Sting

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Sting
Stingas 2009 m.
Stingas 2009 m.
Biografija
Pilnas vardas Gordon Matthew Thomas Sumner
Gimė 1951 m. spalio 2 d.
Kilmė Jungtinė Karalystė Volsendas, Jungtinė Karalystė
Žanras rokas, New Wave, punk rock, pop, džiazas
Užsiėmimas vokalistas, prodiuseris, dainų autorius, aktorius
Instrumentai vokalas, gitara, bosinė gitara, klavišiniai, saksofonas, liutnia, armonikėlė, kontrabosas
Kūrinių kalba(-os) anglų
Aktyvumo metai 1971 -
Įrašų kompanija A&M Records
Deutsche Grammophon
Universal Music Group
Svetainė Oficiali svetainė
Sting-Logo.svg

Gordon Matthew Thomas Sumner (geriau žinomas slapyvardžiu Sting – „geluonis“, g. 1951 m. spalio 2 d., netoli Niukaslo, Anglijoje) – britų dainininkas, dainų autorius, aktyvistas, filantropas. Prieš pradėdamas solinę karjerą, buvo roko grupės „The Police“ lyderis, pagrindinis dainų autorius, vokalistas bei boso gitaristas.

Per savo karjerą, Stingas išbandė įvairius muzikos stilius. Į savo kūrybą įtraukė džiazo, regio, klasikinės, naujojo amžiaus ir worldbeat muzikos elementus. Kaip solo atlikėjas ir The Police grupės narys, Stingas gavo šešiolika Grammy apdovanojimų, pirmąjį savo Grammy gavo už geriausią instrumentinį roko atlikimą 1981 metais. Taip pat, Stingas buvo tris kartus nominuotas Oskarui už geriausia dainą. Stingas įrašytas į „Rokenrolo šlovės muziejų“ Klivlende ir „Dainų autorių šlovės muziejų“ (Songwriters Hall of Fame) Niujorke.

Turinys

Ankstyvoji jaunystė

Stingas gimė Volsende, Niukasle prie Taino, Anglijoje, vyriausias iš keturių vaikų šeimoje. Motina – Audrey (mergautinė pavardė Cowell), kirpėja. Tėvas – Ernestas Matthew Sumneris, pienininkas ir inžinierius/mechanikas. Brolis – Filipas, seserys – Angela ir Anita. Jaunasis Gordonas kartu su tėvu, anksti ryte pristatinėdavo pieną, rankose nešdamasis „geriausią savo draugę“ ispanišką gitarą su penkiomis surūdijusiomis stygomis, kurią paliko dėdė, emigravęs į Kanadą.

Gordonas lankė „Šv. Kudberto pradinę mokyklą“ (St. Cuthbert’s Grammar School), kuri vėliau buvo pavadinta „Šv. Kudberto vidurine mokykla“ (St. Cuthbert's High School), Niukasle prie Taino. Jis dažnai įsliūkindavo į naktinius klubus, kur galėdavo stebėti pasirodymus, tokių atlikėjų kaip „Cream“ ir Jimi Hendrix, atlikėjų, kurie vėliau įtakojo jo muzikinę karjerą. Po tokių darbų kaip autobuso konduktorius, statybininkas ir mokesčių pareigūnas, įstojo į „Šiaurinės apskrities švietimo kolegiją“ (vėliau pervadinta „Northumbria University“), 1971–1974 buvo kvalifikuotas kaip mokytojas. Tuomet dvejus metus dirbo mokytoju „Šv. Polo Midlo“ (St. Paul’s Middle School) mokykloje, Kremlingtone (Cramlington)

Vakarais, savaitgaliais, pertraukoje tarp koledžo ir mokytojavimo Stingas grojo džiazo grupėse. Grojo kartu su vietinėmis džiazo grupėmis: „Phoenix Jazzmen“, „the Newcastle Big Band“, ir „Last Exit“. Jis gavo pravardę po to, kai grojo su „Phoenix Jazzmen“, vilkėdamas juodai ir geltonai dryžuotą megztinį. Grupės lyderiui pasirodė, jog su tuo megztiniu Gordonas panašus į bitę, todėl jis gavo pravardę „Stingas“ (geluonis). Kai konferencijoje žurnalistas kreipėsi į jį Gordonu, jis juokais pareiškė, „Mano vaikai mane vadina „Stingu“, mano motina mane vadina „Stingu“, taigi, kas tas Gordonas?“

