Respublikiniai renginiai

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Turinys

2019-2020 mokslo metai

Vienuoliktokai – „Kalėdos mokslo pasauly“ konkurso nugalėtojai Kartais patys geriausi sprendimai ateina pačiomis netikėčiausiomis aplinkybėmis. Taip ir nutiko! Vieną lapkričio dieną vakare benaršant „Facebook“ akys užkliuvo už Kauno technologijos universiteto studentų mokslinės draugijos (KTU SMD) organizuojamo konkurso „Kalėdos mokslo pasauly“ ir mes, keturi vienuoliktokai, padedami chemijos mokytojos nusprendėme sudalyvauti ir laimėjome.

Konkurso taisyklės reikalavo sukurti eksperimentą, kuris vienaip ar kitaip yra susijęs su Kalėdomis. Nusprendėme iš pieno gaminti kalėdinius žaisliukus. Virinome pieną, maišėme jį su actu, gautą tyrę sausinome, lipdėme ir formavome žaisliukus, kuriuos po kelių dienų nudažėme ir pakabinome ant mūsų „cheminės eglutės“. Darbavomes keturiese: aš, Renaldas ir Austėja gaminome žaisliukus, o Vakarė filmavo, patarinėjo ir montavo mūsų darbą į vieną gražų filmuką. Sukurtą filmuką išsiuntėme organizatoriams. Vėliau mūsų ir kitų mokyklų filmukai buvo patalpinti socialiniame tinklalapyje „Facebook“ KTU SMD konkurso puslapyje, kur prasidėjo kita konkurso dalis – balsavimas. Aktyviai rinkome balsus, dalinomės ir nepraradome vilties, kad galime laimėti. Tačiau balsai lėmė tik 50% laimėjimo tikimybės, nes likę 50% buvo skiriami pačių organizatorių už originalumą, estetiškumą ir t.t. Gruodžio 18 dieną jau šokinėjome iš laimės, nes buvome paskelbti nugalėtojais. Surinkome 1930 balsų, tad likome antri, tačiau KTU SMD mus įvertino aukščiausiu balu – 8,21. Laimėjome įdomų ir naudingą prizą ne tik mums visiems dariusiems, tačiau ir visai mokyklai: KTU SMD atvyks į mūsų mokyklą ir pademonstruos „Įdomiųjų eksperimentų“ programą!

Projektas Kalėdiniai žaisliukai

Kiekviena patirtis yra naudinga ir įdomi, tačiau dar prasmingiau yra tada, kai ji siejasi su dalykais, kuriais domimės. Džiaugiamės, kad galėjome žengti už mokyklinio suolo ribų ir išbandyti save. Taip pat nuoširdžiai dėkojame savo chemijos mokytojai, kuri mus palaikė ir padėjo, bei visai Linkuvos gimnazijos bendruomenei, kuri prisidėjo prie mūsų kalėdinio stebuklo balsuodama!

Skirmantė Juškaitė 3ga

2018-2019 mokslo metai

„L‘amour change le monde! – Meilė keičia pasaulį!“

Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijoje vyko 11-tas respublikinis prancūziškų dainų festivalis-konkursas 2019.

Balandžio 12 d. Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijoje vyko 11-tas respublikinis prancūziškų dainų festivalis-konkursas „L‘amour change le monde! – Meilė keičia pasaulį! 3g klasės moksleivė Marija Kacilevičiūtė šiemet buvo išrinkta geriausia soliste 9–12 klasių kategorijoje. Marija apdovanota Grand Prix bei Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos laureato diplomu ir dviejų savaičių kelione į Pietų Prancūziją. Sveikinimai Marijai Kacilevičiūtei.

Prancūzų kalbos mokytoja Rima Stapušaitienė

MMB „Beluka“ Šiaulių regioninėje MMB mugėje

MMB „Beluka“ Šiaulių regioninėje MMB mugėje
Linkuvos gimnazijos MMB „Beluka“ savo veiklą pradėjo 2018-10-15 prisidėdama prie gimnazijos 100-mečio minėjimo – mes, „Beluka“ nariai, ėmėme prekiauti magnetukais, rašikliais, saldainiais. Užsidirbę pradinį kapitalą, pratęsėme savo veiklą gamindami muiliukus. „Kaziuko“ mugėje muiliukai buvo išgraibstyti, todėl nutarėme juos pristatyti ir moksleivių mokomųjų bendrovių mugėje Šiauliuose. Muiliukų savikaina buvo 68 euro centai, todėl mes siūlėme juos įsigyti po 1 eurą.

