Sablauskių pagrindinė mokykla

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Sablauskių pagrindinė mokykla
Gyvenvietė: Sablauskiai
Adresas: Žalioji g. 21
Įkurta: 1927 m.
Uždaryta (prijungta): 2008 m.
Mokinių skaičius 84
Mokytojų skaičius 12
Mokyklos direktorė(-ius) Marijona Pelenienė

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Akmenės rajono Sablauskių pagrindinė mokykla – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Akmenės raj., Naujosios Akmenės kaimiškoji seniūnijoje, Sablauskių kaime, Žalioji g. 21, vykdanti pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas. Įstaigos kodas 190447436.

Turinys

Istorija

Sablauskių pradinė mokykla 1927 m. lapkričio 1 d. įkurta Adomo Stryko name. Mokyklą žmonės vadino „baltąja“, nes buvo suręsta iš balto mūro. Nuo pat pirmos dienos mokykloje dirbo mokytoja Barbora Elseikaitė. Įsteigus mokyklą, nebuvo ketvirtojo skyriaus. Šio skyriaus mokiniai mokėsi Alkiškiuose. 1931 m. mokyklą lankė jau daug moksleivių, buvo įsteigtas antras komplektas. Patalpos išnuomotos pas ūkininką Joną Kiudulą, o nuo 1932 m. mokykla pradėjo darbą pas Antaną Kiudulą, dviejų galų name. Kiekviename namo gale mokėsi po du skyrius. Per vidurį - koridorius, iš jo durys į virtuvę ir kambarį, kuriame gyveno mokytojas. 1933 m. Sablauskių mokykloje atidarytas Jono Basanavičiaus liaudies universiteto skyrius. Šeštadieniais ir sekmadieniais apylinkės valstiečiams mokytojai skaitė paskaitas.

1949-1950 m. Mažeikių apskrities vykdomojo komiteto liaudies švietimo skyriaus įsakymu Nr.2251 Sablauskių pradinė mokykla pavadinta Sablauskių septynmete mokykla, bet perkelta į Kanteikių kaimą. Ji dirbo net trim pamainom. Žinių siekė ir suaugusieji, todėl veikė vakarinis skyrius. 1960-1961 m. jį baigė 10 suaugusių septintokų.

Direktorius Jonas Žičevičius įdėjo daug pastangų, kad būtų pastatyta nauja mokykla. 1962-1963 m. buvo pereita prie aštuonmečio mokymo, o 1964 m. rugpjūčio 15 d. iš Kanteikių mokykla perkeliama į naują pastatą Sablauskių kaime. Vėliau pristatytas ir mokyklas priestatas.

Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2008 m. kovo 19 d. sprendimu Sablauskių pagrindinė mokykla prijungta prie Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos.

Direktoriai

Žymūs mokytojai

  • Asta Lipkinienė, direktorės pavaduotoja ugdymui;
  • Genovaitė Bičiušienė, direktorės pavaduotoja papildomajam ugdymui.

Nuorodos


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 101% (+3233-20=3213 wiki spaudos ženklai).