Muzikinė karjera

The Police

1977 sausį, Stingas iš Niukaslo persikėlė į Londoną ir netrukus prisijungė prie Stewart Copeland ir Henry Padovani (pastarąjį greitai pakeitė Andy Summers). Kartu jie sukūrė New Wave žanro grupę – „The Police“. Nuo 1978 iki 1983, jie išleido penkis topinius albumus ir laimėjo šešis „Grammy apdovanojimus“. Nors jų muzika buvo įkvėpta punk muzikos elementų, „The Police“ greitai perėjo prie regio atspalvio turinčio roko ir minimalistinės popmuzikos. Paskutiniame grupės albume „Synchronicity“, buvo įrašyta populiariausia jų daina „Every Breath You Take“, išleista 1983 metais. 1983 metais, rugpjūčio 18 dieną koncerto Shea stadione metu, Stingas nusprendė, jog jam grupėje ne vieta. Kol formaliai grupė neiširo, po „Synchronicity“, grupės dalyviai ėmė galvoti apie solinius projektus. Bėgant metams, grupės nariai, ypač Stingas, atmetė galimybę vėl susiburti į grupę. Vis dėlto, 2007 metais grupė vėl susibūrė ir išvyko į pasaulinį turą.

Ankstyvoji solo karjera

1981 m. rugsėjį, Stingas atliko savo pirmąjį solinį pasirodymą „Tarptautinės Amnestijos“ dienos metu, pakviestas Martin Lewis. Dainininkas atliko solines „Roxanne“ ir „Message In A Bottle“ versijas. Taip pat, Stingas vienas iš lyderių „visų žvaigždžių“ grupėje (pramintoje „The Secret Police“). Grupei priklausė Eric Clapton, Jeff Beck, Phil Collins, Bob Geldof ir Midge Ure. Stingo dalyvavimas „The Secret Policeman's Other Ball“ buvo jo didėjančios pinigų sumos ir augančios politinės bei socialinės sąmonės pradžia. 1982 m. jis išleido solinį singlą „Spread a Little Happiness“ iš Dennis Potter filmo „Brimstone and Treacle“. Ši daina buvo 1920 metų Vivian Ellis miuziklo „Mr. Cinders“ interpretacija. Jungtinėje Karalystėje ji pateko į Top 20.

1980–1990

Stingo pasirodymas 1985

Pirmąjį solo albumą išleido 1985 metais „The Dream of the Blue Turtles“. Jame buvo įrašyti hitai: „If You Love Somebody Set Them Free“, „Fortress Around Your Heart“, „Love Is the Seventh Wave“, ir „Russians“. Pastarosios dainos „Russians“ tema buvo sukurta pagal „Lieutenant Kijé“ siuitą. Per metus albumas trigubu tapo platininiu. Šio albumo dėka, Stingas buvo nominuotas „Grammy“, geriausio metų albumo nominacijoje.

1985 metais, Wembley stadione jis, kartu su Dire Straits atliko dainą „Money For Nothing“. Taip pat, Stingas pateikė trumpą vokalinį pasirodymą kaip svečias, Mile Davis albume „You're Under Arrest“. Taip pat, „back“ vokalu dainavo „Arcadia's“ „single The Promise“, ir dvejose Phil Collins dainose iš albumo „No Jacket Required“. 1984 metais atliko dainą „Do They Know It’s Christmas?“ kartu su „Band Aid“ grupe, labdaros renginyje „Skurdas Afrikoje“.

1987 Stingas išleido albumą „...Nothing Like the Sun“, kuriame buvo įrašyti tokie hitai kaip „We’ll Be Together“, „Fragile“, „Englishman in New York“ ir „Be Still My Beating Heart“, skirtą jo motinai, kuri neseniai mirė. Šio albumo dainos „The Secret Marriage“ melodija buvo sukurta vokiečių kompozitoriaus Hanns Eisler, o „Englishman in New York“ padėjo sukurti ekscentriška rašytoja Quentin Crisp. Albumo pavadinimas paimtas iš William Shakespeare 130 soneto.