MMB „Beluka“ prezidentas Benas Lebeda pristatė bendrovės veiklą vertinimo komisijai, pirkėjai taip pat išsakė daug puikių atsiliepimų apie mūsų produktą. Visos moksleivių mokomosios bendrovės buvo apdovanotos ir nominuotos. Mūsų MMB „Beluka“ nebuvo nominuota, bet tikrai neatrodėme prasčiau nei Klaipėdos ar Šiaulių gimnazijų moksleiviai, nors mūsų MMB „Beluka“ pirmą kartą dalyvavo mugėje. Mugėje pasisėmėme nemažai idėjų, kurias žadame pritaikyti savo veikloje.

Įspūdžiai iš MMB mugės:

Akvilė: Mugė padarė didelį įspūdį. Kilo daug idėjų kurti verslą.

Liveta: Man mugė buvo nuostabi, nes joje sutikau daug talentingų bei verslumo gyslelę turinčių jaunuolių. Idėjų pasisemti tikrai buvo kur...

Lukas: Mugė man davė naujos patirties, paskatino kurti kažką naujo ir būti verslesniam.

Gabija: Man ši išvyka labai patiko, nes galėjau pabendrauti su įdomiais žmonėmis, kilo naujų idėjų, kurias galbūt kada nors įgyvendinsiu. Šios išvykos metu įgavau patirties ir supratau, kad verslas - tai didelė atsakomybė.

Mes apie verslą susidarėme tokią nuomonę: jei yra puiki idėja -gyventi galima visada. Akivaizdu, kad ji gimtų ir imtų gyventi, reikia įdėti daug darbo, nuoširdumo, meilės. Tada tau nieko netrūks. Kad ši mintis teisinga, mes bandėm įrodyti ir savo produkcija – sagėmis ir muiliukais, kurie buvo pagaminti pačių rankomis. Nėra nieko geriau kaip savo rankų darbas...

Mugėje pamatėme daug puikių dalykų, tikrai buvo verta važiuoti ir pamatyti viską savo akimis. Grįžome nusiteikę ryžtingai - reikia nusitverti gerą idėją ir imtis ją įgyvendinti taip, kad visi liktų nustebinti. Nors esame iš mažo miestelio, bet susibūrę į draugišką komandą mes galime tikrai daug. Svarbiausia - būti vieninga komanda, kuri atlaiko kritiką, priešišką nuomonę, įvairias kalbas, net negandas. Dėkojame gimnazijos administracijai už suteiktą galimybę dalyvauti mugėje.

Dėkojame mokytojai Romai už pagalbą gaminant produktą.

Mes, MMB „Beluka“ nariai, jaučiamės nuostabiai, nes vieninteliai rajone esame įkūrę mokinių mokomąją bendrovę. Jei ne LJA ir ne ekonomikos mokytojos skatinimas, tikriausiai ir šiandien nežinotume, nuo ko pradėti verslą.

MMB „Beluka“ narė Samanta Jesiūnaitė

Festivalio-konkurso „Žalia nata“ nominantai

Linkuvos gimnazijos merginų ansamblis ir instrumentinė grupė- Instrumentinio-vokalinio muzikavimo festivalio-konkurso „ŽALIA NATA“ nominantai už pavasariškos nuotaikos perteikimą

Respublikinėje lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje III vieta

Marija Kacilevičiūtė – respublikinės lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados prizininkė


