Princas Viljamas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Velso princas Viljamas
Prince William of Wales RAF.jpg
Personal flag of Queen Elizabeth II.svg
Vindzorų dinastija
Visas vardas William Arthur Philip Louis

Gimė 1982 m. birželio 21 d. (41 m.)
Londonas, Anglija

Tėvas Princas Čarlzas
Motina Princesė Diana
Sutuoktinis(-ė) Princesė Kate

Žymūs apdovanojimai
Order Podwiązki
Queen Elizabeth II Golden Jubilee Medal

Vikiteka Princas ViljamasVikiteka
Vaizdas:William and Kate wedding.jpg
Princo Viljamo ir Kate vestuvės

Velso princas Viljamas (William Arthur Philip Louis; g. 1982 m. birželio 21) yra vyriausas Princo Čarlzo ir Princesės Dianos sūnus, Elžbietos II ir Princo Filipo anūkas. Jis antrasis eilėje į Jungtinės Karalystės ir 15 užjūrio teritorijų sostą.

Biografija

Princas Viljamas gimė Švč. Mergelės Marijos ligoninėje Londone, Anglijoje, tapdamas pirmuoju Velso princo Čarlzo ir Velso princesės Dianos sūnumi; trečiuoju karalienės Elžbietos II ir Edinburgo hercogo Filipo anūku.

Pakrikštytas Bekingemo rūmų muzikos salėje 1982 m. rugpjūčio 4 d. Kaip vyriškosios linijos monarchas ir Velso princo sūnus, Viljamas įgijo Jo Karališkosios Didenybės ir Velso princo titulą.

Buvo pranešta, kad būdamas septynerių metų amžiaus, princas teigė norintis užaugęs tapti policininku, kad galėtų saugoti savo motiną, tačiau brolis Princas Haris atsakė: „Ne, tu negali juo būti". Tu privalai būti karaliumi“. [1]

Viljamas mokėsi įvairiose Jungtinės Karalystės mokyklose bei koledžuose. Baigęs mokslus Šv. Andriaus universitete, 2006 m. gruodžio 15 d. įstojo į Karališkąją karo akademiją. Vėliau įgijo leitenanto laipsnį, dalyvavo įvairiose karinėse operacijose.

Šiuo metu Princas Viljamas kartu su savo broliu Princu Hariu aktyviai dalyvauja įvairiose ŽIV/AIDS prevencijai skirtose akcijose, labdaros renginiuose.

2002 m. vasario 2 d. suteiktas Karalienės Elžbietos II auksinio jubiliejaus medalis. 2011 m. balandžio 29 d. vedė mylimąją Kate Middleton.

Šaltiniai


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 101% (+6364-34=6330 wiki spaudos ženklai).