Neilgai trukus, 1988 metais išleistas albumas „Nada como el sol“. Jame penkias dainas iš „…Nothing Like the Sun“, Stingas įrašė ispaniškai ir portugališkai. Taip pat, Stingas buvo pakviestas dviem kitiems įrašams, aštuntojo dešimtmečio pabaigoje. Pirmasis buvo 1987 metais su džiazo aranžuotoju Gil Evans, ir antrasis, 1988 metų Frank Zappa albume „Broadway the Hard Way“, kur Stingas atliko neįprastą „Murder By Numbers“ aranžuotę.

1990–2000

1991 metais Stingo išleistas albumas „The Soul Cages“ skirtas neseniai mirusiam tėvui. Ilgainiui albumas tapo platininiu. Tais pačiais metais, Stingas vedė Trudie Styler, o taip pat, „Northumbria University“ apdovanojo jį muzikos garbės daktaro laipsniu. 1991 m., Stingo daina „Come Down in Time“, įrašyta į albumą „Two Rooms: Celebrating the Songs of Elton John & Bernie Taupin“. Šį albumą išleido „Polydor“ įrašų kompanija 1991 metų, spalio 22 dieną. Taip pat, 1991 m. Sergejaus ProkofjevoPeter and the wolf“(Petras ir Vilkas) pasaką įrašė vokiečių kompanija „Deutsche Grammophon“, papasakojo Stingas, o muziką atliko Claudio Abbado ir „Europos Kamerinis Orkestras“. Šis įrašas buvo panaudotas kaip garso takelis animaciniame filme „Peter and the Wolf: A Prokofiev Fantasy“ (Petras ir Vilkas: Prokofjevo fantazija). 1993 m., Stingas išleido albumą „Ten Summoner's Tales“, kuris tapo trigubu platininiu. „Ten Summoner’s Tales“ buvo nominuotas „Merkurio prizui“ (Mercury Prize) 1993 metais, ir „Grammy“ apdovanojimui už geriausią metų albumą, 1994 m. Šio albumo pavadinimas, tai žodžių žaismas tarp Stingo pavardės (Sumner) ir „The Canterbury Tales“ pasakos pavadinimo. Singlas „Fields Of Gold“ pasisekimą pasiekė radijuje. Konkurentų video albumai buvo išleisti kaip atsakas „The Soul Cages“ (gyvo garso koncertas) ir „Ten Summoner’s Tales“ albumams.

1993 m. gegužę, perdainavo savo sukurtą, „The Police“ grupės dainą „Demolition Man“ iš „Ghost in the Machine“ albumo filmui tokiu pat pavadinimu – „Demolition Man“. Kartu su Bryan Adams ir Rod Stewart, Stingas atliko dainą „All For Love“ filmui The Three „Musketeers“ (Trys muškietininkai). Daina apsistojo Amerikos topų lentelių viršūnėse penkioms savaitėms ir tapo platinine. Tai vienintelė Stingo daina, kuri po „The Police“ karjeros pateko į Amerikos top dainų viršūnę. Vasarį, jis laimėjo 2 „Grammy“ apdovanojimus ir buvo nominuotas dar trims. Gegužę, „Berklio“ muzikos koledžas (Berklee College of Music), suteikė Stingui antrą muzikos garbės daktaro laipsnį. Lapkritį jis išleido geriausių savo hitų rinkinį „Fields of Gold: The Best of Sting“, kuris ilgainiui paskelbtas dvigubu platininiu. Tais pačiais metais Stingas buvo pastebėtas duete su Vanessa Williams atliekant dainą „Sister Moon“, kuri įrašyta jos albume „The Sweetest Days“.

Pirmasis 1994 m. Stingo albumas „Mercury Falling“, stipriai debiutavo su singlu „Let Your Soul Be Your Pilot“, tačiau buvo greitai išmestas iš populiarumo lentelių. Stingas pasiekė Top 40 su dviem savo singlais tais pačiais metais: „You Still Touch Me“ (birželį) ir „I’m So Happy, I Can’t Stop Crying“ (gruodį). Per šį laikotarpį, Stingas, taip pat, įrašinėjo muziką Disney filmui „Kingdom of the Sun“ (Saulės karalystė), kuris buvo perkurtas į „The Emperor’s New Groove“. Filmas patyrė drastiškus „remontus“ ir turinio pakeitimus.