„Iš duonos kvapo ir miškų giesmės /Kalba gimtoji lūposna įdėta “, - tokiais J.Degutytės žodžiais renginio vedėjai pasitiko Lietuvos ir užsienio mokyklų moksleivius, susirinkusius į 10-ąją lietuvių kalbos ir literatūros respublikinę olimpiadą Kaune, kurioje Pakruojo rajono 11-12 klasių mokiniams atstovavo Linkuvos gimnazijos 3g klasės mokinė Marija Kacilevičiūtė. Ne tik atstovavo, bet puikiai pasirodė užimdama trečiąją vietą. 2018 m. olimpiadoje 9-10 klasių grupėje Marija užėmė 2-ąją vietą, o šiais metais, būdama tik vienuoliktokė, kovėsi su dvyliktokais, todėl užimta trečia vieta labai džiugina ir teikia vilčių kitiems metams. Mokiniai turėjo atlikti testo užduotis ir parodyti ne tik lietuvių kalbos žinias, bet ir literatūros. Taip pat reikėjo parašyti esė. Mokiniai esė rašė pagal Hermano Hesės romano „Stepių vilkas“ žodžius apie atsiskyrėliškumą, vienišumą.

Šventė buvo puikiai organizuota. Nors mokiniai buvo pavargę, bet vakare vis tiek surado jėgų ir lankėsi Kauno filharmonijoje ir klausėsi simfoninio orkestro parengtos programos „Muzika sielai“. Aišku, kad su virpuliu laukėme rezultatų. Juk varžytis su vyresniais, kurie jau baigia 12 klasės kursą, Marijai, tik vienuoliktokei, buvo nelengva, todėl užimta trečia vieta labai pradžiugino. Maloniai nustebino ne tik gautos dovanos (momentinis foto aparatas), bet ir iškilmingai skambėjusi pučiamųjų orkestro atliekama muzika bei didžiulis olimpiados dalyviams skirtas tortas.

Ko reikia, kad taptum respublikinės olimpiados prizininku? Daug ko: apsiskaitymo, žinių, gebėjimo samprotauti įvairiomis temomis ir pasiremti literatūra. Reikia sistemingo kruopštaus darbo ir didelio didelio noro, reikia, kad pačiam mokiniui būtų įdomu. Kaip sako Marija, kuriai veiklos netrūksta, „Man įdomu ruoštis, daug sužinau įdomių dalykų ir apie kalbą, ir apie literatūrą.“ Džiaugiuosi savo mokinės sėkme ir linkiu neprarasti noro tobulėti ir parodyti, kad ir provincijoje yra puikių, žingeidžių mokinių.

Lietuvių kalbos mokytoja Rasa Ašmenavičienė


Vasario 19 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje vykusioje respublikinėje mokslininkų, mokytojų, dvasininkų ir mokinių konferencijoje „Žmogaus ekologija“ mūsų gimnazistės pristatė savo tiriamuosius projektinius darbus.

„Niekas taip nepadeda kurti ateities, kaip drąsios svajonės....“

Šis renginys jau vyksta keletą metų. Gimnazistai yra gavę „Metų lyderė“, „Metų talentas“, „Metų gimnazistė“, „Metų valia“, „Metų aktyvistė“, „Metų sportas“, „Metų meistriškumas“, „Metų balsai“, „Metų balsas“, „Metų tortų torts“ nominacijas.

Linkuvos gimnazijos mokiniai projekto „100 idėjų Lietuvai“ finaliniame etape!

Mūsų mokinių idėjos:

  • Išpildyti nors vieną sunkiai sergančių vaikų norą.
  • Nemokamas viešasis transportas mokiniams.
  • Įsteigti daugiau vandens apartų miestuose ir kaimuose.
  • Steigti daugiau jaunimo centrų, kurie skatintų jaunimą skleistis, kalbėti, ugdytų kūrybiškumą, rengtų keliones.
  • Įrengti daugiau nemokamų vasaros stovyklų Lietuvoje.
  • Internetinis forumas Lietuvos jaunimui.
  • Savaitgaliais mokiniams neužduoti namų darbų.
  • Suteikti laisvę nuomonės reiškimui, nepaisant kas ją reiškia.

