Sambūris Patirtis

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Sambūris Patirtis
Forma Asociacija
Įkurta 2000 m. birželio 10 d.
Vadovai Romas Pakalnis, sekretorius Alvydas Karalius
Būstinė Vilnius
Tinklalapis samburis.patirtis.org
El. paštas samburis@patirtis.org
Kodai 195704824

Visuomeninė organizacija Sambūris „Patirtis“ – nepolitinė organizacija, vienijanti didelę gyvenimo patirtį turinčius inteligentus.

Turinys

Tikslai, uždaviniai, funkcijos

...

Veiklos kryptys, būdai, formos

Organizacijos veikla vyksta pagal 2000 m. liepos 12 d. įregistruotus Teisingumo ministro įsakymu Nr. 101-V. Įstatus

...

Veiklos organizavimas

....

Organizacinė sandara ir valdymas

...

Narystė

...

Veiklos istorija

Pagrindinis straipsnis – Sambūrio Patirtis istorija.

1999 m. birželio 3–6 d. Albinas Jasiūnas Norvegijos vyriausybės kvietimu dalyvavo Osle vykusioje konferencijoje apie pagyvenusių žmonių integraciją į visuomenę. Joje norvegai pažymėjo, kad Norvegija tiek daug pasiekė tik dėl patyrusių žmonių, į kuriuos buvo įsiklausoma.

Grįžęs iš konferencijos A. Jasiūnas parengė ,,Valstiečių laikraštyje“straipsnį, po kurio paskambino iš Dotnuvos žemės ūkio akademijos, pakvietė atvažiuoti ir gyvu žodžiu papasakoti apie ką konferencijoje buvo kalbama. Pritarimas Dotnuvoje buvo galutinis impulsas sprendimui suburti grupę pensijinio amžiaus žinomų Lietuvos žmonių, intelektualų.

Po individualių susitikimų su kandidatais, 2000 m. birželio 10 d. Vilniaus miesto savivaldybės Baltojoje salėje įvyko organizacijos steigiamasis susirinkimas, kuriam pirmininkavo iniciatorius, inžinierius Albinas Jasiūnas, sekretoriavo žurnalistė Nijolė Baužytė. Advokatas A. Dziegoraitis pasiūlė organizaciją pavadinti ,,Sambūris Patirtis“. Dvidešimt jo dalyvių vienbalsiai pirmininku išrinko prof. Joną Kubilių, atsakinguoju sekretoriumi inžinierių Albiną Jasiūną.

Inžinierius Albinas Jasiūnas ir advokatas dr. Algimantas Dziegoraitis parengė organizacijos įstatus, kurie 2000 m. liepos 12 d. buvo įregistruoti Teisingumo ministro įsakymu Nr. 101-V. ,,Sambūris Patirtis“ tapo juridiniu asmeniu.

,,Sambūrio Patirtis” nariai ruošia pareiškimus Lietuvos žmonėms aktualiais klausimais, juos pasirašę įteikia Aukščiausiai Lietuvos valdžiai.

2004 m. ir 2009 m. buvo išleistos knygutės ,,Sambūris ,,Patirtis”, kuriose patalpinti ,,Sambūrio Patirtis” pareiškimai ir į juos gauti valdžios atsakymai.

Tarybos pirmininkai

Nuorodos, šaltiniai

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Edvinas Giedrimas – autorius ir redaktorius – 119% (+3816-820=2996 wiki spaudos ženklai).
  • Vladas Palubinskas – redaktorius – 8% (+251-45=206 wiki spaudos ženklai).