Prienų specialioji mokykla

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Prienų specialioji mokykla
Gyvenvietė: Prienai
Adresas: Kęstučio g. 63
Uždaryta (prijungta): 2012 m.
Mokinių skaičius 96
Mokytojų skaičius 35
Mokyklos direktorė(-ius) Danutė Ragienė

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Prienų specialioji mokykla – valstybinė internatinė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Prienuose, Kęstučio g. 63, vykdanti priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir papildomo ugdymo programas lietuvių kalba intelekto sutrikimų bei Kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų turintiesiems vaikams. Įstaigos kodas 190193945. Steigėjas Prienų rajono savivaldybės taryba.

Istorija

1959 metų rudenį Prienuose įkurta nauja švietimo įstaiga – mokykla-internatas Prienų rajono socialiai remtinų ir daugiavaikių šeimų vaikams. Mokykla labai sparčiai augo, joje mokėsi vaikai ne tik iš Prienų, bet ir iš aplinkinių rajonų. Mokykla glaudėsi buvusios septynmetės mokyklos patalpose, todėl mokiniai vienur mokėsi, kitur gyveno.

Pirmasis mokytojų kolektyvas, vadovaujamas mokyklos direktoriaus Kazio Morozo, stengėsi, kad mokiniai turėtų bent minimalias sąlygas gyvenimui ir mokymuisi. Mokinių skaičius nuolat augo. 1960 m. mokėsi 375 mokiniai, dirbo 36 pedagogai. 1960 m. mokykla gavo naujai pastatytą bendrabutį, todėl gyvenimo sąlygos labai pagerėjo.

1961 m. mokyklai ėmė vadovauti direktorius Vytautas Ratinskas. Mokykla buvo aštuonmetė priauganti, turėjo 13 klasių komplektų.

1963 m. mokykloje mokėsi 400 mokinių. Išleista I-oji “mažųjų abiturientų” laida, vadovaujama mokytojo Jono Vaišnoro.

Mokykloje gyvenimas virte virė. Kruopštus ir vaisingas mokytojų ir auklėtojų darbas, būrelių veikla garsino mokyklą rajone ir respublikoje. Mokyklos šokių būrelis dalyvavo respublikinėse Dainų ir šokių šventėse, garsūs respublikoje buvo mokyklos turistai. 1970 m. mokyklos krepšininkės, vadovaujamos mokytojo Gedimino Brazinsko, iškovojo savo amžiaus grupėje I-ąją vietą respublikoje.

1973-1974 mokslo metais nuspręsta mokyklą-internatą perorganizuoti į sanatorinę specialiąją mokyklą vaikams, turintiems judėjimo sutrikimų. Pavasarį kartu su 25-iais abiturientais su mokykla atsisveikino visi jos mokiniai. Mokykloje vyko remontas - ji buvo pritaikyta vaikų su negale gyvenimui ir mokymui.

Nuo 1974-1975 mokslo metų mokykla vadinama Prienų specialioji mokykla-internatas. Čia mokomi ir gydomi vaikai iš visos Lietuvos. Greta mokytojų ir auklėtojų dirba medikai, gydomosios mankštos specialistai. Pirmoji trylikos abiturientų laida išleista jau 1978 m. Paskutinė abiturientų laida išleista 1999 m. Iš viso mokyklą baigė 18 abiturientų laidų.

Nuo 1992 m. mokyklai vadovauja direktorė Danutė Ragienė. Dabar mokykla vadinasi Prienų specialioji mokykla. Pagal vykdomą švietimo reformą ji tapo dešimtmetė. 2000-2001 mokslo metais mokykloje mokėsi 129 mokiniai, dirbo 42 pedagogai ir 15 medicinos darbuotojų, buvo 14 klasių komplektų.

1999 metais Pagal vykdomą Švietimo ir mokslo ministerijos reformą mokykla buvo reorganizuota į pagrindinę mokyklą.

Gyvename turiningai ir smagiai. Mokykloje įvairi popamokinė veikla, vyksta įdomūs renginiai, dažnai svečiuojasi buvę mokiniai, lankosi vaikai iš kitų mokyklų. Dramos studijos ir Kudirkaičių organizacijos nariai draugauja su kitų mokyklų kolektyvais, darbščiųjų rankų būrelį ir chorą lankantys mokiniai ruošia parodas ir koncertus, svečiuojasi kitų rajonų mokyklose.

2012 m. rugsėjo 1 d. prijungta prie Prienų Revuonos pagrindinė mokyklos.

Direktoriai

Žymūs mokytojai

  • Elona Dukynienė, informatika, fizika.Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 100% (+4212-13=4199 wiki spaudos ženklai).