2017-2018 mokslo metai

Lietuvos mokinių technologijų olimpiada

2018 balandžio 20–21 dienomis Šiauliuose vyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiada. Pakruojo rajonui atstovavo mūsų mokyklos abiturientė Živilė Aušraitė. Olimpiadoje dalyvavo 105 mokiniai iš visos Lietuvos. Mokiniams buvo pateiktos užduotys ir kūrybinėse dirbtuvėse olimpiados dalyviai darbavosi penkias valandas. Po įtemptos darbo dienos ir sočios vakarienės mokiniams buvo pasiūlytos penkios veiklos. Živilė pasirinko veido priežiūros užsiėmimą, kuriame iki vėlumos Šiaulių profesinio centro rengimo mokytoja demonstravo veido valymo ir priežiūros subtilybes.

Sekančią dieną, po pusryčių, mokiniai ir mokytojai peržiūrėjo sukurtų darbų parodą. Dešimčiai darbų buvo skirtos nominacijos. Nominaciją „Už dvasinių vertybių puoselėjimą ir pateikimą“ gavo mūsų gimnazijos atstovė Živilė.

Technologijų mokytoja Roma Kaupaitė-Balnionienė


Konferencija „Mano Lietuvos šimtmetis: nuo savivaldos iki kasdienio gyvenimo“

Gražų 2018 m. balandžio 13 d. rytą, po ilgo darbo ir ruošimosi, išvykome į Šiaulių universitetą. Šiemet ŠU bibliotekoje įvyko tarptautinė 8, 9–12 klasių mokinių istorijos konferencija pavadinimu „Mano Lietuvos šimtmetis: nuo savivaldos iki kasdienio gyvenimo“. Konferencijoje dalyvavo Linkuvos gimnazijos 1ga klasės mokinės: Agnė Armonavičiūtė, Skirmantė Juškaitė ir Austėja Leimontaitė. Nuvykus į konferencijos vietą, mus pasitiko erdvi ir moderni universiteto biblioteka. Iš pat pradžių vyko konferencijos atidarymas, sveikinimo kalbas sakė įvairūs žmonės, tarp jų ir seimo narys Stasys Tumėnas visai nesenai lankęsis mūsų mokykloje.

Mūsų pristatymo tema – „Nuo carizmo iki laisvos Lietuvos. Linkuvos istorija“. Laikotarpis, kurį mes pristatėme, apėmė apie 100 metų, o šiemet Lietuvai ir mūsų mokyklai tai – simbolinis ir prasmingas skaičius. Per 100 metų Lietuvoje nutiko visko: uždrausta spauda lietuviškais rašmenimis, lietuviškų mokyklų nebuvimas, partizaninis karas ir, galiausiai, siekis atkurti nepriklausomą Lietuvos valstybę. Atsižvelgdamos į tai, sukūrėme pristatymą, kuriame pasakojame Linkuvos istoriją per tam tikras grupes žmonių, kurie prisidėjo prie Lietuvos valstybingumo puoselėjimo ir nepriklausomybės atgavimo.

Padėka

Visas procesas ruošiant pristatymą leido geriau suprasti Lietuvos praeitį ir mūsų krašto istoriją. Temos atskleidimas leido mums sužinoti naujų faktų apie Linkuvos krašto istoriją. Šiais atradimais mes pasidalinome konferencijoje, kuri mums paliko labai gerą įspūdį. Konferencijos metu išgirdome įdomių ir originalių kitų mokinių pranešimų. Taip pat galime pasididžiuoti, jog mums pasisekė – užėmėme III-ąją vietą! Tikimės, kad šios žinios, kurias įgijome, pravers mums ateityje.

1ga klasės mokinė: Skirmantė Juškaitė.

Nuskambėjo „Dainų dainelė“ 2018

“Dainų Dainelė” Vilniuje, LRT LT, 2018 m. balandžio 14 m.


Tarptautinė užsienio kalbų konferencija „Graži šalis gražiame pasaulyje“

Marija Kacilevičiūtė – tarptautinės bendrojo ugdymo mokyklų ir mokytojų ir 8, 9–12 (I-IV gimnazijos) klasių mokinių užsienio kalbų konferencijos nugalėtoja.

