Saulius Anužis

  Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
  Saulius Anužis

  Gimė 1959 m. kovo 6 d.
  Detroite, Mičigano valstija

  Veikla
  JAV lietuvis, visuomenininkas

  Saulius Anužis (1959 m. kovo 6 d. Detroite, Mičigano valstija – ) – JAV lietuvis, visuomenininkas.

  Gyvenimo kelias[taisyti]

  Baigęs Vyskupo Bergosso katalikišką gimnaziją, studijavo ekonomiką Michigano universitete Dearborne. Jau studijuodamas pradėjo veikti JAV lietuvių bendruomenės Krašto valdyboje (narys 1982-1988 m. ir nuo 2000 m.).

  1992 m. su partneriais įkūrė Coast to Coast Telecomunication bendrovę, kuri teikia interneto paslaugas 7 valstijose. Kas mėnesį bendrovė informavo apie JAV lietuvių bendruomenės pastangas Lietuvos priėmimo į NATO reikalu. JAV lietuvių bendruomenės Lansingo apylinkės (nuo 1997 vadinama Vidurio Michigano apylinke) vienas steigėjų, 10 metų buvo valdybos vicepirmininkas, vėliau apylinkės valdybos pirmininkas.

  Pasaulio lietuvių bendruomenės Visuomeninių reikalų komisijos vicepirmininkas. Jo sudaryta kelių dešimčių asmenų politinio veikimo komanda Lietuvai opiais reikalais informuoja Atstovų Rūmų narius ir senatorius. Atvykusius į JAV Lietuvos Sąjūdžio veikėjus supažindindavo su politinės sistemos veikimu, padėjo užmegzti santykius su JAV politikais ir prekybininkais.

  Įsteigė Lietuvių jaunimo sąjungos skyrių Michigano universitete.

  Veikia respublikonų partijoje: tris kadencijas buvo Michigano valstijos Centro komiteto narys. 1980 m. buvo išrinktas į respublikonų partijos suvažiavimą, 1992, 1996 m. rinkimų kampanijoje buvo Michigano Atstovų Rūmų respublikonų rinkimų komiteto vicepirmininkas. 2000 m. Prezidento rinkimuose dalyvavo G. W Busho finansų kaupimo komitete.

  1995-1999 m. buvo Michigano senato daugumos vado štabo vedėjas. Nuo 2000 m. Lietuvių respublikonų partijos valdybos vicepirmininkas. Rūpinosi Michigano universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto magistrantū­ros studijų pasikeitimo programa. 2002 m. surengė konferenciją Dainavoje trečios bangos naujiesiems ateiviams įtraukti į lietuvių visuomeninę veiklą.

  Šaltiniai[taisyti]


  Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

  Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+2916-0=2916 wiki spaudos ženklai).