Rima Briškaitė

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    Rima Briškaitė
    Rima 2017.JPG

    Gimė 1964 m. (~60 m.)
    Pakruojo rajono, Linkuvoje

    Tėvas Aleksas Antanas Briška
    Motina Felicija Savickaitė-Briškienė

    Veikla
    VU Botanikos ir genetikos katedra, Vyr. specialistė ir administratorė.

    Išsilavinimas 1982 m. Linkuvos gimnazija
    Alma mater Vilniaus universitetas


    Rima Briškaitė (g. Linkuvoje) – Botanikos ir genetikos katedra, Vyr. specialistė ir administratorė.

    Gyvenimo kelias

    Kilusi iš Šiaurės Lietuvos, Linkuvos. Mokėsi ir baigė Linkuvos vid. mokyklos 58 laidą.

    Į Vilnių atvyko 1986 metais. Dirbo Higienos institute Biochemijos laboratorijoje. Baigė Vilniaus universitetą.

    Nuo 1995 metų dirba Botanikos ir genetikos katedroje.

    Tyrinėja pelkių algoflorą ir Desmidiales eilės dumblius.

    Lietuvos Algologų Draugijos narė.

    Pomėgis - kelionės, fotografija ir keramika.

    Veikla

    VU Gyvybės mokslų centras

    VU GMC pirmojo aukšto fojė, prie auditorijų, atidaryta Rimos Briškaitės fotografijos darbų paroda „Prale(n)kiant ribas“.

    Joje eksponuojamos nuotraukose užtvirtintos autorės kelionių akimirkos. VU GMC Biomokslų instituto administratore dirbanti R. Briškaitė nuotraukas parodai rinko iš kelionių dienoraščių, atvertusi tiek pačių naujausių, tiek ankstesnių kelionių albumų puslapius.

    „Savo paroda noriu pasakyti: nesvarbu, kur esi, kur buvai ar kiek keliavai, svarbiausia - kaip jautiesi. Kiekviena kelionė yra savo ribų peržengimas“, - pabrėžia parodos autorė.

    Fotoaparatas ir gera nuotaika yra privalomi pakeleiviai, o visa kita galima rasti kelionėje, įsitikinusi R. Briškaitė.



    Linkuvos šventei - fotografijų paroda 2022 m.

    Parodoje keletas užfiksuotų akimirkų iš mano kelionių už Lietuvos ribų. Parodos pavadinimas „ Prale(n)kiant ribas“ byloja, kad nesvarbu kur tu esi, bet, - ką tu jauti. Kelionė, tai savęs pažinimas ir laisvė, išbandymai ir iššūkiai, o tai, - savo dvasinių ribų „prale(n)kimai“.

    Rima

    Linkuvos šventei - kraštiečių kūrėjų parodos 2021

    Rimos Briškaitės -lėlės, Klemenso Kupriūno - mažoji grafika - ekslibrisai.


    Romoje 2020

    Linkuvai 520 m. Škaplierinės atlaidai 2020

    Na o fotografijų paroda „Žydėjimas“ yra puikus kraštietės, visa širdimi linkuvės, keliautojos, keramikės, mokslininkės Rimos Briškaitės kūrybinis sugrįžimas į Linkuvą. Kiekvienais metais Linkuviečiai turi progą pasidžiaugti Rimos daugialype kūryba.

    Kuždesių besiklausant, žiedais besigrožint...

    „Tarp eilučių“ 2019 m.

    Besiruošdama šiai parodai, prisiminiau vasaras, praleistas pas Senelius Gataučiuose. Kodėl prisiminiau? Oi, smagiai bėgo mano vaikystės ir jaunystės dienos, tikra laisvė - laksčiau po pievas, sodus, laukus, palydėt saulės lėkdavau kaimo galan, iki paryčių skaitydavau žurnalus ir knygas, kuriuos rasdavau namo palėpėj. Visko buvo tarp tų knygų, ir mažą, jau gerokai suskaitytą poezijos knygelę „Mėlynos pušys“ radau ten... Tai pirmoji poeto V. Spudo eilėraščių knygelė. Kiekvieną vasarą atvažiavusi skaitydavau jo eilėraščius, kurie yra šviesūs, kupini meilės ir paslapties ... ir užmirštas laikas, kai knygelė atgulė mano knygų lentynoje.

    Kai dėliojau mintis parodai, norėjau, kad nuotraukose atspindėtų poezijos posmų eilutės, ir taip gimė paroda „...tarp eilučių...“, kurią paskyriau mūsų kraštiečiui poetui V. Spudui.

    Apžvelgiant parodą, žurnalistas Algis Padora rašė: „stabtelti ir atidžiau įsižiūrėti filosofine išmintimi dvelkiančias nuotraukas priverčia palydinčios sentencijos: „Mano naktyje dabar viskas apšviesta, nes už pavasario saulę nėra ryškesnės šviesos", „Vakaras sukuria nuostabią žemės simfonija. Bet ir tylą ir ramybę viską jis, viską jis sugeba“, „Vakaras turi akis ir į rytą jis žiūri“...