Linkuvos gimnazijos mokiniai džiugina savo puikiais pasiekimais rajoninėse ir respublikinėse olimpiadose. Jie puikiai paruošia ir skaito pranešimus anglų kalba ir tarptautinėse konferencijose. Kovo 29 dieną, Kaune, Lietuvos sveikatos ir mokslų universiteto gimnazijoje, vykusioje tarptautinėje 8, 9–12 (I–IV gimnazinių) klasių mokinių konferencijoje pranešimus anglų kalba skaitė ir mūsų gimnazijos mokinės: Gabrielė Meškonytė (8a), Vakarė Aušraitė (1ga), Marija Kacilevičiūtė (2g). Sunkus ir atsakingas darbas buvo įvertintas ir Marija Kacilevičiūtė gavo apdovanojimą už geriausiai paruoštą pranešimą anglų kalba. Iš 60 žodinių pranešimų, ir 20 stendinių buvo išrinkti tik 8 geriausi.

Labai džiugina ir jauniausiųjų dalyvių grupei priklausiusių Gabrielės Meškonytės (8a) ir Vakarės Aušraitės (1ga) perskaityti pranešimai anglų kalba ir aktyvus dalyvavimas diskusijose.

Labai džiaugiuosi mergaitėmis ir tikiuosi, kad jų noras tobulėti ir dalyvauti neišblės ir kitais metais.

Anglų kalbos mokytoja Laura Prancelevičienė

Marija Kacilevičiūtė – respublikinės lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados prizininkė 2018

Cquote2.png

Kad Linkuvos gimnazijos mokiniai laimi prizines vietas rajoniniuose įvairių dalykų olimpiadų turuose, nieko nestebina, bet kad taip pasisektų respublikinėje olimpiadoje, nelengva patikėti. Juk Kaune į olimpiadą, kuri vyko kovo 9–10 dienomis, susirinko 126 geriausi 9–12 klasių mokiniai, kurie išbandė jėgas rašydami esė ir atlikdami testo užduotis. Bet tikrovė yra tokia – Marija Kacilevičiūtė, 2g klasės mokinė, ne tik pateko į respublikinį turą, bet pirmą kartą Linkuvos gimnazijos istorijoje tapo prizininke – užėmė antrąją vietą ir buvo apdovanota Švietimo ir mokslo ministerijos II laipsnio diplomu, medaliu ir planšetiniu kompiuteriu. Kad taip pasisektų, neužtenka tik pamokose įgytų žinių, reikia dirbti papildomai. Marija pasistengė ir jos pastangos buvo įvertintos.

Pakankamai gerai pasirodė ir Ieva Kulkytė, 4gb klasės mokinė. Kaip sakė olimpiados organizatoriai, laimėjo visi, kurie jau pateko į olimpiadą. Vadinasi, ir Ievą galime sveikinti, juk išmėgintos jėgos varžantis su geriausiais Licėjaus ir kitų prestižinių mokyklų mokiniais.

Didžiuojamės abiem mergaitėm ir linkim Ievai sėkmės laikant egzaminus, o Marijai ir toliau dirbti ir stengtis gerai pasirodyti ateityje. Smagu, kad mokiniai gali džiaugtis ne tik savo asmenine sėkme, bet gali įkvėpti ir kitus pasitikėti savo jėgomis ir garsinti Linkuvos gimnazijos vardą.


Lietuvių kalbos mokytoja Rasytė Ašmenavičienė

Cquote1.png

2016-2017 mokslo metai

Respublikinis prancūziškų dainų festivalis Šeduvoje 2017 m.

Balandžio pirmąjį penktadienį (7 dieną) Šeduvos gimnazijoje jau 9-tą kartą nuskambėjo prancūziškos dainos. Čia vyko respublikinis prancūziškos dainos festivalis-konkursas „L‘amour change le monde!“ („Meilė keičia pasaulį!“). Šiemet į festivalį atvyko atlikėjai iš 21 Lietuvos mokyklos. Šventėje dalyvavo mokiniai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kėdainių, Šiaulių, Panevėžio, Pasvalio, Anykščių, Radviliškio, Alytaus, Pakruojo rajonų ir miestų.

