Regionų krepšinio lyga

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
(Nukreipta iš puslapio RKL)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Regionų krepšinio lyga
Regionų krepšinio lyga logo
Sporto šaka Krepšinis
Įkurta 2005 m.
Klubų skaičius 32
Valstybė Lietuva Lietuva
Dabartiniai čempionai Molėtų Ežerūnas-karys

Regionų Krepšinio lyga arba RKL yra trečia pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lyga. RKL savo veiklą pradėjo 2005 m., kai iki tol egzistavusi antroji pagal pajėgumą Lietuvoje krepšinio lyga - LKAL buvo reformuota į NKL ir Regionų krepšinio lygą.

Geografiniu principu lyga kartu su NKL, Regionų krepšinio lyga apima visą Lietuvą. Lygoje žaidžia 32 šalies komandos iš 28 skirtingų miestų ir miestelių. Komandos suskirstytos į keturis regionus: Aukštaitijos, Žemaitijos, Suvalkijos ir Vidurio kuriuose žais po 8 krepšinio klubus. 2007-2008 m. sezone klubai buvo suskirstyti į Rytų ir Vakarų regionus. Tą sezoną abiejuose regionuose žaidė po 14 klubų.

Startinį 2005-2006 m. sezoną pirmaisiais RKL čempionais tapo Mažeikių „Mažeikiai“ krepšinio klubas. 2006-2007 m. sezoną RKL triumfavo Utenos „Juventus“ krepšinio komanda.

2007-2008 m. trečiaisiais RKL čempionais tapo Šiaulių „ABRO-Saulė“ įveikę Plungės „SM-Inesa“ klubą. Trečią vietą iškovojo Biržų „Rinkuškių alus“ įveikę Radviliškio „Radviliškis“[1].

2008-2009 m. RKL čempionais tapo Radviliškio „Radviliškis“, kuris vėliau pateko ir į NKL čempionatą. Radviliškio vietą čempionate užėmė Molėtų „Ežerūno-Kario“ klubas.

2009-2010 m. RKL čempionais tapo Molėtų „Ežerūno-Kario“ klubas, kuris finalo serijoje iki trijų pergalių 3:2 įveikė Plungės „Sporto mokyklą“. Trečią vietą iškovojo Raseinių „Raseiniai“ įveikę Panevėžio „Bangenės-Aiveros“ klubą.

Nuorodos[taisyti]

  1. http://krepsinis.net/news.php?news_id=77817 krepsinis.net: RKL čempione tapo Šiaulių „ABRO-Saulė“Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+44-0=44 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Google paieška
Spausdinti/eksportuoti