Tais pačiais metais Stingas atliko pasirodymą su brazilų kompozitoriumi Tom Jobim ir daina „How Insensitive“, „Red Hot + Rio“ prodiusuotame „Red Hot Organisation“. Taip pat, Stingas bendradarbiavo su populiariu graikijos atlikėju George Dalaras, atliko keletą koncertų Atėnuose. 1997 metais, Stingas atliko „I’ll Be Missing You“ kartu su Puff Daddy, 1997 MTV muzikos apdovanojimuose skirtuose Notorious B.I.G. atminimui.

2000–2010

1999 m. rugsėjį, Stingas išleido albumą „Brand New Day“, kuriame įrašyti hitai „Brand New Day“ ir „Desert Rose“. Albumas tapo trigubu platininiu 2001 m. sausį. 2000 m. Stingas laimėjo „Grammy“ apdovanojimą už „Brand New Day“ albumą ir tokio paties pavadinimo dainą. Per apdovanojimų ceremoniją, jis atliko „Desert Rose“ kartu su Cheb Mami.

2001 m. vasarį Stingas laimėjo dar vieną Grammy už dainą „She Walks This Earth“. Jo daina „After The Rain Has Fallen“ pateko į top 40. Sekantis Stingo projektas buvo įrašyti albumą Toskanoje, jis buvo išleistas CD ir DVD formatu. CD ir DVD albumai buvo pavadinti „On Such a Night“, kuriame buvo mėgstamiausios Stingo dainos „Roxanne“ ir „If You Love Somebody Set Them Free“. Koncertas, kuris buvo numatytas 2001 m. rugsėjo 11 d. buvo sustabdytas dėl teroristinių išpuolių Amerikoje. Koncertas turėjo būti transliuojamas ir internetu, todėl transliacijos buvo atšauktos, vos po vienos dainos (tai buvo perdaryta „Fragile“ versija). Visgi, koncertas buvo pratęstas, o albumas išleistas lapkritį, tačiau ne „On Such a Night“ pavadinimu, o „...All This Time“. Jis buvo skirtas tiems, kurie žuvo rugsėjo 11 d. Stingas atliko specialų pasirodymą su daina „Fragile“ kartu su Yo-Yo Ma ir Mormon Tebernacle Choru per Žiemos Olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją, Solt Leik Sityje, Jutoje.

2002 m. Stingas laimėjo „Auksinį gaublį“ už dainą „Until…“ iš filmo „Kate and Leopold“. Taip pat, ši daina buvo nominuota „Oskarui“, geriausios metų dainos nominacijoje. Birželį Stingas buvo įrašytas į „Dainų autorių šlovės muziejų“. Tą pačią vasarą jis buvo apdovanotas Didžiosios Britanijos garbės ordinu. 2003 m. išleido albumą „Sacred Love“, bendradarbiaujant su hip-hopo atstove Mary J. Blige ir Anoushka Shankar, kuri groja sitaru. Stingas ir Blige laimėjo „Grammy“ už duetą ir dainą „Whenever I Say Your Name“. Šis albumas neturėjo hitų kaip kiti Stingo albumai. Kaip ten bebūtų, 2004 m. sausį, albumas tapo platininiu.

Stingo autobiografija „Broken Music“ pasirodė spalį. 2004 m. buvo pradėtas „Sacred Love“ turas, kartu Annie Lennox. Taip pat, Stingas pradėjo ir „Broken Music“ turą, koncertavo mažesniuose miestuose. Keliavo su keturių narių grupe, pradėjo Los Andžele 2005 m. kovo 28 d., o baigė, šį „Koledžo turą“, 2005 m. gegužės 14 d. Stingas kaip svečias pasirodė „The Black Eyed Peas“ 2005 m. albume „Monkey Business“, kartu su albumo autorių grupe atliko dainą „Union“, kurios pagrindiniai muzikos elementai buvo iš hito „Englishman in New York“. Tęsiant „Live Aid“, 2005 m. liepą pasirodė „Live 8“ koncerte, skirtame paremti Afriką. 2006 m. Stingas kartu su Roberto Livi, įrašė ispanišką „Fragile“ versiją, pavadinimu „Fragilidad“ albumui „Rhythms Del Mundo“ su lotynų įrašų legenda „The Buena Vista Sound“ (anksčiau vadinta „Buena Vista Social Club“).