Mūsų gimnazijos merginų vokalinis ansamblis 9–12 klasių grupėje ansamblių kategorijoje laimėjo II vietą ir buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos Švietimo ir Mokslo ministerijos II laipsnio Diplomu. Senjorų klubo „Šeduvos svajokliai“ atstovei patiko ansamblio atliekama daina „La Seine“ ir apranga, todėl merginos laimėjo šio klubo įsteigtą saldųjį prizą.

Šiame festivalyje – konkurse dalyvavo Aurėja Dzevečkaitė, Eglė Mickeliūnaitė, Gabija Vitkauskaitė, Marija Kacilevičiūtė, Irmantė Samuitytė, Aurinta Žvirblytė, Austėja Makarevičiūtė, Emilija Pukevičiūtė, Rosita Vaškaitė, Ieva Ožiūnaitė. Dalyves konkursui ruošė mokytojos Daiva Kacilevičienė, Vaiva Klupšienė, Nijolė Mikalajūnienė, Rima Stapušaitienė.

Prancūzų kalbos mokytoja Rima Stapušaitienė

Linkuvos gimnazistėms – kelialapis į respublikinį konkurso finalą

Cquote2.png

Šiaulių Povilo Višinskio bibliotekoje 15-ąjį kartą vyko apskrities moksleivių teisinių žinių „TEMIDĖ 2017“ konkursas. Mūsų rajonui jame atstovavusi Linkuvos gimnazijos komanda „TEISINGUMO BALSAS“ – konkurso nugalėtoja.


„Sveiki visi penkioliktąjį kartą susirinkę į tradicinį Šiaulių apskrities moksleivių teisinių žinių konkursą – „TEMIDË 2017“,- dalyvius ir palaikymo komandas bibliotekos menėje sveikino renginio vedėja – Šiaulių AVPK Viešosios tarnybos Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė

Neringa Dainauskienė. Žiuri komisija autoritetinga : Šiaulių AVPK Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos poskyrio viršininkas Tautvydas Urbonavičius, apygardos prokuratūros atstovė Rasa Valančienė, Specialiųjų tyrimų tarnybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė Rita Šikšnienė, Lietuvos teisininkų draugijos atstovė Eglė Šimkevičienė, kiti pareigūnai.

Burtų keliu ištrauktas prisistatymo numeris – palankus mūsų komandai. Jau įvertinus joniškiečių „TIESIAI - ŠVIESIAI“, radviliškiečių „KELYJE“, raseiniškių „TEISININKŲ BŪRELIO“, Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijos „TEISINGUMO KALVIŲ“ stipriąsias ir silpnąsias puses, į sceną prisistatymui pakilo Linkuvos gimnazisčių komanda.

Ne kartą girdėta Iljos Aksionovo „Ačiū, kad esi šalia“ daina linkuviečių prisistatyme nuskambėjo labai šiltai ir nuoširdžiai. Gimnazisčių Emilijos Pūkevičiūtės, Ievos Kulkytės, Šarlinos Milašiūtės, Monikos Barisaitės, Marijos Kacilevičiūtės delnuose - mokslo žinių šviesą simbolizuojančios liepsnelės. Trečiąkart konkurse dalyvaujanti komandos kapitonė Marija Kacilevičiūtė nesiblaškydama įveikė su „Apgaulės“ akiniais skirtą užduotį.

Antrojoje konkurso užduotyje -„Protų mūšyje“ – dvidešimt trys klausimai. Nuo paprastų, tokių kaip „Įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės“ ir ganėtinai suktų, demonstruotų vaizdo klipe, – pastabumui patikrinti...

Marija Kacilevičiūtė, Emilija Pukevičiūtė, Monika Barisaitė, Šarlina Milašiūtė, Ieva Kulkytė ir mokytoja Nijolė Mikalajūnienė

„Kad mes nugalėtojos, patikėjome tik tuomet, kai išgirdome vardinant dvi prizininkių komandas“,- plojimais ir griausmingomis ovacijomis dalyviai ir svečiai sutiko žinią, jog penkioliktojo Šiaulių apskrities moksleivių teisinių žinių nugalėtojos – Linkuvos gimnazistės! „Jau trečius metus mes čia – nepalaužiama dvasia. Kaip smagu visus matyti ir jėgas čia išbandyti. Būkite visi laimingi, savo žiniomis turtingi. Ačiū Jums“,- komandos atsisveikinimą vainikavo komandos dalyvės, Linkuvos gimnazistės Emilijos Pūkevičiūtės sukurtos eilės ir muzika, kurios melodijai pritarė draugės. „TEMIDĖ 2017“ konkurso nugalėtojas – Linkuvos gimnazistes pasveikino Šiaulių AVPK Pakruojo PK Veiklos skyriaus tyrėja (bendruomenė pareigūnė) Nida Mažeikaitė.

