Puolėjas (futbolas)

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Puolėjas (raudona apranga) prabėgo pro gynėjus ir muša įvartį

Puolėjas- futbolo žaidėjo pozicija. Pagrindinis puolėjo tikslas yra įmušti įvartį.

Šiuolaikiniame futbole į aikštę leidžiami 1-4 puolėjai. Dažniausiai 2: vienas žaidžia vienoj linijoj su priešininkų komandos gynėjais (ant nuošalės ribos), o kitas šiek tiek atsitraukęs (popuolėjas) padeda organizuoti atakas, taip pat mušti įvarčius. Dažniausiai pirmuoju žaidžia aukštesnis, tvirtesnio sudėjimo žaidėjas, o popuolėju greitesnis ir techniškesnis.

Centro puolėjai

Pagrindinė centro puolėjų paskirtis yra mušti įvarčius. Centro puolėjai gali žaisti kaip ryšys tarp saugų ir pagrindinio puolėjo (popuolėjo) arba kaip „taikinys“ (angl. target man). Kai kurie žaidėjai žaidžia baudos aikštelėje „ieškodami“ įvarčio.

Žaidėjai, kurie žaidžia „taikinio“ (Target man) pozicijoje, dažniausiai būna aukštesni nei vidutinio ūgio, turi taiklų smūgį ir gerus žaidimo galva įgūdžius. Jie pasinaudodami savo fizinėmis galimybėmis palaiko kamuolį, kol į puolimą įsijungia kiti komandos žaidėjai. Įvarčius dažniausiai muša galva, po kamuolio skersavimo į baudos aikštelę, kamuolį priima nugara į vartus. Tokie žaidėjai yra: Alan Shearer, Joe Jordan, Denis Law, Duncan Ferguson, Peter Crouch ir Fernando Morientes.

Kiti puolėjai pasikliauja savo greičiu. Jiems kamuolys perduodamas pro gynėjų liniją ir jie stengiasi jį pavyti. Tokie žaidėjai yra Hernan Crespo ir Michael Owen.

Patys geriausieji puolėjai gali žaisti abejose pozicijose. Tokiais buvo: Pelé (jaunystėje), Marco van Basten ir Ally McCoist.

Žaidėjai, kurie yra jungtis tarp puolimo ir saugų grandies žaidžia atsitraukę ir naudoja savo puikų aikštės matymą tam, kad sukurtų pavojingas situacijas arba įmuštų patys. Taip žaidžia: Thierry Henry, Wayne Rooney, Raúl ir Edgaras Jankauskas.

Krašto puolėjai

Pastaruoju metu pradeda populiarėti krašto puolėjai. Jie kartu su krašto saugais padeda organizuoti komandos puolimą kraštais. Gavę kamuolį skersuoja jį į baudos aikštelę arba stengiasi su juo prasiveržti pro gynėjus.


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+4292-0=4292 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Google paieška
Spausdinti/eksportuoti