    Poetui Vaidotui Spudui - ketvirtoji kraštietės foto paroda

    „Kilusi iš Šiaurės Lietuvos, Linkuvos. Į Vilnių atvykau 1986 -aisiais. Dirbau Higienos institute Biochemijos laboratorijoje. Baigiau Vilniaus universitetą ir nuo 1995 -ųjų dirbu Botanikos ir genetikos katedroje“,- save plačiajai auditorijai prisistato vyriausioji specialistė ir administratorė Rima Briškaitė.

    Daug važinėdama po pasaulį, mokslininkė ne tik tyrinėja pelkių algoflorą ir Desmidiales eilės dumblius, bet ir nepaleidžia iš rankų nuolatinių kelionių palydovo - fotoaparato. Savo įspūdžius ir mus supančio pasaulio viziją perteikia fotolakštuose.

    Beveik prieš dešimtmetį Škaplierinės atlaiduose, Linkuvos kultūros namų etnoekspozijos salėje pristačiusi pirmąją meninių fotografijų parodą iš ekspedicijos po šiaurės Uralą ir Vorkutą, o kitas „Tarp žiedų“ ir „Žydėjimas“ bibliotekoje, kraštietė ir toliau stebina bei džiugina jos talento gerbėjus.

    Meninių gabumų nestokojanti, fotografuoti paskatinta šviesaus atminimo kultūros veikėjos Stanislavos Lovčikaitės, buvusi Linkuvos vidurinės mokyklos abiturientė, ryžosi bene drąsiausiam iššūkiui - ketvirtajai fotografijų parodą „Tarp eilučių“ - Linkuvos vidurinės mokykloje dirbusiam ir 26 metų ligos pakirstam bei vietos kapinaitėse amžinajam poilsiui atgulusiam, vienam talentingiausių Lietuvos poetų Vaidotui Spudui.

    „Kas yra fotografija? Tai nėra garsinis menas. Tai - tylos menas, bet aš bandau jį įgarsinti“, – parodos atidaryme ryški žymaus fotomenininko Remigijaus Treigio sentencija.

    Šie žodžiai parodos sutikime skirti ir Linkuvos miesto gimtadieniui fotografijų parodą padovanojusiai mokslininkei.

    Stabtelti ir aidžiau įsižiūrėti filosofine išmintimi dvelkiančias nuotraukas priverčia palydinčios sentencijos : „Mano naktyje dabar viskas apšviesta, nes už pavasario saulę nėra ryškesnės šviesos“, „Vakaras sukuria nuostabią žemės simfoniją. Bet ir tylą ir ramybę viską jis, viską jis sugeba“, „Vakaras turi akis ir į rytą jis žiūri...“.

    „Kalnelis Smėlis. Ir mėlynos pušys. Kaip Zmuidzinavičiaus drobėj – pilnos lengvo, švelnaus laukimo... Plaukia debesys, plaukia...Ir pušys išplauktų – debesėlių seserys“,- amžinai jaunu likusio poeto eilės paskatino linkuvietę sugrįžti prie istorinės poeto Vaidoto Spudo asmenybės.

    Savo tėviškę prisimenančia ir jos žmones gerbiančia dukra Rima Briškaite, didžiuojasi Linkuvoje gyvenantys tėvai – Felicija Savickaitė – Briškienė ir Antanas Kazimieras Briška.

    Linkuviečių vardu parodos autorei dėkojo Linkuvos seniūnė Gitana Pašiškevičienė.

    Algis Padora

    Keramikos dirbiniai 2018 m.

    2016 gruodis paroda Linkuvoje

    2009 m. Sugrįžus iš ekspedicijos po Šiaurės Uralą

    Paroda 2008 gegužės mėnesį

    „Pavasaris... Žiedai jau skleidžias“ skirta motinos dienai.

    Publikacijos

    • Briškaitė Rima, Desmid flora of Aukštumala raised bog (Nemunas River Delta, Western Lithuania) [Aukštumalos aukštapelkės dvyniečių flora (Nemuno Delta, Vakarų Lietuva)].
    • Briškaitė R., Patova E., Juzėnas S., 2016: Desmid flora in lakes of the “Khrebtovy” reserve in the Polar Ural (Russia). Botanica Lithuanica, 22(2):113-122.
    • Briškaite R., Kostkevičiene J., Naujalis J. R., 2008: Desmids (Chlorophyta, Zygnematophyceae) from Girutiskis mire complex reserve (East Lithuania). - Biologia/Bratislava, 63/6: 903-910.
    • Jakimavičiūtė I., Kostkevičienė J., Briškaitė R., 2006: New for Lithuania species of genera Pleurotaenium, Xanthidium, Staurodesmus, and Desmidium (Desmidiales, Chlorophyta) from Dubičiai bog lakes. - Botanica Lithuanica, 12(1): 31-37.
    • Kostkevičienė J., Briškaite R., Bakunaitė J., Jakimaviciute I., 2003: Desmids (Chlorophyta, Desmidiales) from Lithuania. - Biologia/Bratislava, 58/4: 681-691.


    Nuorodos, šaltiniai

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Emilija Stanevičienė – autorius ir redaktorius – 100% (+15434-37=15397 wiki spaudos ženklai).
    • Vitas Povilaitis – redaktorius – 0% (+71-0=71 wiki spaudos ženklai).