Balandžio 28 -ąją geriausiai teisines žinias Šiaulių apskrityje žinančios linkuvietės garsiajame Panevėžio Juozo Miltinio teatre finaliniame ture susirungs su šauniausiomis Lietuvos moksleivių komandomis.


Algis Padora

Cquote1.png


XV-oji respublikinė 6–12 klasių ekologinė konferencija „Gamta šalia mūsų 2“

Anksčiau gamta baugino žmogų, o dabar žmogus baugina gamtą. Žakas Yvas Kusto

Embl konf 2017.png

2017-02-24 Linkuvos gimnazijoje vyko XV-oji respublikinė 6–12 klasių ekologinė konferencija „Gamta šalia mūsų 2“. Joje dalyvavo profesorė dr. Asta Klimienė (KU botanikos sodas), dr. Inga Matijošytė (VU biotechnologijos institutas), Marius Rakauskas (LEU), Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos, Lygumų pagrindinės mokyklos, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos, Linkuvos gimnazijos, Rozalimo pagrindinės mokyklos, Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos, Žeimelio gimnazijos moksleiviai ir mokytojai.


2017 m. vasario 24 d. Seimo narys lankėsi XV respublikinėje 6–12 klasių ekologinėje konferencijoje „Gamta šalia mūsų 2“, vykusioje Linkuvos gimnazijoje

Cquote2.png

Įdomius ir mokslinius pranešimus skaitė moksleiviai iš Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos, Lygumų pagrindinės mokyklos, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos, Linkuvos gimnazijos, Rozalimo pagrindinės mokyklos, Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos. Pranešimai parodė, kad moksleiviai domisi chemija, biologija, biotechnologijomis, ekologija, jie atlieka ir gyventojams svarbius mokslinius tyrimus (pvz., tiria nitratų kiekį šulinio geriamajame vandenyje).

Seimo narys Stasys Tumėnas palygino ankstesnius ir naujausius moksleivių tyrimus, atkreipė dėmesį, kad gamta nėra šalia mūsų, mes esame gamtoje. Jis išskyrė puikų pavyzdį, kurį jauniesiems tyrėjams parodė konferencijoje dalyvavusi KU profesorė dr. Asta Klimienė, VU Biotechnologijos instituto mokslininkė dr. Inga Matijošytė. Seimo narys knygomis apdovanojo visus mokytojus, kuriems palinkėjo tęsti prasmingą darbą.


Tekstą parengė ir fotografavo LR Seimo nario padėjėjas-sekretorius N. Brazauskas

Cquote1.png


Širdyje turime būti ekologiški

- mintis iš Linkuvos gimnazijoje vykusios konferencijos „Gamta šalia mūsų 2“.

Cquote2.png

Galvoju, kad aš toks esu.


Seimo nario Vitalijaus Gailiaus padėjėjas, Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narys Gintaras Šurna

Cquote1.png


Konferencijoje mokiniai pristatė savo gamintą limonadą

Cquote2.png

Linkuvos gimnazijoje vyko XV-oji respublikinė 6–12 klasių ekologinė konferencija „Gamta šalia mūsų – 2“. Gimnazijos direktorius Vaclovas Stapušaitis džiaugėsi, kad pirmą kartą 1999-aisiais surengta konferencija tapo tradiciniu renginiu, o mokinių domėjimasis supančia gamta – tik auga, dar mokyklos suole atliekami vis gilesni ir įdomesni tyrimai.