Stingas ir „The Police“ „Madison Square Garden’e“, Niujorkas, 2007 m. rugpjūčio 1 d.

2006 m. spalį, išleistas albumas „Songs From The Labyrinth“ buvo Renesanso kompozitoriaus John Dowland, atliekant kartu su liutnios muzikantu iš Bosnijos Edin Karamazov. Ši interpretacija atnešė Stingui muzikinį pripažinimą klasikinės muzikos rate. 2007 m. pradžioje į viešumą iškilo žinia, jog Stingas vėl ketina suburti „The Police“ kartu su senais savo draugais ir išvykti į 30 m. grupės jubiliejinį turą. Gandai buvo patvirtinti populiariame gerbėjų puslapyje „Stingus“ ir įvairiose naujienų svetainėse tokiose kaip „De Standaard“, „Yahoo!“ ir t. t. 2007 m. gegužę operoje „Welcome to the Voice“ (kompozitorius Steve Nieve), Stingas atliko Dionizo vaidmenį.

2007 m. vasario 11 d. kartu su „The Police“, „Grammy“ apdovanojimuose dainavo dainą „Roxanne“, o vėliau paskelbė apie „The Police Reunion Tour“ („The Police“ susibūrimo turas). Pirmas koncertas buvo surengtas Vankuveryje, 2007 m. gegužės 28 d., koncerte buvo 22 tūkstančiai žiūrovų. „The Police“ turas truko ilgiau nei metus, prasidėjo Šiaurės Amerikoje ir tęsėsi per Europą, Pietų Ameriką, Australiją, Naująją Zelandiją ir Japoniją. Paskutinis koncertas vyko „Madison Square Garden“ 2008 m. rugpjūčio 7 d., kurio metu ant scenos, kartu su Stingu pasirodė trys jo dukterys.

Stingas vaizduojamas kaip žaidimo veikėjas, video žaidime „Guitar Hero World Tour“.

„Brand New Day“ buvo paskutinė „Neighborhood ball“ vakaro daina, viename iš dešimties prezidento Barack Obama inauguracijos etapų, 2009 m. spalio 20 d.

Pagal straipsnį, paskelbtą oficialioje Stingo svetainėje, 2009 m. vasarį jis įžengė pro studijos duris ir pradėjo darbą su nauju albumu „If on a Winter's Night...“, išleistu 2009 m. spalį. Pirmąsias perklausas išgirdę fanai, pateisino Stingo lūkesčius, o kai kurie uždavė keletą klausimų apie albumo artistiškumo kryptį.

2009 – aisiais, Stingas atliko pasirodymą menų ir kultūros festivalyje Taškente, Uzbekistane. Nepaisant to, jog jis manė, kad koncertas buvo remiamas UNICEF, Stingas susidūrė su spaudos kritika dėl to, jog už koncertą gavo nuo vieno iki dviejų milijonų svarų sterlingų iš Uzbekistano prezidento, Islam Karimov. Karimov apkaltinas žmogaus teisių pažeidimu, o UNICEF pridūrė, jog apie Stingo pasirodymą festivalyje nieko nežinojo.

2010–2011

Stingas Budapešte, Vengrijoje, birželio 30 d. 2011 m.

2010 m. vasario 4 d. „Gulf News“ paskelbė, jog Stingas surengs pasirodymą Dubajuje, Jungtinuose Arabų Emyratuose. Pasirodymas vyko 2010 m. kovo 4 d., kur Stingas džiugino 16 tūkstančių minią.

2010 m. gruodžio 31 d. koncertas vyko Kijeve, Ukrainoje, Naujųjų metų pasirodyme, populiariame TV kanale „Inter“.

Nuo 2011 m. sausio 11 d. Stingas tęsė 2010 m. pradėtą „Symphonicities“ turą. Apsilankė Pietų Korėjoje, Japonijoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir vasarą grįžo į Europą.

Du gyvo garso pasirodymai buvo atlikti 2011 m. vasario 15 ir 19 dienomis, remiami „AMEX“. Dar dvi festivalių datos Pietų Amerikoje: vasario 23 d. „Explanada Monumental Lima“, Peru ir vasario 25 d. „Viña del Mar International Song Festival“, Čilėje.

Stingas įrašė dainą pavadinimu „Power’s Out“ su Nicole Scherzinger (Pussycat Dolls) jos albume.

