straipsnis yra apie muzikos stilių POP, o ne apie populiariąją muziką. Apie pastarąją žiūrėkite Populiarioji muzika

Popmuzika (arba pop) yra viena iš didžiausių populiariosios muzikos dalių, susidariusi XX amžiuje iš liaudies dainų ir šokių įtakotų "pop kultūros" judėjimo. Ji neretai yra maišoma su populiariąja muzika, nekreipiant dėmesio į jos specifinį stilių, turintį savo požymius ir muzikos skambesį, tolygiai su kitais tokiais kaip dance, rokas, ritmenbliuzas ir kt.

Pop muzika paprastos, lengvos ritmikos. Popmuzikos kūrinių eilės banalios (įprastos temos: meilė, jausmai), dažnai kartojami tie patys žodžiai, priedainis kartais smarkiai kontrastuoja savo melodija su likusiu tekstu. Dainų tematika ir naudojami žodžiai kartojasi iš dainos į dainą. Popmuzika orientuota į mases, nederinama prie specifinių muzikinių skonių ar profesionalumo.

Popmuzikos ribos nėra griežtai apibrėžtos. Dažnai po „pop“ terminu patenka ir poproko, roko, šokių, disko, elektroninės muzikos kūriniai.

Tikslesnė sąvoka[taisyti]

Pop muzika (ši sąvoka, kilusi iš santrumpos "populiari") paprastai yra suprantama, kaip komerciniai muzikos įrašai, dažnai orientuoti į jaunimo rinką, paprastai sudaryti iš santykinai trumpų, paprastų dainų naudojant technologines naujoves gaminti naujus variantus esamoms temoms. Pop muzika labiausiai buvo įtakota kitų formų populiariosios muzikos, bet kaip žanras yra ypač susijusi su rokenrolo vėliau ir roko stiliais.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+23-0=23 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Google paieška
Spausdinti/eksportuoti