Rita Vinskūnaitė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
Rita Vinskūnaitė
Rita Vinskūnaitė.png

Gimė 1968 m.
Pakruojo rajone Linkuvoje

Veikla
Pakruojo Atžalyno gimnazijos matematikos mokytoja

Alma mater 1991 m. VU matematika

Rita Vinskūnaitė


1986 m. baigė Linkuvos gimnaziją (LXI laida).

Cquote2.png

Rita Vinskūnaitė gimė 1968 m. Linkuvoje. Lankė Linkuvos vaikų darželį, 1975-1986 mokėsi Linkuvos vidurinėje mokykloje. Tuo pačiu metu Rita lankė ir Pakruojo vaikų muzikos mokyklą, kurią baigė 1983 m. R.Vinskūnaitė vidurinėje mokykloje pasižymėjo stropumu, geru elgesiu, neeiliniu muzikiniu talentu. 1986 m. įstojo į Vilniaus universiteto Matematikos fakultetą, kurį baigė 1991 m. ir įgijo matematikės ir mokytojos specialybę. 1991 m. grįžo į Linkuvą ir pradėjo dirbti Pakruojo I-ojoje vidurinėje mokykloje, kuri nuo 2002 m. įgijo „Atžalyno“ gimnazijos statusą. Čia Rita pradėjo matematikos mokytojos kūrybingą darbą: nuo 1997 m. jos pastangomis buvo įkurtas matematikai gabių moksleivių klubas, kuris vėliau išaugo iki ryšių su Vilniaus bei Šiaulių universitetų matematikos akademine bendruomene.

Šalia tiesioginio matematikos mokytojo darbo Rita domisi muzika, ypač sakraline, dalyvauja Linkuvos bažnyčios chore.

R.Vinskūnaitė yra aktyvi Linkuvos miestelio bendruomenės narė. 2005 m. ji kartu su linkuve V.Mikalajūniene subūrė Linkuvos bendruomenę, sukūrė ir padėjo įgyvendinti ne vieną projektą, k.a. 2007 m. – rajono bendruomenių sąskrydį „Senieji amatai Linkuvoje“; „Mūsų krašto Joninių tradicijos“ ir kt.; rūpinosi įvairiais socialiniais, buitiniais bei kultūriniais Linkuvos gyventojų klausimais. Ji – viena iš iniciatyvinės grupės narių ruošiant J.Paukštelio paminklo pastatymo akcijai įgyvendinti.

R.Vinskūnaitės šeimos šaknys giliai Linkuvoje bei jos apylinkėse, jos proseneliai ir seneliai yra kilę iš buvusio Linkuvos valsčiaus.

Mama Stanislava Žėkaitė (1943) – darbininkų šeimos vaikas. Mokėsi Linkuvos vidurinėje mokykloje, dirbo Linkuvos tarybiniame ūkyje sezonine darbininke, Linkuvos cukrinių runkelių punkto svėrėja, nuo 1967 iki 2002 m. – Linkuvos apyl. vykdomajame komitete (dabar seniūnija) sąskaitininke-kasininke. 1967 m. ištekėjusi už Bronislavo Vinskūno (1943), sukūrė šeimą. B.Vinskūnas, kilęs iš Palinkavės kaimo, mokėsi Joniškėlio vidurinėje mokykloje. Baigęs Pasvalio chorvedžio kursus, atitarnavęs sovietinėje armijoje, dar mokėsi Šiaulių muzikos technikume. Kurį laiką padirbėjęs Meškalaukio kultūros namų meno vadovu, 1967 – 1972 m. dirbo Linkuvos kultūros namų direktoriumi. 1972 – 1993 m. – Pakruojo MSMV darbininkas, nuo 1993m. – Linkuvos seniūnijoje kūrikas.

Motinos S. Žėkaitės Vinskūnienės proseneliai yra kilę iš Linkuvos apylinkės. Aleksas Vaitiekūnas, gyvenęs Vaižgantų kaime, buvo stambus ūkininkas, valdęs 35 ha. Žemės. Prieš I pasaulinį karą, apie 1910 m., išvyko į Rygą, dirbo vežėju. Močiutė Pranciška Vaitiekūnienė (1913), gimusi Rygoje, su tėvais grįžo į buvusį ūkį ir, 1938 m. ištekėjusi už samdinio Jono Žėko, atsiskyrė nuo tėvų. J. Žėkas įsidarbino Baladžių vilnos verpykloje ir išdirbo iki mirties. Močiutė Žėkienė dirbo Linkuvos raj. pramkombinate darbininke. Seneliai Linkuvos žmonių minimi kaip labai geri žmonės; patys slapstęsi nuo bolševikinių tremčių, priglaudė iš tremties grįžusius Adelę Gasparavičiūtę su šeima. Tai vieni iš tipiškiausių linkuvių šeimų.


Cquote1.png


Gera patirtis R.Vinskūnaitė.png

Šaltiniai[taisyti]

Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.

Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai:
  • Emilija Stanevičienė – autorius – 99% (+4814-0=4814 wiki spaudos ženklai).
  • Vitas Povilaitis – redaktorius – 1% (+36-0=36 wiki spaudos ženklai).