Mokinių pranešimų klausėsi Klaipėdos universiteto botanikos sodo direktorė, profesorė dr. Asta Klimienė, Vilniaus universiteto biotechnologijos instituto taikomosios biokatalizės sektoriaus vadovė dr. Inga Matijošytė. I. Matijošytės atmintyje išlikę prisiminimai iš pirmųjų tyrimų, kuriuos atliko su ilgamete chemijos mokytoja Bernadeta Dičpetriene. Mokinių tyrimais stebėjosi ekologė Kazimiera Klabienė, tarybos narys, seimo nario Vitalijaus Gailiaus padėjėjas Gintaras Šurna, švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Jaraitė, Pakruojo miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Virginijus Kacilevičius.

Konferencijoje net teko padegustuoti mokinių gaminto limonado! Kraštiečių nepamiršo ir seimo narys, docentas, humanitarinių mokslų daktaras Stasys Tumėnas, kuris džiaugėsi moksleiviais ir jų gamtos rūpesčiu: „Bėgant metams jūsų susidomėjimas ekologija ne tik neblėsta neblėsta, jūs tampate sąmoningesni, galvojate, kaip galite prisidėti prie aplinkos tausojimo, norite gyventi sveikai ir ekologiškai“. Savo tyrimus pristatė ir pranešimus skaitė Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos, Lygumų pagrindinės mokyklos, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos, Linkuvos gimnazijos, Rozalimo pagrindinės mokyklos, Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos, Žeimelio gimnazijos moksleiviai ir mokytojai.


„Atžalynietės“ pristatė fermentuoto gėrimo gamybos procesą, ir visus pavaišino savo gamintu limonadu ir ekologiška gira. Linkuvos gimnazijos mokiniai, ištyrę nitratų kiekį geriamajame vandenyje įrodė, kad net 3 šulinių pasirinktoje gatvėje vanduo nebetinkamas naudojimui, o mokinės Rosita Vaškaitė ir Karolina Martišiūtė kalbėjo apie gamtos reikšmę literatūroje – švari aplinka ne tik sveika, bet ir skatinanti kūrybą… „Žemynos“ pagrindinės mokyklos moksleivės kvietė visus prisijungti prie gražios akcijos – „10 tūkstančių žingsnių per dieną“, kasdien įvykdžius tokią „misiją“ ne tik jausiesi sveikesnis ir žvalesnis, bet ir prisidėsi prie aplinkos tausojimo – nedideliems atstumams nebereikės automobilio. Žeimelio gimnazistė Gabrielė Dzindulytė atliko apklausą ir pasidomėjo, ar bendramoksliai naudoja vaistinius augalus, mokinė pristatė vaistinių augalų naudą žmogui, rekomendavo, kokius rinktis, skundžiantis sveikatos problemomis. Svečiai iš Kupiškio pristatė savo progimnazijos gamtosauginę veiklą. Lygumietės tyrė, kaip pipirnių sėklų daigumą veikia skirtingos aplinkos sąlygos. Pastebėta, jog tik vandeniu laistomos sėklos sudygsta, o išbandyti gaivieji ir alkoholiniai gėrimai jas pažeidžia, kaip ir žmogaus organizmą. Rozalimo pagrindinės mokyklos moksleiviai apklausė gyventojus apie jų namuose įrengtus šildymo įrengimus – net 75% apklaustųjų svarbu, kad šildymo katilai būtų kuo mažiau kenksmingi aplinkai. Į savo gimnaziją grįžo ir buvęs mokinys, dabar 2 kurso Lietuvos edukologijos universiteto biologijos pedagogikos studentas Marius Rakauskas, kuris apžvelgė savo praktiką, atliktą Kuršių Nerijoje.

Susirinkusieji susipažino su biotechnologijomis, klimato kaita Lietuvoje pagal fenologinius stebėjimus, diskutavo, kaip tausoti aplinką. Mokiniai pripažino, kad jau mokyklos suole galima atlikti reikšmingų tyrimų, o gautus rezultatus pritaikyti kasdienybėje, kas leidžia ir sutaupyti, ir jaustis žvalesniam


„Auksinė varpa“ Simona Lipskytė

Cquote1.png


Šaltiniai

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Emilija Stanevičienė – autorius ir redaktorius – 100% (+31441-42=31399 wiki spaudos ženklai).