Riešės pagrindinė mokykla

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Vilniaus rajono
Riešės pagrindinė mokykla
Gyvenvietė: Didžioji Riešė
Adresas: Mokyklos g. 19
Įkurta: 1864 m.
Mokinių skaičius 62 (2013 m.)
Mokytojų skaičius 18 (2013 m.)
Mokyklos direktorė(-ius) Danutė Ralovec

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Vilniaus rajono Riešės pagrindinė mokykla – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Vilniaus raj., Didžiojoje Riešėje, Mokyklos g. 19, vykdanti priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir papildomo ugdymo programas lenkų kalba. Įstaigos kodas 191319845. Steigėjas Vilniaus rajono savivaldybės taryba.

Istorija[taisyti]

Archyviniai duomenys rodo, kad mokykla Riešėje buvo įkurta 1864 m. Prieš Antrąjį pasaulinį karą mokykla buvo įsikūrusi tame pačiame pastate kur ir seniūnija. 1939 m. buvo pastatytas naujas pastatas su erdviomis klasėmis ir dideliais langais. Deja, vaikai neilgai džiaugėsi nauja mokykla. Prasidėjus karui, vokiečiai ją pavertė grūdų sandėliu, o 1944 m. traukdamiesi pastatą sudegino. Po karo mokykla buvo įkurta Sluščiznos palivarke, vėliau pavadintame Kalino kaimu. Buvo mokoma rusų kalba. 1952 m., kai Taraškevičių šeima buvo išvežta į Sibirą, mokyklą perkėlė į jų namą.

Vietiniai gyventojai siekė, kad vaikai būtų mokomi gimtąja kalba. Buvo įkurtos lietuviškos bei lenkiškos klasės ir mokykla tapo trikalbe.

1960-1984 m. mokyklai vadovavusi Praskovja Ustinova siekė, kad būtų pastatyta nauja mokykla, tačiau buvo pastatytas tik priestatas. 1965 m. gruodžio 11 d. įvyko mokyklos atidarymas. Tik pradinės klasės glaudėsi sename mediniame pastate. 1998 m. mokyklai atiduotas darželio pastatas, kuriame dabar mokosi pradinių klasių mokiniai. 2003 m. prie mokyklos pastatytas priestatas.

Direktoriai[taisyti]


Nuorodos[taisyti]

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 102% (+2474-59=2415 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Meniu
Įrankiai
Vikipedijose
Spausdinti/eksportuoti