Sabaliauskaitė Regina

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    Sabaliauskaitė Regina
    Sabaliauskaitė Šedienė Regina.JPG

    Gimė 1955 m. rugsėjo 29 d. (68 m.)
    Kelmėje

    Veikla
    Tytuvėnų gimnazijos rusų kalbos ir literatūros mokytoja.

    Išsilavinimas 1973 m. Kelmės vidurinė mokykla
    Alma mater 1977 m. Vilniaus pedagoginis institutas

    Sabaliauskaitė Regina (g. 1955 m. rugsėjo 29 d. Kelmėje) – Tytuvėnų gimnazijos rusų kalbos ir literatūros mokytoja.

    Gyvenimo kelias

    Sabaliauskaitė (Šedienė) Regina gimė 1955 metais rugsėjo 29 dieną Kelmėje.

    Mokėsi Kelmės vidurinėje mokykloje, ją baigė 1973 metais ir tais pačiais metais įstojo į VVPI. Baigusi Vilniaus valstybinį pedagoginį institutą, įgijo rusų kalbos ir literatūros mokytojos kvalifikaciją.

    Po instituto, 1977 metais, pradėjo dirbti Tytuvėnų vidurinėje mokykloje. Dirbo dvejus metus, iki 1979 metų.

    1979 metais ištekėjo. Tapo Šediene. Užaugino dvi dukras.

    Tais metais perėjo dirbti į Kelmės II vidurinę mokyklą, o kai buvo pastatyta III vidurinė mokykla, kartu su dvyliktokais buvo perkelta į III vidurinę mokyklą. Ten ir dirbo iki 2017 metų, kai išėjo užtarnauto poilsio.

    Mokytojos Reginos prisiminimai

    1977 metais baigiau Vilniaus valstybinį pedagoginį institutą, rusų kalbos ir literatūros fakultetą, ir tais pačiais 1977 metais pradėjau dirbti Tytuvėnų vidurinėje mokykloje (pagal paskyrimą).

    Tuo metu, aš su drauge atėjusia dirbti lituaniste Banyte Raimonda, buvom pačios jauniausios. Šiek tiek vyresni buvo Čekanauskas Saulius, Navickas Algirdas...

    Atėjome dvi jaunos mokytojos į jau subrendusį kolektyvą, kur buvo daug vyresnio amžiaus mokytojų (tada mūsų akimis). Ypač jutau palaikymą iš mokytojų Janinos ir Vytauto Jagminų, savo buvusios auklėtojos Vladislavos Palaikienės ir mokytojų Stasės ir Broniaus Abromonių. Taip pat prisimenu, kaip motiniškai Bronė Balčiūnienė globojo ir palaikė mokinę Vandą Rimolaitytę. Vyresnių mokytojų tarpe išsiskyrė Danutė Šimkienė, labai apsiskaičiusi, kultūringa, visada pasitempusi. Kolegės Tatjana Mažeikienė, Ramutė Krivickaitė, Bronius Abramonis dalindavosi patirtimi. Labai šiltas žmogus buvo matematikė Janina Jagminienė.

    Direktorius Balčiūnas buvo santūrus ir žmogiškas, labai supratingas. Prisimenu linksmą epizodą mokytojų kambaryje. Su Raimonda atėjome jaunos, po 22 metus, madingos (atseit) nešiojome kelnes, džinsus Tai laikais tai buvo naujovė. Mano kolegė Raimonda kartą kelnėta atėjo į pamokas. Stovi ji prie tvarkaraščio, įėjęs Balčiūnas atkreipė į jos aprangą dėmesį: „Tai ką,- sako,- su kelnėm?!“ O ji atsisuko į jį ir ramiai sako: „Direktoriau, tai negi norėtumėt, kad aš ateičiau be kelnių?“. Balčiūnas sutriko ir nėrė pro duris...

    Jauniems mokytojams visada skirdavo (kaip išbandymą) kokią nors ypatingai probleminę klasę. Teko ir man tokia 8 klasė. Joje mokėsi garsūs mokykloje broliai Poškai, Sorokinas, Augustis. Kartą, einant iš darbo namo, mus, jaunas mokytojas, bandė išgąsdinti. Augustis ir vienas iš brolių Poškų tiesiog milžinišku greičiu motociklu prašvilpė pro šalį, vos nepartrenkdamas manęs, o mokytojai Raimondai teko šokti per griovį.

    Tytuvėnų vidurinėje mokykloje turėjau auklėjamąją klasę, 5b. Joje mokėsi Vilma Banytė, Zenta Greičiutė, sesės Maziliauskaitės, Arkušauskas, Jasaitis, Mickevičius, Grišius, Adomavičius, Brazas, Kuraitis, Tučkus. Jau daugelio vardų ir pavardžių neatsimenu, reikėtų žvilgtelėti į fotografijas, kurios Lietuvoje.

    Kadangi mano klasėje mokėsi susivienijimo direktoriaus duktė, ekskursijoms autobusą gaudavom nemokomai ir daug važiavom. Buvom Vilniuje, Kaune... Skaidrės buvo kaip tik iš ekskursijos Vilniuje, ant bokšto ir prie Lenino paminklo.

    Vaikai ateidavo į ekskursijas tokie išblizginti, išpuošti, mandagūs. Atsimenu, Kaune, vaikų kavinėje „Pasaka“, taip gražiai elgėsi. Žinoma, klasės auklėtoja paaiškino prieš ekskursiją, kaip joje elgtis. Pasiimu tų laikų nuotraukas, visi auklėtiniai pradinėse klasėse šoko liaudies šokius.

    Klasė buvo labai gera. Žinoma, reikėjo vesti ideologines klasės valandėles, į kurias ateidavo labai reikli pavaduotoja Genovaitė Kačiušienė. Kartą teko pakartoti „Mažosios žemės“ ar „Plėšinių“ aptarimą (jaunos buvom), bet vaikai neišsidavė...O kiek pionierių sueigų, žygio konkursų, klasės valandėlių pravesta... Ir naujametinio karnavalo „Čipolino nuotykiai“ nuotrauka. O kur dar darbo ir poilsio stovykla Tytuvėnų medelyne, talkos kolūkiuose!..

    Mano klasė buvo labai sportiška, visada laimėdavo prizines vietas, o mokytojas Jagminas girdavo, kad ateinu sirgti už savo klasę. Mokytojas buvo reiklus ne tik savo mokiniams, bet ir kolegoms. Jo reiklumas buvo gera pamoka tolimesniame darbe. Gerai prisimenu ir kūno kultūros mokytoją Vytautą Kybartą, kuris visada buvo geraširdis, nuoširdus bendraujant.

    Pirma darbovietė, lyg pirma meilė, ją sunku pamiršti..Visus kolegas prisimenu šiltai. A. Navicko dovanotą kovo 8-osios proga knygą su dedikacija turiu ir dabar. Bet labiausiai būdavo smagu, atvykus prie Bridvaišio ežero, sutikti buvusius mokinius. Šilta ir miela Daiva Dzidzinskaitė, Sigitas Šlickus, Daiva Jagminaitė ir daug daug kitų...

    2019 metų sausis. Airija

    Nuotraukos

    Šaltiniai

    • Tytuvėnų gimnazijos archyvas.
    • R.Šedienės asmeninis archyvas.

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Bronislava Buchienė – autorius ir redaktorius – 100% (+7832-18=7814 wiki spaudos ženklai).
    • Vitas Povilaitis – redaktorius – 0% (+35-0=35 wiki spaudos ženklai).