Taip pat, Stingas įrašė naują dainos „Let Your Soul Be Your Pilot“ versija, kartu su Matthew Morrison.

Vaidyba

Retkarčiais Stingas ryždavosi ir vaidybai. Vaidmenys filmuose ir televizijoje:

(Pvz.: Originalus filmo pavadinimas – vaidmuo (metai))

 • „Quadrophenia“ – Mod karalius – Ace Face (1979)
 • „Radio On“ – Just Like Eddie (1980)
 • „Artemis 81“ – angelas Helith (1981)
 • „Brimstone and Treacle“ – dreifuotojas Martinas Tayloras (1982)
 • „Dune“ – Feyd-Rautha Harkonnen (1984)
 • „Titus Groan“ ir „Gormenghast“ – Steerpike (1984)
 • „Plenty“ – Mick (1985)
 • „The Bride“ – Baron Frankenstein (1985)
 • „The Adventures of Baron Munchausen“ – Herojiškas pareigūnas (1988)
 • „Stormy Monday“ – naktinio klubo savininkas Finney (1988)
 • „Julia and Julia“ – britų džentelmenas Danielis (1988)
 • „Saturday Night Live“ – Billy Idol (1991)
 • „The Simpsons“, „Radio Baart“ epizodas – įgarsino savo personažą (1992)
 • „The Smell of Reeves and Mortimer“ – vaidino patį save (1995)
 • „The Grotesque“ – Fledge (1995)
 • „The Larry Sanders Show“, epizodas „Where Is the Love?“ – vaidino patį save (1996)
 • „Lock, Stock, and Two Smoking Barrels“ – Edžio tėvas ir varo savininkas – J. D. (1998)
 • „Ally McBeal“, epizodas „Cloudy Skies, Chance of Parade“ – vaidino patį save (2001)
 • „Everyone Stares: The Police Inside Out“ – vaidino patį save (2006)
 • „Studio 60 on Sunset Strip“ – vaidino patį save (2006)
 • „Vicar of Dibley“ – vaidino patį save (2007)
 • „Bee Movie“ – įgarsino savo personažą (2007)
 • „Little Britain USA“ – vaidino patį save (2008)
 • „Brüno“ – vaidino patį save (2009)
 • „Still Bill“ – vaidino patį save (2009)

1990 m. Stingas įgarsino veikėją Zarmą, animaciniame filme „Captain Planet and the Planeteers“. Taip pat, Stingas vaizduojamas video žaidime „Guitar Hero World Tour“.

Agitavimas

Pirmasis Stingo prisidėjimas prie žmogaus teisių buvo 1981 m. rugsėjį, kai jis buvo pakviestas prodiuserio Martin Lewis, dalyvauti ketvirtosiose „Tarptautinės Amnestijos“ iškilmėse „The Secret Policeman’s Other Ball“. Stingas atliko dviejų dainų, „Roxanne“ ir „Message in a Bottle“ solo versijas, „Karališkajame Teatre“ (Royal Theatre), Londone. Taip pat, kartu su „The Secret Police“ grupe, kuriai priklausė Eric Clapton, Jeff Beck, Phil Collins, Donovan, Bob Geldof ir Midge Ure. Su šia grupe, „didžiajame finale“, Stingas atliko savo sukurtos aranžuotės, Bob Dylan dainą, „I Shall Be Released“. Šis renginys buvo pirmas kartas, kai Stingas dirbo kartu su Geldof, Collins ir Ure. Stingo pasirodymas „Secret Policeman’s Other Ball“ – pirmas kaip solo atlikėjo pasirodymas.

Jo bendradarbiavimas „Tarptautine Amnestija“ (Amnesty International) tęsėsi visą aštuntąjį dešimtmetį, jis buvo novatoriškas dalyvis daugelyje „Amnestijos“ žmogaus teisių koncertuose. Muzikos renginių ir turų serijas, rengė Jungtnių Valstijų, „Tarptautinės Amnestijos“ skyrius, 1986–1998 metais.

1986 m. birželį, „The Police“ atliko tris paskutinius pasirodymus „Tarptautinės amnestijos“ koncerte „A Conspiracy of Hope“, Amerikoje. Dieną po koncerto, Stingas davė interviu „NBC“ kanalo laidai „Today Show“. Interviu jis pasakė: „Aš buvau „Tarptautinės Amnestijos“ paramos dalyvis penkerius metus. Prieš „The Secret Policeman’s Ball“ aš nieko nežinojau „Tarptautinę Amnestiją“, nežinojau apie jos veiklą, o taipogi apie kančią pasaulyje“. Taip pat, 1986 m. Stingas prisidėjo prie lėšų rinkimo albumui pavadinimu „Conspiracy of Hope: Honouring Amnesty International’s 25th Anniversary“.

Pirmą kartą savo interesus socialiniams ir politiniams klausimams, Stingas parodė 1980 m. „The Police“ dainoje „Driven to Tears“. Dėl jos jis tapo dalyviu Bob Geldof projekte „Feed The World“, 1984 m. gruodį. 1985 m. Stingas, „Live Aid“ projekte sudainavo „Do They Know It’s Christmas?“ – singlą, įrašytą Bobo Geldofo grupės, kurią atliko kartu su Branford Marsalis, Phil Collins ir Dire Straits.

Kartu su savo žmona Trudie Styler ir Raoni Metuktire, Brazilijos indėnų tautiečiu, Stingas ėmė rinkti lėšas „Rainforest Foundation Fund“, drėgnųjų miškų ir ten gyvenančių žmonių teisių išsaugojimui. Šią paramą Stingas teikia iki šių dienų. Taip pat, „New York’s Carnegie Hall’e“ vyksta kasmetinis koncertas skirtas tam pačiam tikslui. Jame koncertuoja Stingas, Elton John, Billy Joel, James Taylor ir kitos muzikos žvaigždės. Kolumbijos medvarlių rūšis Dendropsophus stingi, pavadinta Stingo garbei.

1991 m. spalio 21 dieną, Stingas prisidėjo prie Don Henley ir Billy Joel, „Madison Square Garden“ vykusiame, taip pat, labdaros koncerte, „The Concert for Walden Woods“.

1997 m. rugsėjo 15 d. Stingas prisidėjo prie Sero Paul McCartney, Eric Clapton, Sero Olton John, Phil Collins ir Mark Knopfler „London’s Royal Albert Hall’e“ vykusiame koncerte, skirtame Karibų salai, kurią nuniokojo ugnikalnio išsiveržimas. Stingas ir jo žmona Trudie Styler buvo apdovanoti „Peace Abbey Courage of Conscience“ Šerborne, Masačiusetse 2000 metų birželio 30 dieną.

2005 m. vasarį, Stingas koncertavo „Leeuwin Estate Concert Series“, Vakarų Australijoje, koncerte, kuris surinko keturis milijonus JAV dolerių, 2004 m. Indijos vandenyno cunamio nuniokotam reljefui tvarkyti.

2008 m. Stingas prisidėjo prie muzikinio albumo pavadinimu „Songs for Tibet“, paremti Tibetą ir Dalai Lamą.

2010 m. sausio 22 d. Stingas atliko „Driven to Tears“, koncerte „Hope For Haiti Now“. 2010 m. balandžio 25 d. koncertavo „National Mall“, Vašingtone, per 40 „Žemės dienos“ jubiliejų.

Asmeninis gyvenimas

Stingas „Madison Square Garden“ Niujorke, 2007 m. rugpjūčio 1 d.
Kasparov ir Stingas, Times Square, Niujorkas.

1976 m. gegužės 1 d. Stingas vedė aktorę Frances Tomelty iš Šiaurinės Airijos. Jie išsiskyrė 1984 m. Prieš išsiskiriant, pora susilaukė dviejų vaikų: Joseph (gimė 1976 m. lapkričio 23 dieną) ir Fuchsia Catherine (gimė 1982 m. balandžio 17 d.). Joseph Sumner yra „Fiction Plane“ grupės narys. 1980 m. dėl mokesčių Stingas privalėjo išvykti į Galway, Airijoje. 1982 m., netrukus po antrojo vaiko gimimo, Stingas išsiskyrė su žmona ir ėmė gyventi su aktore Trudie Styler. Pora susituokė 1992 m. rugpjūčio 20 d. Stingas ir Styler susilaukė keturių atžalų: Bridget Michael (gimė 1984 m. sausio 19d.), Jake (gimė 185 m. gegužės 24 d.), Eliot Pauline (pravardė „Coco“, gimė 1990 m. liepos 30 d.) ir Giacomo Luke (gimė 1995 m. gruodžio 17 d.). Dukra Coco yra muzikos grupės „I Blame Coco“ lyderė. Abu Stingo tėvai mirė nuo vėžio. Stingas nekilnojamojo turto turi pasauliniu mastu, įskaitant Elžbietos (architektūros stilius) Lake House ir jo 60 akrų valdas (ploto vienetas: 1 akras = 4046,8 m²), netoli Solsberio, Anglijoje; kotedžą Lake District’e; apartamentus Niujorke; paplūdimio namą Malibu; 600 akrų (2,4 km²) valdas Toskanoje ir du apartamentus Londone. Taip pat, turi namus Karibuose. Pasak interviu, kurį Stingas davė 1996 m. Vokietijos kanalui „NDR“, jis pasirinko medį Lake House valdose, šalia kurio jis norėtų būti palaidotas. „Sunday Times Rich List“ sąraše apskaičiuota, jog Stingo turtas vertas 180 milijonų svarų sterlingų ir tai daro jį vienu iš dešimties turtingiausių žmonių, Britanijos muzikos industrijoje.

Tam, jog išlaikytų save fiziškai sveiku, daugelį metų Stingas, bėgdavo 5 mylias (8 km) per dieną ir užsiiminėdavo aerobika. Jis dalyvavo bėgimo varžybose Parliament Hill’e. 1990 m. jis Stingas sutiko Danny Paradise, kuris supažindino jį su joga. Dabar, joga Stingas reguliariai užsiiminėja iki šių dienų.

Taip pat, Stingas yra šachmatų mėgėjas. 2000 m., kartu su keturiais savo grupės nariais: Dominic Miller, Jason Rebello, Chris Botti, ir Russ Irwin, šachmatais žaidė prieš Garį Kasparovą, kuris tuo pat matu žaidė su penkiais paminėtais varžovais ir juos nugalėjo per 50 minučių.

Stingas įtraukė keletą vegetarizmo aspektų savo dietoje, tačiau dabar jo racione pasitaiko ir mėsos.

1969 m. Stingas perskaitė Mervyn Peake „Gormenghast“ trilogiją ir tapo aistringu gerbėju. Vėliau jis peržiūrėjo filmus pastatytus pagal knygas. Jis savo naminius gyvūnus, lenktyninį žirgą ir net savo dukterį (Fuchsia), pavadino knygos veikėjų vardais.

Diskografija

„(Tai Sting’o soliniai diskai. Kitus kūrinius žiūrėkite straipsnyje „The Police“.)“

 • 1985 „The Dream of the Blue Turtles“
 • 1986 „Bring On the Night“
 • 1987 „Nothing Like the Sun“
 • 1988 „Nada Como el Sol“
 • 1991 „The Soul Cages“
 • 1991 „Acoustic Live in Newcastle“
 • 1993 „Ten Summoner’s Tales“
 • 1993 „Demolition Man“
 • 1994 „Fields of Gold: The Best of Sting 1984–1994“
 • 1996 „Mercury Falling“
 • 1997 „The Very Best of Sting & The Police“
 • 1999 „Brand New Day“
 • 1999 „At the Movies“
 • 2001 „All This Time“
 • 2003 „Sacred Love“
 • 2006 „Songs from the Labyrinth“
 • 2009 „If on a Winter’s Night…“
 • 2010 „Symphonicities“

Singlai

 • „Spread a Little Happiness“
 • „If You Love Somebody Set Them Free“
 • „Fortress Around Your Heart“
 • „We’ll Be Together“
 • „Englishman In New York“
 • „All This Time“
 • „Demolition Man“
 • „All for Love“ (su Bryan Adams ir Rod Stewart)
 • „When We Dance“
 • „Brand New Day“
 • „Desert Rose“ (su Cheb Mami)
 • „Rise & Fall“ (su Craig David)

Nuorodos

Commons-logo.svg.png Vikiteka: Sting – vaizdinė ir garsinė medžiaga
Vikiteka
Symbol star2.svg

Šis straipsnis yra tapęs savaitės straipsniu.

Symbol star2.svg Šis straipsnis yra tapęs savaitės straipsniu.


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
 • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 100% (+30934-48=30886 wiki spaudos ženklai).